Справа № 420/13964/20
У Х В А Л А
21 січня 2021 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про розгляд адміністративної справи №420/13964/20 у режимі відеоконференції, за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Донмар до Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про визнання протиправним та скасування акту,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №420/13964/20 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Донмар до Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про:
визнання протиправним та скасування акту перевірки судна Авант (ІМО 8831596) від 30.06.2020 року (за формами А та В ), складений Державною службою морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) в особі інспектора держави прапора (ІДП) О.А. Пазюричем, у частині зауважень ІДП під кодами невідповідностей 14604 , 01101 , 10116 , 16105 , 07122 ;
постановлення окремої ухвали з відповідних питань та направлення її для вжиття термінових заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли системним порушенням закону.
16 січня 2021 року, на офіційну електронну адресу Одеського окружного адміністративного суду, від представника Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) надійшло клопотання про надання можливості приймати участь у розгляді адміністративної справи №420/13964/20 у режимі відеоконференції (вх.№ЕП/986/21/20), яке було передано судді Балан Я.В. після виходу з відпустки.
У судове засідання, призначене на 21 січня 2021 року, особи які беруть участь у розгляді справи - не з`явились. Про дату, час та місце розгляду справи належним чином та своєчасно повідомлялись.
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, розгляд клопотання представника Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про надання можливості приймати участь у розгляді адміністративної справи №420/13965/20 у режимі відео конференції здійснено судом у порядку письмового провадження.
Дослідивши вищевказане клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на наступне.
Згідно ст.195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання у режимі відеоконференції є правом суду.
Вказана норма не передбачає безумовного обов`язку суду проведення судового засідання у режимі відеоконференції лише у разі наявності про це відповідного клопотання учасника справи.
Суд враховує, що закон не передбачає переліку випадків, коли особа може брати участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції. Проте, зважаючи, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь.
Крім того, статтею 195 КАС України неврегульованим залишається питання подання доказів. Якщо письмові докази у належним чином завірених копіях особа може направити до суду поштою цінним листом, то подання до суду оригіналів письмових доказів для огляду або речових доказів здійснити при розгляді справи у режимі відеоконференції неможливо.
Також, суд зазначає, що не зважаючи на територіальну віддаленість представника відповідача (місто Київ), Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) має можливість надати право на представництво в Одеському окружному адміністративному суді територіальному представникові чи використати інші процесуальні можливості (надання заяви про розгляд справи за відсутності представника відповідача та інше).
При цьому, у силу ч.3 ст.268 КАС України, неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Крім того, в Одеському окружному адміністративному суді наявна лише одна зала судових засідань, в якій можливо проводити судове засідання у режимі відеоконференції, таким чином, мають існувати виключні обставини для проведення судового засідання по справі у режимі відеоконференції враховуючи завантаженість суду.
За таких обставин, суд вважає, що у задоволенні клопотання представника Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції необхідно відмовити за необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 167, 195, 243-246, 294, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про розгляд адміністративної справи №420/13964/20 у режимі відеоконференції, за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Донмар до Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) про визнання протиправним та скасування акту - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України та відповідно до ст.294 КАС України оскарженню не підлягає.
Суддя Балан Я.В.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2021 |
Оприлюднено | 22.01.2021 |
Номер документу | 94291205 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Балан Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні