ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"22" січня 2021 р. Справа № 924/981/20
Суддя (суддя-доповідач у справі) Північно-західного апеляційного господарського суду Олексюк Г.Є. , перевіривши матеріали апеляційної скарги Фермерського господарства "Левада-В" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.12.2020 р. у справі № 924/981/20 (суддя Димбовський В.В., повний текст рішення складено 30.12.2020 р.
за позовом Керівника Шепетівської міської прокуратури (м. Шепетівка) в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (м. Хмельницький)
до Фермерського господарства "Левада-В" (Шепетівський район, с. Чотирбоки)
про внесення змін до договору оренди землі № 25 від 18.10.2007 р.
ВСТАНОВИВ:
Керівник Шепетівської міської прокуратури звернувся до Господарського суду Хмельницької області з позовом в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області до Фермерського господарства "Левада-В" про внесення змін до договору оренди землі № 25 від 18.10.2007 р.
Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 22.12.2020 р. у справі № 924/981/20 позов задоволено. Внесено зміни до договору оренди землі № 25 від 18.10.2007 р., укладеного між Шепетівською районною державною адміністрацією та фермерським господарством "Левада-В": доповнено п. 1 договору: "Кадастровий номер земельної ділянки 6825585100:05:006:0003". Абзаци 1, 2 п. 3 договору викладено в такій редакції - "нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 468 619,21 грн, орендна плата за загальну площу орендованої землі складає 14 686, 20 грн в рік, що становить 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки". Здійснено розподіл судових витрат.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Фермерське господарство "Левада-В" звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким відмовити в позові. Провадження у справі закрити, судові витрати покласти на позивача.
Одночасно скаржником подано до суду апеляційної інстанції заяву, в якій останній просить відстрочити йому сплату судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду до моменту надходження інформації від Державної казначейської служби України про реквізити нових рахунків за кодом класифікації доходів бюджету 22030101 "Судовий збір" у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України з 01.01.2021 р. та відповідними змінами реквізитів рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів відповідно до стандарту ІВАN та з метою уникнення пропуску процесуального строку на подання апеляційної скарги на рішення суду.
Листом від 14.01.2021 р. № 924/981/20/224/21, Північно-західним апеляційним господарським судом було витребувано матеріали справи № 924/981/20 з Господарського суду Хмельницької області.
20.01.2021 р. до Північно-західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи № 924/981/20.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, перевіривши відповідність їх вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд встановив, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми та змісту апеляційної скарги.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно ст. 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
В силу ст. 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Однак, в порушення вказаних норм процесуального права скаржником не додано до апеляційної скарги доказів надіслання копії апеляційної скарги з додатками Головному управлінню Держгеокадастру у Хмельницькій області.
Згідно ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Як передбачено статтею 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Згідно підпунктом 11 пункту 161 Перехідних положень Конституції України, представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Враховуючи положення ч. 5 ст. 12, ч. 4 ст. 247 ГПК України, дана справа не була віднесена судом першої інстанції до малозначних, а розглядається за правилами загального позовного провадження. Провадження у справі порушено 04.09.2020 р., тобто після внесення змін до Конституції України, які набрали чинності 30.09.2016 р., тому представництво відповідача у даній справі може здійснювати її керівник, член виконавчого органу, уповноважений діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення, або адвокат.
Згідно п. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Як встановлено апеляційним судом, апеляційна скарга підписана представником Сподаренко О.М., який діє на підставі виданої відповідачем довіреності від 07.09.2020 р., яка долучена до матеріалів справи та апеляційної скарги.
Разом з тим, до матеріалів апеляційної скарги не надано доказів на підтвердження того, що Сподаренко О. М. має право на зайняття адвокатською діяльністю та доказів на підтвердження його повноважень представляти інтереси відповідача у суді апеляційної інстанції в порядку самопредставництва юридичної особи.
Окрім того, суд приймає до уваги, що відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", Рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.
До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться, зокрема, відомості про прізвище, ім`я та по батькові адвоката (ч. 2 ст. 17 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").
Єдиний реєстр адвокатів України - це електронна база даних, яка містить відомості про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" набули права на зайняття адвокатською діяльністю, та про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. (п. 1.1. Порядку ведення єдиного реєстру адвокатів України затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 26 від 17.12.2012р.
Згідно ч. 4 ст. 17 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" інформація, внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України. Рада адвокатів України і відповідні ради адвокатів регіонів надають витяги з Єдиного реєстру адвокатів України за зверненням адвоката або іншої особи.
Відповідно до п. 6.7. Порядку єдиний реєстр адвокатів України доступний користувачам на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України - www.unba.org.ua.
Водночас, в Єдиному реєстр адвокатів України (www.unba.org.ua) наявні відомості про ОСОБА_1 про те, що його право на зайняття адвокатською діяльністю припинено з 16.11.2016 р згідно п. 6 ч. 1 ст. 32 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Колегія суддів вказує, що відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Наведена норма містить виключний перелік умов, за наявності яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір або звільнити від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене та те, що передбачені ст. 8 Закону України "Про судовий збір" умови відсутні, клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. п. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи те, що предметом позову у даній справі є вимога позивача про внесення змін до договору оренди, тому за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції скаржнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 3153 грн (2102 грн * 150 % = 3153 грн).
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA878999980313151206082017527, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу *;101;___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ___ (Дата оскаржуваного рішення) по справі ___ (Номер справи), Північно-західний апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ст. 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги процесуального законодавства, що є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Фермерського господарства "Левада-В" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.12.2020 р. у справі № 924/981/20 - залишити без руху.
2. Скаржнику протягом 10-ти днів з дня вручення даної ухвали усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки та подати до суду:
- належні та допустимі докази надіслання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами позивачу у справі.
- належні та допустимі докази на підтвердження того, що представник Сподаренко О.М. має право на зайняття адвокатською діяльністю або докази на підтвердження його повноважень представляти інтереси відповідача у суді апеляційної інстанції в порядку самопредставництва юридичної особи.
- оригінал платіжного документа (квитанції, платіжного доручення, тощо) про сплату судового збору в розмірі 3153 грн за вказаними судом реквізитами.
3. Роз`яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олексюк Г.Є.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2021 |
Оприлюднено | 22.01.2021 |
Номер документу | 94317907 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Олексюк Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні