Номер провадження: 22-ц/813/5937/21
Номер справи місцевого суду: 504/1270/16-ц
Головуючий у першій інстанції Добров П.В.
Доповідач Колесніков Г. Я.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16.01.2021 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі судді Колеснікова Г.Я., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Каїрської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа: Головне управління Держгеокадастру в Одеській області про припинення права колективної власності на земельну ділянку,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2018 року позовну заяву ОСОБА_2 задоволено.
Припинено право колективної власності на земельну ділянку, зазначену у державному акті на право колективної власності на землю серії ОД-13-7-1, виданого колективному сільськогосподарському підприємству Україна та зареєстрованому в книзі запису держаних актів на право колективної власності на землю за № 1, в частині площею 1 га, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Каїрської сільської ради Лиманського району Одеської області (код ЄДРПОУ 25997342), що відводиться ОСОБА_2 ,та зареєстрована за під кадастровим номером: 5122781500:01:002:0403 і має координати відповідних зовнішніх меж та визнано в цій частині недійсним та таким, що втратив чинність, державний акт на право колективної власності на землю серії ОД-13-7-1, виданого колективному сільськогосподарському підприємству Україна та зареєстрованому в книзі запису держаних актів на право колективної власності на землю за № 1.
06 січня 2021 року безпосередньо до апеляційного суду ОСОБА_1 , який не приймав участі у розгляді справи, подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом, оскільки вона не відповідає вимогам, встановленим ст.ст.356, 357 ЦПК України, та підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно вимог ч.1 ст.352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки , мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Відповідно до пп.3,5,6,8 ч.2 ст.352 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
5) в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);
6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказав, що позивачем у справі є член майнової групи пайщиків КСП Кіровська птахофабрика , відповідачами - Каїрська сільська рада Лиманського району Одеської області та Головне управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в Одеській області, а третьою особою - ФГ Назари .
Разом з тим, з оскаржуваного рішення вбачається, що:
- позивачем у даній справі є ОСОБА_2 ,
- Головне управління Держгеокадастру в Одеській області є третьою особою, а не відповідачем у справі,
- ФГ Назари взагалі не залучалась до участі у справі.
Тому на виконання вимог п.3 ч.2 ст.356 ЦПК України апелянту необхідно вірно вказати та зазначити прізвище, ім`я, по батькові та місце проживання чи перебування позивача; повне найменування та місцезнаходження відповідача та третьої особи у справі.
Також у порушення вимог п.п.5,6 ч.2 ст.352 ЦПК України апелянтом:
- не зазначено, яким чином суд першої інстанції вирішив питання про його права, свободи, інтереси та (або) обов`язки;
- на підтвердження своїх посилань не надано доказів, які підлягають дослідженню чи оцінці.
Натомість, ОСОБА_1 , замість дотримання наведених вище вимог ст.352 ЦПК України, виклав своє ставлення щодо незаконності іншого рішення суду, а саме: рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 08 серпня 2016 року у справі №504/2367/16-ц, на яке він також подав апеляційну скаргу.
Беручи до уваги, що ухвалою Одеського апеляційного суду від 15 грудня 2020 року закрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 у справі №504/2367/16-ц з підстав ненадання останнім належних та допустимих доказів на підтвердження того, що його права та інтереси оскаржуваним рішенням були порушені, неможливо зрозуміти, у чому полягає незаконність судового рішення у справі №504/1270/16-ц.
Тому апелянту необхідно виправити апеляційну скаргу у виконання вимог п.п.5,6 ч.2 ст.356 ЦПК України.
Також в апеляційній скарзі ставиться питання про поновлення строку апеляційного оскарження на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2018 року.
При цьому, всупереч вимогам п.8 ч.2 ст.356 ЦПК України, ОСОБА_1 не вказано дату отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується, або коли стало відомо про його винесення, у зв`язку з чим перевірити поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду на даному етапі є неможливим.
Таким чином, апелянт має надати заяву про поновлення пропуску строку на оскарження рішення суду від 30 серпня 2018 року з вказанням дати отримання його копії та підстав для поновлення строку.
На підставі вищевикладеного, апелянту слід надати суду належно оформлену у відповідності ст.356 ЦПК України апеляційну скаргу та надати копії апеляційної скарги з додатками до неї відповідно до кількості учасників у справі.
Згідно ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки апелянтом не виконані вимоги процесуального закону, суд, виходячи із правил ст.185 ЦПК України, вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху з наданням строку для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 30 серпня 2018 року залишити без руху.
Встановити апелянту строк протягом десяти днів з моменту отримання ухвали суду для усунення вказаних в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити апелянту, що у разі невиконання вимог ухвали в зазначений вище строк, апеляційну скаргу буде повернуто.
Витребувати з Комінтернівського районного суду Одеської області цивільну справу №504/1270/16-ц за позовом ОСОБА_2 до Каїрської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа: Головне управління Держгеокадастру в Одеській області про припинення права колективної власності на земельну ділянку.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Г.Я. Колесніков
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2021 |
Оприлюднено | 22.01.2021 |
Номер документу | 94311620 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Колесніков Г. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні