Справа № 392/884/20
Провадження № 2/392/183/21
УХВАЛА
25 січня 2021 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Березія Ю.А.,
при секретарі Анусевич В.В.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача
адвоката Беспалової Н.О.,
представника відповідача
адвоката Рабеко М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за первісним позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - державний нотаріус Маловисківської районної державної нотаріальної контори Кіровоградської області Ліпінська Світлана Григорівна, про усунення від права на спадкування за законом, та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача заявила клопотання про призначення посмертної комплексної судово-медичної та психолого-психіатричної експертизи, на вирішення якої поставити питання: 1) чи впливав вік та захворювання (соматичні, не психічні), якими страждав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на його загальний стан? 2) чи могли похилий вік та хвороби, які перелічені в медичних документах ОСОБА_3 свідчити про те, що він перебував під впливом сильного емоційного стресу? 3) чи перебував він у зв`язку в цим у безпорадному стані?
Позивач підтримала клопотання, яке заявлено її представником.
Представник відповідача висловив заперечення щодо задоволення клопотання про призначення експертизи, посилаючись на те, що питання, які зазначені в клопотанні, не відносяться до предмета доказування у даній справі.
Крім того, представник заявив про те, що він визнає факт перебування ОСОБА_3 у безпорадному стані з листопада 2019 року по день смерті.
Клопотання представника позивача не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників (частина 1 статті 82 ЦПК України).
Відповідно до частини 1 статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно із пунктом 1.1. Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17 січня 1995 року N 6 (надалі - Інструкція) судово-медична експертиза проводиться з метою дослідження на підставі спеціальних знань матеріальних об`єктів, що містять інформацію про обставини справи, яка перебуває в провадженні органів дізнання, слідчого, прокурора чи суду.
Об`єктами судово-медичної експертизи можуть бути потерпілі, обвинувачувані й інші особи (живі особи), трупи та речові докази.
До компетенції судово-медичної експертизи належить: експертиза трупів у випадках насильницької смерті; експертиза трупів при підозрі застосування насилля або з інших обставин, що обумовлюють необхідність такої експертизи; експертиза потерпілих, обвинувачених та інших осіб; експертиза речових доказів; експертиза за матеріалами кримінальних та цивільних справ (пункт 1.4 Інструкції).
Основині завдання судової психіатрії визначені Порядком проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 8 травня 2018 року № 865 Про затвердження Порядку проведення судово-психіатричної експертизи .
Основним завданням судової психіатрії є дослідження психічних хвороб, що можуть мати місце в цивільному та кримінальному процесі.
Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта (частина 6 статті 103 ЦПК України).
Поняття безпорадний стан відноситься до питання права, а тому не входить до компетенції експертів судово-медичної та судово-психіатричної експертизи.
Тому, суд вбачає законних підстав для задоволення клопотання про призначення експертизи.
Керуючись статтями 189, 197 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Представникові позивача адвокату Беспаловій Наталці Олександрівні відмовити у задоволенні клопотання про призначення посмертної комплексної судово-медичної та психолого-психіатричної експертизи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
суддя
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2021 |
Номер документу | 94418677 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Березій Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні