Справа № 686/21477/20
Провадження № 1-кс/686/1015/21
УХВАЛА
Іменем України
20 січня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого слідчої групи старшого слідчого СВ Камянець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про арешт майна у кримінальному провадженні № 12019240000000305 від 19.11.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 229, ч.3 ст. 229 КК України,
ВСТАНОВИВ:
20 січня 2021 року слідчий слідчої групи старший слідчий СВ Камянець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на приміщенняжитлової квартири,що заадресою: АДРЕСА_1 , що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №241056412 від 20.01.2021 року належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Слідчий, будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду клопотання у судове засідання не з`явився, проте надав заяву про проведення розгляду за його відсутністю, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі.
Виклик в судове засідання підозрюваної ОСОБА_5 не здійснювався, оскільки слідчим суддею, при вирішенні питання про арешт майна згідно п. 3 ч. 2 ст. 173 КПК України була врахована наявність в матеріалах клопотання обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення і тому, відповідно до ч.2 ст. 172 КПК України це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 , визначив одним із джерел свого матеріального збагачення вчинення злочинів у сфері господарської діяльності
Так, ОСОБА_6 , будучи фізичною особою-підприємцем, тривалий час здійснюючи діяльність з роздрібної торгівлі з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям, роздрібної торгівлі, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, без укладення ліцензійних договорів з компаніями «PUMA SE», «NIKE Innovate с.v.», «Adidas AG», «Reebok international limited», «Ecco Sko A/S», щодо використання прав на знаки для товарів і послуг вказаних компаній, з метою одержання більшої матеріальної вигоди при реалізації продукції під виглядом відомих світових брендів, маючи умисел на незаконне використання знаків для товарів та послуг, у невстановлений досудовим розслідуванням час (не пізніше березня 2019 року) розробив план щодо придбання, зберігання та реалізації фальсифікованої продукції під виглядом продукції відомих світових брендів та з цією метою вирішив утворити стійке злочинне об`єднання, а саме організовану групу.
Зокрема, ОСОБА_6 , у березні 2019 року (точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) залучив до складу організованої групи ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з якими був знайомий тривалий час та які мали досвід здійснення торгівлі товарами на ринку, та довів вказаним особам розроблений ним злочинний план, який полягав у придбання, зберігання та реалізації фальсифікованої продукції під виглядом продукції відомих світових брендів, розподіливши при цьому їх ролі та функції, спрямовані на досягнення цього плану, отримання та розподілу незаконних матеріальних благ між членами організованої групи. ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , усвідомлюючи протиправність своїх дій, добровільно погодились на реалізацію запропонованого ОСОБА_6 плану та на участь у складі організованої групи згідно відведених їм ролей.
Стійкість організованої групи виражалася в стабільних, міцних дружніх стосунках, внутрішніх зв`язках між її учасниками, спільної мети, яка базувалася на бажанні кожного з них отримувати стабільні незаконні прибутки для задоволення власних потреб у виді грошових коштів, а також в обізнаності кожного учасника організованої групи про план вчинення злочинів, який розроблений ОСОБА_6 і узгоджений з іншими учасниками організованої групи.
Згідно розробленого плану, ОСОБА_6 взяв на себе роль організатора та виконавця злочинів, при цьому ОСОБА_5 та ОСОБА_7 виступили виконавцями (співвиконавцями) вчинення злочинів, прагнучи тісно поєднати свої зусилля для досягнення єдиного злочинного результату, спрямованого на виконання відомого всім єдиного плану.
Як організатор злочинів та керівник організованої групи, ОСОБА_6 :
- є власником ряду вебресурсів, через які як особисто так і через ОСОБА_5 та ОСОБА_7 здійснював пропонування для продажу та продаж фальсифікованої продукція з незаконним використанням торговельних марок, а саме через Інтернет-магазин ІНФОРМАЦІЯ_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ресурс butikobuff.com.ua створений на маркетплейсі «prom.ua», сторінці в соціальній мережі «Facebook»; - « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_3 , сторінках в соціальній мережі «Instagram» - « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 );
- реалізовував як особисто так і через ОСОБА_5 та ОСОБА_7 фальсифіковану продукцію через спільноти в месенджерах «Viber» - «Obuff загальний чат» та «Telegram» - «Дропшиппинг, опт, кроссовки» ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- організовував замовлення на виготовлення фальсифікованої продукції, її перевезення та зберігання;
- орендував складські приміщення та торгові кіоски на речовому ринку м. Хмельницького;
- здійснював розподіл коштів між учасниками організованої групи;
- організовував функціонування та рекламування вебресурсів на яких реалізовується фальсифікована продукція;
- організовував зберігання та видачу фальсифікованої продукції зі складу ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , для подальшого її продажу;
- оформляв та готував до відправки Інтернет замовлення;
- приймав та здійснював облік фальсифікованої продукції.
Як виконавець, ОСОБА_5 відповідно доплану злочинноїдіяльності тарозподілених ролейвиконувала злочиннінакази ОСОБА_6 ,щодо здійснення оптової торгівлі фальсифікованою продукцією, зокрема взуттям з незаконним використанням знаків фірмового найменування, безпосередньо через вебресурс obuff.ua (на якому зазначений номер телефону останньої з поміткою «оптова торгівля»), закриту спільноту в месенджері «Viber» («Сардонікс 7»), а також в торговому кіоску № НОМЕР_1 , « ІНФОРМАЦІЯ_4 », речового ринку ПМП «НІГВА», що по АДРЕСА_2 , а також зберігала у вказаному торговому кіоску зазначену продукцію, придбану ОСОБА_6 у м. Харків та м. Дніпро.
Як виконавець, ОСОБА_7 відповідно до плану злочинної діяльності, та розподілених ролей виконував злочинні накази ОСОБА_6 , щодо здійснення роздрібної торгівлі фальсифікованою продукції, зокрема взуттям з незаконним використанням знаків фірмового найменування, яке останній реалізовував з торгового кіоску № НОМЕР_2 , « ІНФОРМАЦІЯ_4 », речового ринку ТОВ «ВВК Поділля-2», що по вул. Геологів 18/2, м. Хмельницького, а також зберігав у вказаному торговому кіоску зазначену продукцію, придбану ОСОБА_6 у м. Харків та м. Дніпро.
Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 з метою власного незаконного збагачення, зорганізувались для спільної злочинної діяльності у стійку організовану групу і згідно розподілених між собою ролей в період з березня 2020 року по 03.09.2020, умисно, в порушення п. 4 ст. 16 п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», без спеціального дозволу власників, незаконно використовувалиу своїйдіяльності знакидля товаріві послуг,а саме:знаки длятоварів іпослуг міжнародна реєстрація №480708 від 30.09.1983, - міжнароднареєстрація №480105від 30.09.1983та «PUMA»міжнародна реєстрація437626від 12.04.1978власником правна якіє компанія «PUMASE», «аdidas» - міжнародна реєстрація №487580 від 25.08.1984, «» - міжнародна реєстрація №414035 від 13.03.1975, «» - міжнародна реєстрація №876661 від 11.11.2004 та «» - міжнародна реєстрація №836756 від 25.06.2004, «»міжнародна реєстрація№699437від 27.08.1998власником правна якіє компанія «Adidas AG», а також «» - зареєстрований за свідоцтвом України №7915 від 28.02.1997, «Nike» - зареєстрований за свідоцтвом України №743 від 25.03.1994, «» -зареєстрований засвідоцтвом України№37120від 15.01.2004,правовласником наякі єкомпанія «NIKEInnovateс.v.»;окрім того «Reebok» - міжнародна реєстрація № 59 від 15.02.1993, «» - міжнародна реєстрація № 191618 від 10.10.2014 власником прав на які є компанія «Reebok international limited», та «ЕССО» -міжнародна реєстрація№ 4092від 31.03.1994власником правна якіє компанія«EccoSkoA/S», чим заподіяли матеріальної шкоди вказаним компаніям у особливо великому розмірі.
Так, ОСОБА_6 , як організатор свою діяльність з придбання, зберігання та реалізації взуття, здійснював в орендованих приміщеннях: складському приміщенні АДРЕСА_3 , торговому кіоску № НОМЕР_1 торгового майданчику ПМП «Нігва», торговому кіоску № НОМЕР_2 , речового ринку ТОВ «ВВК Поділля - 2», що по вул. Геологів 18/2, м. Хмельницького.
Здійснюючи торгівельну діяльність з реалізації взуття з зображенням знаків для товарів та послуг , , PUMA, NIKE, , , «», «аdidas», «», «»,«Reebok», «»,«ЕССО», ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 в силу своїх знань з ведення бізнесу та специфіки діяльності, достовірно володіли інформацією, що знаки для товарів та послуг , , PUMA, NIKE, , , «», «аdidas», «», «»,«Reebok», «»,«ЕССО», як у словесному так і в зображувальному позначенні, відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» знаходяться під правовою охороною на території України, і реалізація фальсифікованої продукції та продукції з незаконно нанесеними на ній вищезазначеними знаками для товарів та послуг є протиправною та передбачає відповідальність, встановлену законом.
Таким чином, ОСОБА_6 , як організатор, здійснював придбання взуття з незаконними нанесеннями знаків для товарів та послуг NIKE, , , «», «аdidas», «», «»,«Reebok», «»,«ЕССО», , , PUMA, на виробництвах у м. Харків та м. Дніпро, який для наступного пропонування до продажу невизначеному колу бажаючих осіб, зберігав в приміщеннях за адресами: складському приміщенні АДРЕСА_3 , торговому кіоску № НОМЕР_1 торгового майданчику ПМП «Нігва», торговому кіоску № НОМЕР_2 , речового ринку ТОВ «ВВК Поділля - 2», що по вул. Геологів 18/2, м. Хмельницького, складському приміщенні АДРЕСА_3 , щодо яких він здійснював правомочності з права користування.
Таке взуттяз нанесенимизнаками ОСОБА_6 спільно зучасниками організованоїгрупи ОСОБА_8 та ОСОБА_7 ,пропонував дляпродажу тареалізовував,внаслідок чогов періодз березня2020року по 03.09.2020 року, в порушення п. 4 ст. 16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», незаконно використовував знаки для товарів та послуг аdidas», «», «», «» власником прав на які є компанія «Adidas AG»,а також «», «Nike», «» правовласником наякі єкомпанія «NIKEInnovateс.v.», «Reebok», «» власникомправ наякі єкомпанія «Reebokinternationallimited», , , PUMA, права наякі належатькомпанії «PUMA SE» та «ЕССО» власником прав на які є компанія «Ecco Sko A/S».
Далі, ОСОБА_6 , реалізовуючи свою мету направлену на незаконне одержання доходів з продажу фальсифікованої продукції, діючи умисно, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг аdidas», «», «», «» власником правна якіє компанія «Adidas AG», атакож «», «Nike», «» правовласником наякі єкомпанія «NIKE Innovate с.v.», «Reebok», «» власником прав на які є компанія «Reebok international limited» та «ЕССО» власником прав на які є компанія «Ecco Sko A/S», , , PUMA, права наякі належатькомпанії «PUMA SE» достовірно знаючи про те, що йому не надано Компаніями повноважень з зберігання та продажу продукції зазначених торгових марок, під виглядом сертифікованого в Україні взуття з незаконним використанням знаків для товарів та послуг компаній «NIKE Innovate с.v.», «Adidas International Marketing B.V.» та «Adidas AG», «Reebok international limited», «Ecco Sko A/S», PUMA SE» в складському приміщенні№ 6по вул.Геологів,15в м.Хмельницький здійснював зберігання фальсифікованої продукції.
Для перевезення фальсифікованої продукції учасники організованої групи використовували автомобіль марки «Mercedes-Benz» моделі «Sprinter 308 CDI», р.н. НОМЕР_3 , жовтого кольору, 2002 року виробництва на якому розміщено рекламний напис «obuff.com.ua», який належить ОСОБА_6 .
При спілкуванні між собою учасники організованої групи використовували знеособлені термінали мобільного зв`язку з номерами операторів: ОСОБА_6 ( НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ), ОСОБА_8 ( НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 ( НОМЕР_7 ).
Так, ОСОБА_7 діючи у складі організованої групи, з відома її учасників, згідно раніше розробленого ОСОБА_6 та погодженого усіма її учасниками плану, реалізовуючи злочинний умисел на незаконне використання знаків для товарів і послуг, будучи обізнаним в протиправності своїх дій, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг компанії «NIKE Innovate с.v.» у вигляді логотипів «»,, достовірно знаючи про те, що йому та іншим учасникам організованої групи не надано Компанією повноважень з продажу продукції зазначеної торгової марки, 30.05.2020 в період часу з 11 год. 51 хв. до 12 год. 25 хв. з торгівельного місця № 7, речового ринку ТОВ «ВВК Поділля - 2», що по вул. Геологів 18/2, м. Хмельницького, всупереч п. 4 ст.16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», в ході проведення контрольованої закупівлі реалізував ОСОБА_9 за кошти в сумі 10750 грн. 21 пару взуття з яких 16 пар кросівок та 5 пар шльопанців на яких були незаконно нанесені знаки для товарів та послуг компанії «NIKE Innovate с.v.» у вигляді запатентованих логотипів «», та які раніше придбав для подальшого продажу учасниками організованої групи ОСОБА_6 на виробництвах у м. Харків та м. Дніпро.
Вказаними діями компанії «NIKE Innovate с.v.» завдано матеріальної шкоди на суму 24149 гривень.
Також, ОСОБА_6 , діючи у складі організованої групи, реалізовуючи свій злочинний умисел на незаконне використання знаків для товарів і послуг, будучи обізнаним в протиправності своїх дій, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг аdidas», «», «», «» власником правна якіє компанія «Adidas AG», а також «», «NIKE», «» правовласником наякі єкомпанія «NIKE Innovate с.v.», «Reebok», «» власником прав на які є компанія «Reebok international limited» та «ЕССО» власником прав на які є компанія «Ecco Sko A/S», , , PUMA, права наякі належатькомпанії «PUMA SE», достовірно знаючи про те, що йому не надано Компаніями повноважень з продажу продукції зазначених торгових марок, з метою одержання більшої матеріальної вигоди при реалізації фальсифікованої продукції під видом світових брендів, розмістив на сайті «obuff.ua» фото фальсифікованої продукції, на якій були зображені знаки для товарів та послуг NIKE, , , «», «аdidas», «», «», , , PUMA, «Reebok», «», «ЕССО».
В подальшому, 01.06.2020 о 11:28 годині ОСОБА_9 , знаходячись по вулиці Зарічанській, 11, в м.Хмельницькому на веб-сайті «obuff.ua» замовив 2 пари кросівок чоловічих, з зображенням знаків для товарів та послуг компанії «PUMA SE» у вигляді логотипів , , PUMA., які ОСОБА_6 , реалізовуючи свою мету направлену на незаконне одержання доходів з продажу фальсифікованої продукції, діючи умисно, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг , , PUMA, права на які належать компанії «PUMA SE», будучи обізнаним в протиправності своїх дій, того ж дня в ході контрольованої закупівлі в період часу з 13 год. 00 хв. до 13 год. 10 хв. в складському приміщенні АДРЕСА_3 , всупереч п. 4 ст.16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», продав ОСОБА_9 за кошти в сумі 1420 гривень.
Також, ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи, на виконання вказівок ОСОБА_6 та з відома ОСОБА_7 , реалізовуючи їх спільний злочинний умисел на незаконне використання знаків для товарів і послуг, будучи обізнаною в протиправності дій, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг компанії «NIKE Innovate с.v.» у вигляді логотипів «»,, достовірно знаючи про те, що ні їй ні іншим учасникам організованої групи не надано Компанією повноважень з продажу продукції зазначеної торгової марки, 02.06.2020 в період часу з 13 год. 05 хв. до 13 год. 34 хв., з торгівельного місця № 24, торгового майданчику ПМП «Нігва», м. Хмельницький, всупереч п. 4 ст.16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», в ході проведення контрольованої закупівлі реалізувала ОСОБА_9 за кошти в сумі 4270 грн. 5 пар кросівок на яких були незаконно нанесені знаки для товарів та послуг компанії «NIKE Innovate с.v.» у вигляді запатентованих логотипів «»,.В подальшому,02.06.2020в періодчасу з14:16по 14:20 ОСОБА_5 із складськогоприміщення АДРЕСА_3 всупереч п. 4 ст.16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», в ході проведення контрольованої закупівлі реалізувала ОСОБА_9 за кошти в сумі 6520 грн. 15 пар кросівок на яких були незаконно нанесені знаки для товарів та послуг компанії «NIKE Innovate с.v.» у вигляді запатентованих логотипів «»,. Всього ОСОБА_5 реалізувала ОСОБА_9 20 пар кросівок на загальну суму 10790 грн.
Вказаними діями компанії «NIKE Innovate с.v.» завдано матеріальної шкоди на суму 26650 гривень.
Крім того, ОСОБА_6 , діючи у складі організованої групи, згідно розробленого та узгодженого усіма її учасниками плану, продовжуючи свої злочинні дії пов`язані із незаконним використання знаків для товарів та послуг компаній «NIKE Innovate с.v.», «PUMA SE», «Adidas International Marketing B.V.», «Adidas AG», «Reebok international limited» та «Ecco sko a/s industrivej», достовірно знаючи, що ні йому ні іншим учасникам організованої групи не надано компаніями - правовласниками повноважень по здійсненню будь-яких правочинів по використанню знаків для товарів та послуг NIKE, , , «», «аdidas», «», «», «Reebok», «», «ЕССО», , , PUMA, маючи на меті збільшення обсягу збуту продукції та одержання доходів, в порушення вимог п. 4 ст. 16, п. 1 ст. 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», 03.09.2020 у приміщеннях за адресами: в складському приміщенні №6 за адресою: м. Хмельницький, вул. Геологів 15, в кіоску № 7 ряд № НОМЕР_8 ТОВ РР ВВК Поділля-2, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Геологів 18/2, в кіоску №24 ряд №1 ПМП «НІГВА» м. Хмельницький вул. Геологів та в автомобілі марки Mercedez-Benz, моделі Sprinter 308 CDI, д.н.з. НОМЕР_3 , який належить йому на праві власності, зберігав фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «NIKE Innovate с.v.», «PUMA SE», «Adidas International Marketing B.V.», «Adidas AG», «Reebok international limited» та «Ecco sko a/s industrivej», для подальшого її випуску у вільний господарський обіг на території України.
Так, 03.09.2020 проведено обшук складського приміщення №6 за адресою: АДРЕСА_4 , належного на праві користування ОСОБА_6 , під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме:
кросівки з логотипами компанії «Adidas AG» 210 пар, кросівки з логотипами компанії «NIKE Innovate с.v.» 150 пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 210 пар, кросівки з логотипами компанії «Ecco sko a/s industrivej» 60 пар, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 60 пар.
За вказівкою ОСОБА_6 , діючи в складі організованої групи, ОСОБА_7 зберігав фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг вказаних компаній з метою здійснення роздрібної торгівлі в приміщенні кіоску № 7 ряд № 42 ТОВ РР ВВК Поділля-2, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Геологів 18/2.
Так, 03.09.2020 проведено обшук в приміщенні кіоску № 7 ряд № 42 ТОВ РР ВВК Поділля-2, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Геологів 18/2 належного на праві користування ОСОБА_6 , де під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме: кросівки злоготипами компанії«AdidasAG»15пар, кросівки злоготипами компанії«NIKEInnovateс.v.»8пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 58пар, кросівки злоготипами компанії«Eccoskoa/sindustrivej»3пари, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 11 пар.
За вказівкою ОСОБА_6 , діючи в складі організованої групи, ОСОБА_5 зберігала фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг вказаних компаній з метою здійснення роздрібної торгівлі в приміщенні кіоску №24 ряд №1 ПМП «НІГВА» АДРЕСА_5 .
Так, 03.09.2020 проведено обшук в приміщенні кіоску № НОМЕР_1 ряд №1 ПМП «НІГВА» м. Хмельницький вул. Геологів належного на праві користування ОСОБА_6 , під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме:
кросівки з логотипами компанії «Adidas AG» 58 пар, кросівки з логотипами компанії «NIKE Innovate с.v.» 28 пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 52 пари, кросівки з логотипами компанії «Ecco sko a/s industrivej» 5 пар, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 23 пари.
Крім цього, 03.09.2020 проведено обшук в автомобілі марки Mercedez-Benz, моделі Sprinter 308 CDI, д.н.з. НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_6 , під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», а саме 1 пару кросівок з логотипами компанії «Adidas AG».
Згідно висновків проведених експертиз об`єктів інтелектуальної власності встановлено, що позначення NIKE, , «», «аdidas», «»,, «», PUMA, «Reebok», «»,«ЕССО» що наявні на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення вказаних вище обшуків та контрольних закупок у ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 є такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє/продає товар або надає послугу із застосуванням знаків для товарів та послуг за міжнародною реєстрацією компаній, «NIKE Innovate с.v.», «Adidas AG», «Reebok international limited», «PUMA SE», «Ecco Sko A/S» та схожі із знаками для товарів та послуг вказаних компаній настільки, що їх можна сплутати.
Розмір матеріальної шкоди завданої компанії NIKE INNOVATE C.V. організованою групою внаслідок незаконного використання знаку для товарів і послуг NIKE, , (свідоцтва №743, № НОМЕР_9 , №7915), на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення обшуків за вказаними адресами складає 285 045 гривень.
Розмір матеріальної шкоди завданої компанії Adidas AG організованою групою внаслідок незаконного використання знаку для товарів і послуг «», «аdidas», «»(свідоцтва № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 ) на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення обшуків за вказаними адересами складає 187 098,23 гривень.
Розмір матеріальної шкоди завданої компанії PUMA SE організованою групою внаслідок незаконного використання знаку для товарів і послуг , «», PUMA (свідоцтва №437626, № НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 ) на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення обшуків за вказаними адресами, а також придбаному в результаті проведення контролю за вчиненням злочину у ОСОБА_6 в складському приміщенні №6 за адресою: АДРЕСА_4 , складає 78255 гривень.
Розмір матеріальної шкоди завданої компанії Reebok international limited ФОП ОСОБА_6 внаслідок незаконного використання знаку для товарів та послуг «Reebok», «», (свідоцтва № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 ) на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення за вказаними адресами, складає 244 265,60 гривень.
Розмір матеріальної шкоди завданої компанії Ессо Sko A/S організованою групою внаслідок незаконного використання знаку для товарів і послуг за свідоцтвом України №4092 від 31.03.1994 на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення обшуків за вказаними адресами складає 226610 гривень.
Таким чином, організована злочинна група в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , керуючись єдиним злочинним умислом, своїми активними та цілеспрямованими діями, які виразились у незаконному використанні знаків для товарів та послуг NIKE, , , «», «аdidas», «», «», , , PUMA, «Reebok», «», «ЕССО», як у словесному так і у зображувальному вигляді, які тотожні зареєстрованим знакам для товарів та послуг, завдала власникам торгових знаків - компанії «NIKE Innovate с.v.» - 335 844,15 гривень, компанії «Adidas AG» матеріальної шкоди на загальну суму 187 098,23 гривень, компанії «Puma SE» - 78255 гривень, компанії «Reebok international limited» - 244 265,60 гривень, компанії Ессо Sko A/S 226 610 гривень, чим заподіяно вказаним компаніям матеріальну шкоду в особливо великому розмірі на загальну суму 1 072 072,98 гривень.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились незаконному використанні знаків для товарів та послуг, у складі організованої групи, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 229 КК України.
У вчиненні кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженка міста Хмельницький Хмельницької області, українка, громадянка України, проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_18 виданий 06.05.2014, органом 6810 не судима;
17.12.2020 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.
Вина ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема:
-заявами представників правовласників про вчинення кримінального правопорушення;
-протоколом візуального спостереження за особою від 10.03.2020, під час якого задокументовано діяльність ОСОБА_6 на речовому ринку;
-протоколом прорезультати аудіо-,відеоконтролю особи ОСОБА_6 від 01.06.2020,згідно якогоостанній підчас контрольованоїзакупки реалізував2пари кросівок«PUMA» ;
--протоколом про результати проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки у ОСОБА_6 від 01.06.2020;
- протоколом про результати аудіо-, відеоконтролю особи ОСОБА_5 від 02.06.2020, згідно якого остання в ході проведення контрольованої закупівлі реалізувала 20 пар кросівок;
-протоколом про результати проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки у ОСОБА_5 від 02.06.2020;
-протоколом про результати аудіо-, відеоконтролю особи ОСОБА_7 від 01.06.2020, згідно якого останній в ході проведення контрольованої закупівлі реалізував 16 пар кросівок та 5 пар шльопанців;
-протоколом про результати проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки у ОСОБА_5 від 29.05.2020;
-протоколом обшуку складського приміщення №6 за адресою: АДРЕСА_4 , належного на праві користування ОСОБА_6 , під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме:кросівки з логотипами компанії «Adidas AG» 210 пар, кросівки з логотипами компанії «NIKE Innovate с.v.» 150 пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 210 пар, кросівки з логотипами компанії «Ecco sko a/s industrivej» 60 пар, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 60 пар;
-протоколом обшуку в приміщенні кіоску № 7 ряд № 42 ТОВ РР ВВК Поділля-2, що за адресою: м. Хмельницький, вул. Геологів 18/2 належного на праві користування ОСОБА_6 , в якому за вказівкою останнього ОСОБА_7 зберігав та реалізовував фальсифіковану продукцію, де під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме: кросівки з логотипами компанії «Adidas AG» 15 пар, кросівки з логотипами компанії «NIKE Innovate с.v.» 8 пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 58 пар, кросівки з логотипами компанії «Ecco sko a/s industrivej» 3 пари, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 11 пар;
-протоколом обшуку в приміщенні кіоску №24 ряд №1 ПМП «НІГВА» м. Хмельницький вул. Геологів належного на праві користування ОСОБА_6 , де за вказівкою останнього ОСОБА_5 зберігала фальсифіковану продукцію, під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», «NIKE Innovate с.v.», «Reebok international limited», «Ecco sko a/s industrivej» та «Puma SE», а саме:кросівки з логотипами компанії «Adidas AG» 58 пар, кросівки з логотипами компанії «NIKE Innovate с.v.» 28 пар, кросівки з логотипами компанії «Reebok international limited» 52 пари, кросівки з логотипами компанії «Ecco sko a/s industrivej» 5 пар, кросівки з логотипами компанії «Puma SE» 23 пари;
-протоколом обшуку автомобіля марки Mercedez-Benz, моделі Sprinter 308 CDI, д.н.з. НОМЕР_3 , який належав ОСОБА_6 , під час якого було вилучено продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компаній «Adidas AG», а саме 1 пару кросівок з логотипами компанії «Adidas AG»;
-висновками експертиз об`єктів інтелектуальної власності (висновком експерта№ 8-315/20 від 18.11.2020; висновком експерта № 8-317/20 від 07.12.2020; висновком експерта № 8-319/20 від 25.11.2020; висновком експерта № 8-320/20 від 07.12.2020;висновком експерта № 8-310/20 від 13.11.2020; висновком експерта № 8-311/20 від 12.11.2020; висновком експерта № 8-313/20 від 17.11.2020; висновком експерта № 8-321/20 від 24.11.2020; висновком експерта № 8-314/20 від 20.11.2020; висновком експерта № 8-312/20 від 16.11.2020; висновком експерта № 8-318/20 від 23.11.2020), згідно яких встановлено, що позначення NIKE, , «», «аdidas», «»,, «», PUMA, «Reebok», «»,«ЕССО» що наявні на виявленому та вилученому взутті 03.09.2020 під час проведення вказаних вище обшуків та контрольних закупок у ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 є такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє/продає товар або надає послугу із застосуванням знаків для товарів та послуг за міжнародною реєстрацією компаній, «NIKE Innovate с.v.», «Adidas AG», «Reebok international limited», «PUMA SE», «Ecco Sko A/S» та схожі із знаками для товарів та послуг вказаних компаній настільки, що їх можна сплутати, а своїми діями організована злочинна група в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , заподіяно вказаним компаніям матеріальну шкоду в особливо великому розмірі на загальну суму 1 072 072,98 гривень;
-іншими матеріалами кримінального провадження;
ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.229 КК України, за яке законом передбачене покарання у вигляді штрафу від десяти тисяч до п`ятнадцяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_5 (код платника податків НОМЕР_19 ) належить на праві власності частки власності на приміщення житлової квартири, що в АДРЕСА_1 .
19.01.2021 від представника потерпілих компаній «NIKE Innovate C.V.» та «PUMA SE» ОСОБА_10 надійшло клопотання про долучення до матеріалів кримінального провадження позовної заяви компаній «NIKE Innovate C.V.» та «PUMA SE».
Так, у позовній заяві, яка направлена до Хмельницького міськрайонного суду представника позивача ОСОБА_10 від 18.01.2021 вказано, що компанія - позивач «NIKE Innovate C.V.» вважає, що ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 своїми діями завдали матеріальних збитків на суму 335844,15 гривень. У позовній заяві представник позивача просить стягнути солідарно з гр. ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 на користь компанії «NIKE Innovate C.V.» матеріальну шкоду в розмірі 335844,15 грн.
Відповідно до ч. 1ст.170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно з п.4 ч.2ст.170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч. 6ст. 170 КПК Україниу випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно обвинуваченого за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні.
Частинами 8 та 11ст.170 КПК Українивизначено, що вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч.1ст.171 КПК Україниз клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Згідно з ч.ч.1, 2ст.173 КПК Українислідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.
При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема: правову підставу для арешту майна; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
З наданих слідчому судді матеріалів встановлено, що підозрюваній ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 на праві спільної часткової власності, що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстром прав власності на нерухоме майно, Державним реєстром іпотек, Єдиним реєстром заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів №241056412 від 20.01.2021 року належить приміщенняжитлової квартири,що заадресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий суддя вважає, що доведена необхідність накладення арешту на вищевказане майно підозрюваної шляхом заборони розпорядження ним та його відчуження, з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Керуючись ст. ст.170,171,172,173,371,372 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого слідчої групи старшого слідчого СВ Камянець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на приміщенняжитлової квартири,що заадресою: АДРЕСА_1 , що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №241056412 від 20.01.2021 року належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, шляхом тимчасового позбавлення права на користування ним та його відчуження.
Ухвала про арешт виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді про арешт майна може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення, якщо ухвала постановлена без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні під час розгляду питання про арешт майна мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94442637 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Сарбей О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні