Ухвала
від 22.01.2021 по справі 640/396/21
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 січня 2021 року м. Київ № 640/396/21

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Федорчук А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Про Едюкейшн Груп (03127, м.

Київ, вул. Васильківська, 53А)

до Регіонального сервісного центру МВС у місті Києві (01011, м. Київ, вул.

Арсенальна, 9/11),

Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в місті Києві (філії ГСЦ МВС)

(01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11)

про визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Про Едюкейшн Груп з адміністративним позовом до Регіонального сервісного центру МВС у місті Києві, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в місті Києві (філії ГСЦ МВС), в якому просить: визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру МВС у місті Києві щодо ініціювання питання про тимчасове припинення ді сертифікату про державну акредитацію ТОВ Про Едюкейшн Груп та порядку розгляду питання щодо припинення дії сертифікату про державну акредитацію ТОВ Про Едюкейшн Груп , що відображено у протоколі №3 Акредитаційної комісії РСЦ МВС в місті Києві від 19 березня 2020 року та затверджено наказом РСЦ МВС в місті Києві 24Н від 20 березня 2020 року.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга). Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як зазначає позивач у позовній заяві рішення, відображене у протоколі №3 від 19 березня 2020 року та наказу РСЦ МВС у місті Києві 24Н від 20 березня 2020 року позивач отримав 20 березня 2020 року, відтак строк на оскарження такого рішення закінчився 21 вересня 2020 року.

Одночасно із позовною заявою позивачем заявлено клопотання про поновлення строку на звернення до суду, яке обґрунтоване як введенням карантинних обмежень на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211, №392, від 22 липня 2020 року №641, від 09 грудня 2020 року №1236.

Також представник позивача зазначив, що у період з 13 березня 2020 року по 01 серпня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю Про Едюкейшн Груп не здійснювало фінансово-господарську діяльність та перебувало в стані простою.

На думку суду, доводи представника позивача щодо строків звернення до суду є помилковими, оскільки відповідно до пункту 3 розділу Прикінцеві положення КАС України (у редакції Закону України від 18.06.2020 №731-IX) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

При цьому згідно з пунктом 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18.06.2020 №731-IX (набрав чинності 17.07.2020) процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30.03.2020, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Отже, 06.08.2020 останній день, коли особа могла скористатись правовою підставою для продовження строку для подання позову до адміністративного суду з пропущенням строку в зв`язку з запровадження Урядом України карантинних заходів.

При цьому, позивач звернувся до суду лише 04 січня 2021 року, тобто з пропуском шестимісячного строку. Суд вважає, що позивачем не наведено об`єктивних причин, які перешкоджали позивачу звернутись до суду.

В частині тверджень позивача, що у період з 13 березня 2020 року по 01 серпня 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю Про Едюкейшн Груп не здійснювало фінансово-господарську діяльність та перебувало в стані простою, суд зазначає, що 18 березня 2020 року позивачем подано відповідачу про перенесення розгляду питання про припинення дії сертифікату, тобто в період наявного простою. Крім того, такий простій на Товаристві згідно наданих наказів закінчився 01 серпня 2020 року. В той час, як строк на оскарження рішення тривав аж до 21 вересня 2020 року, однак про причини не звернення до суду у період з 02 серпня 2020 року по 21 вересня 2020 року представник позивача не повідомив жодних відомостей та доводів.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що наведені представником позивача підстави для поновлення строку є необґрунтованими, а причини пропуску строку - неповажними.

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Отже, позивачеві необхідно подати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням відповідних причин та наданням доказів.

В силу вимог пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів .

З огляду на позовну заяву, відповідачами у справі вказано Регіональний сервісний центр МВС у місті Києві та філія ГСЦ МВС Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в місті Києві, водночас зміст позовних вимог викладено лише стосовно одного з відповідачів, а саме - Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в місті Києві.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:

- заяву про поновлення строків звернення до суду з обґрунтування поважності причини пропущення строку щодо оскарження дій Регіонального сервісного центру МВС у місті Києві щодо ініціювання питання про тимчасове припинення ді сертифікату про державну акредитацію ТОВ Про Едюкейшн Груп та порядку розгляду питання щодо припинення дії сертифікату про державну акредитацію ТОВ Про Едюкейшн Груп , що відображено у протоколі №3 Акредитаційної комісії РСЦ МВС в місті Києві від 19 березня 2020 року та затверджено наказом РСЦ МВС в місті Києві 24Н від 20 березня 2020 року;

- позовної заяви (та її копії, відповідно до кількості учасників справи) із приведенням у відповідність змісту позовних вимог до вказаного у позовній заяві складу відповідачів.

Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п`яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Про Едюкейшн Груп залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з моменту отримання ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Б. Федорчук

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.01.2021
Оприлюднено26.01.2021
Номер документу94355373
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —640/396/21

Рішення від 15.05.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 08.05.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 09.03.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Федорчук А.Б.

Ухвала від 22.01.2021

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Федорчук А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні