Копія.
154/3333/17
2-п/154/2/21
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
іменем України
27 січня 2021 року м.Володимир-Волинський
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Лященка О.В.
при секретарі Баранюк О.В.
з участю представників відповідача: Петрука Ю.М., Новосад Т.М.
позивача: ОСОБА_1
представників позивача: ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський заяву відповідача ОСОБА_4 про перегляд заочного рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні майном,-
встановив:
01 грудня 2020 року відповідач ОСОБА_4 подала до суду заяву про перегляд заочного рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 22 липня 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні майном.
Як на підстави перегляду заочного рішення суду у своїй заяві покликається на ту обставину, що не знала про час розгляду справи, повідомлень про виклик до суду не отримувала, була позбавлена можливості належним чином реалізувати свої процесуальні права у даній справі. Також копії судового рішення не отримувала, а дізналась про існування рішення суду лише після відкриття виконавчого провадження. Копію заочного рішення отримала в суді 23 листопада 2020 року. Вказує на обставини, які не були враховані судом під час розгляду справи та ухвалення рішення. Просить заочне рішення суду у справі переглянути.
У судовому засіданні представники відповідача ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтримали дану заяву відповідача ОСОБА_4 та просять її задовольнити з викладених у ній підстав.
Позивач ОСОБА_1 та його представники ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заперечили проти задоволення даної заяви, вважають що відповідач умисно не отримувала кореспонденцію з суду та зловживала своїми процесуальними правами, окрім цього не ставить питання про поновлення пропущених нею строків для звернення до суду з даною заявою. Окрім цього, представник позивача ОСОБА_2 подав суду письмові заперечення проти даної заяви, покликаючись на обставини, наведені ним під час судового розгляду даної заяви.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у розгляді даної заяви про перегляд заочного рішення суду, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подана заява про перегляд заочного рішення підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Аналіз зазначених правових норм дає підстави прийти до висновку про те, що законодавець пов`язує початок строку на подання заяви про перегляд заочного рішення з днем вручення відповідачу заочного рішення суду.
Як зазначалось вище, заочне рішення, яке просить переглянути заявник, було постановлено 22 липня 2020 року.
Копія повного тексту зазначеного рішення 27.07.2020 року була скерована відповідачу на її поштову адресу по місцю проживання(т.2 а.с.55), однак відповідач ОСОБА_4 дане поштове відправлення не отримала (т.2 а.с.73).
Як вбачається із змісту заяви про перегляд заочного рішення, відповідач отримала копію даного рішення 23.11.2020 року через свого представника ОСОБА_6 , що стверджується відповідною відміткою у довідковому листі до справи.
Виходячи з наведеного, строк, встановлений нормами ст. 284 ЦПК України, для звернення до суду з заявою про перегляд заочного рішення станом на 01 грудня 2020 року минув, таким чином відповідач ОСОБА_7 звернулась до суду з даною заявою лише 01 грудня 2020 року, тобто поза межами встановленого законом строку.
Отже, підсумовуючи викладене вище, суд вважає, що строк звернення до суду з даною заявою минув, а відповідач не ставить питання про поновлення пропущеного нею строку.
Згідно вимог ст. 126 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на вказані норми та встановлені обставини в сукупності, дану заяву слід залишити без розгляду на підставі ст. 126 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 120-127, 260, 284, 353 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Заяву відповідача ОСОБА_4 про перегляд заочного рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 22 липня 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні майном - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, яка подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий: /-/ підпис.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду Волинської області О.В. Лященко
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2021 |
Номер документу | 94412301 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Лященко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні