Ухвала
від 27.01.2021 по справі 212/3109/20
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 212/3109/20

2-р/212/1/21

У Х В А Л А

27 січня 2021 року м. Кривий Ріг

Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Чайкін І.Б., розглянувши заяву представника відповідача - ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про роз`яснення судового рішення від 03.12.2020 року в цивільній справі за позовною заявою ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ КР ПАРКОВЕ 1965 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті внесків (платежів) за утримання будинку та прибудинкової території,-

встановив:

В провадження Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вказана заява про роз`яснення рішення.

Судом 12.01.2021 року було постановлено ухвалу про залишення заяви ОСОБА_2 про роз`яснення рішення без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали.

Копію ухвали про залишення заяви про роз`яснення рішення було направлено на адресу відповідача ОСОБА_1 та її представника за довіреністю ОСОБА_2 .

Відповідно до рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення, видачу поштового переказу, які містяться в матеріалах справи, копію ухвали від 12.01.2021 року отримано ОСОБА_2 14.01.2021 року.

Станом на 27.01.2021 року, з урахуванням можливого поштового обігу, недоліки вказані в ухвали ані відповідачем, ані її представником не усунуто.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України , якщо заявник відповіднодо ухвали суду у встановлений строк не усунув недоліки заяви, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

За таких обставин, враховуючи те, що заявник недоліки заяви про роз`яснення рішення не усунув, суддя дійшов до висновку про наявність підстав для повернення матеріалів вищевказаної позовної заяви позивачу.

Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Законом, а саме частиною 1 статті 44 ЦПК України визначено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Виходячи з практики Європейського суду з прав людини слід брати до уваги те, що реалізуючи пункт 1 "Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод; нормативно-правовий акт № ETS N 005 від 04.11.1950 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Правосуддя має бути швидким. Тривала невиправдана затримка процесу практично рівнозначна відмові в правосудді. (Рішення Суду у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року, (Judgementof ECHR of 16 December 1992 DeGeouffredelaPradelle v. France // SeriesA N 253- В).

Кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усунув недоліки заяви, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

За таких обставин, враховуючи те, що заявник недоліки заяви про роз`яснення рішення не усунув, суддя дійшов до висновку про наявність підстав для повернення матеріалів вищевказаної заяви заявнику.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Заяву представника відповідача - ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про роз`яснення судового рішення від 03.12.2020 року в цивільній справі за позовною заявою ОБ'ЄДНАННЯ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ КР ПАРКОВЕ 1965 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті внесків (платежів) за утримання будинку та прибудинкової території - повернути заявнику з усіма додатками.

Роз`яснити, що повернення цієї заяви не перешкоджає особі, яка її подала повторно звернутись до суду, якщо відпадуть обставини, що стали підставою для її повернення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Ухвала складена та підписана 27 січня 2021 року.

Суддя І. Б. Чайкін

СудЖовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення27.01.2021
Оприлюднено28.01.2021
Номер документу94431960
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —212/3109/20

Ухвала від 06.12.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 26.11.2021

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Постанова від 23.11.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 22.10.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 20.09.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 09.02.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 27.01.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

Ухвала від 26.01.2021

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Барильська А. П.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Чайкін І. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні