КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 359/3888/20
№ апеляційного провадження: 22-ц/824/3633/2021
У Х В А Л А
20 січня 2021 року Київський апеляційний суд у складі судді-доповідача судової палати з розгляду цивільних справ Слюсар Т.А., вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження та розглянувши клопотання адвоката Васильєва Євгена Євгеновича в інтересах ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження, виконання вимог ст. 356 ЦПК України за апеляційною скаргою адвоката Васильєва Євгена Євгеновича в інтересах ОСОБА_1 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2020 року у складі судді Журавського В.В.,
у справі за позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації, державного реєстратора Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області Руденко Аліни Леонідівни про визнання права власності на земельну ділянку, визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2020 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
24 грудня 2020 року адвокатом Васильєвим Є.Є. в інтересах ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до частини 1 статті 354 ЦПК України , апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 354 ЦПК України , учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення проголошено у відкритому судовому засіданні 30 жовтня 2020 року (а.с. 77).
Копію повного тексту оскаржуваного рішення представник скаржника отримав 03 грудня 2020 року під розписку, яка міститься на внутрішній стороні обкладинки справи.
Апеляційну скаргу подано до суду 24 грудня 2021року (а.с.99).
Згідно із частиною 1 статті 127 ЦПК України , суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до частини першої статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. При цьому за своєю суттю правосуддя визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац десятий пункту 9 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
Гарантуючи відповідно до частини першої статті 55 Основного Закону України право особи на судовий захист, Конституція України визначає основні засади судочинства, метою закріплення яких є, зокрема, забезпечення неупередженості здійснення правосуддя судом, відповідність винесеного рішення верховенству права, а також своєчасне, ефективне та справедливе поновлення особи в правах протягом розумних строків.
Пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства визначено забезпечення права на апеляційний перегляд справи.
Отже, реалізацією права особи на судовий захист є можливість оскарження судових рішень у суді апеляційної інстанцій; перегляд судових рішень в апеляційному порядку гарантує відновлення порушених прав і охоронюваних законом інтересів людини і громадянина.
Враховуючи наведене, строки апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції підлягають поновленню.
Отже, апеляційну скаргу подано до належного суду у встановлені законом строки, особою, що має право на апеляційне оскарження. За формою і змістом апеляційна скарга відповідає вимогам статті 356 ЦПК України .
Керуючись статтями 359-361 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання адвоката Васильєва Євгена Євгеновича в інтересах ОСОБА_1 задовольнити.
Поновити адвокату Васильєву Євгену Євгеновичу в інтересах ОСОБА_1 строк апеляційного оскарження на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2020 року .
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката Васильєва Євгена Євгеновича в інтересах ОСОБА_1 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2020 року.
Копію апеляційної скарги з додатками до неї надіслати учасникам справи (крім скаржника) та роз`яснити право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом п`яти днів з моменту отримання ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Роз`яснити, що дії учасників процесу щодо подання відзиву на апеляційну скаргу мають відповідати вимогам ст. 360 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2021 |
Оприлюднено | 25.01.2021 |
Номер документу | 94325644 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Слюсар Тетяна Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні