Справа № 686/19675/20
Провадження № 1-кс/686/1101/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання старшого слідчого ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про арешт майна у кримінальному провадженні № 120202400000000180,
встановив:
22.01.2021 старший слідчий ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на частку квартири АДРЕСА_1 та належить ОСОБА_5 , з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання.
Слідчий в судове засідання не з`явився, суду подав заяву про розгляд клопотання без його участі та участі власника майна, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Дослідивши наявні матеріали, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 120202400000000180, яке було зареєстроване у ЄРДР 14.04.2020 за правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень - ч.3 ст.255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 368, ч.3 ст.368 КК України.
В рамках даного кримінального провадження 16.01.2021 ОСОБА_6 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України за наступних обставин.
Наказом № 98-п від 01.08.2002 «Про призначення ОСОБА_7 , ОСОБА_8 », на підставі постанови правління Пенсійного фонду України від 31.07.2002 № 14-1 «Про призначення начальників головних управлінь Пенсійного фонду України» ОСОБА_7 призначено на посаду начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (далі ГУ ПФ України в Хмельницькій області) з 01.08.2002.
При цьому, ОСОБА_7 , будучи службовою особою, яка, відповідно до примітки 2 ст. 368 КК України, ст. 6 Закону України «Про державну службу» займає відповідальне становище керівником державного органу юрисдикція якого поширюється на одну область, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, вчинила кримінальні правопорушення (злочини).
Так, діючи всупереч Конституції України, законів України, вказаних вище нормативно-правових актів, тривалий час займаючи посаду начальника ГУ ПФ України в Хмельницькій області та володіючи наданими їй повноваженнями, ОСОБА_7 у грудні 2019 року розробила план систематичного одержання неправомірної вигоди від підлеглих їй працівників, який полягав у одержанні частини їх заробітної плати, а саме стимулюючої виплати - надбавки за інтенсивність праці у повному обсязі, або частково, розуміючи що вони перебувають у її підпорядкуванні, тобто у службовій залежності від неї. Для отримання вказаних коштів ОСОБА_7 вирішила використовувати різні приводи. Зокрема, підлеглим працівникам повідомлялось, що у випадку надання частини отриманої заробітної платні (надбавка за інтенсивність праці) керівництву ГУ ПФ України в Хмельницькій області, їм у подальшому будуть нараховуватись надбавки, що буде мати значення для визначення у подальшому розміру їх пенсії, матеріальної допомоги при наданні щорічної відпустки, а також не будуть створюватись перешкод у перебуванні на посадах у ГУ ПФ України в Хмельницькій області.
Розробивши вказаний план та проаналізувавши можливі складнощі його реалізації, зокрема, пов`язані із можливістю викриття злочинної діяльності працівниками правоохоронних органів, неможливість одноособово забезпечити контроль за обліком нарахування отриманої неправомірної вигоди, неможливість наявними силами забезпечити контроль за сплатою підлеглими працівниками неправомірної вигоди, ОСОБА_7 дійшла до висновку про необхідність залучення до реалізації вказаного плану інших учасників з числа підпорядкованих їй службових осіб, які б виконували покладені на них злочинним планом обов`язки з чітким розподілом ролей, беззаперечним підкоренням її вказівкам та розпорядженням, та створення таким чином, злочинної організації.
Розуміючи, що для реалізації своїх злочинних намірів, контролю за надходженням коштів для виплат, їх обліку, їй необхідно залучити особу яка відповідальна за здійснення нарахування та виплати заробітної плати працівникам ГУ ПФ України в Хмельницькій області, ОСОБА_7 на початку грудня 2019 року довела свій злочинний план ОСОБА_9 , яка відповідно до наказу ГУ ПФ України в Хмельницькій області № 49-ос від 20.04.2017 «Про переведення», перебувала на посаді начальника фінансово-економічного управління головного бухгалтера.
ОСОБА_9 , усвідомлюючи, що дані дії є незаконними (злочинними), погодилась на реалізацію злочинного плану ОСОБА_7 та таким чином, надала згоду на участь у злочинній організації
Також, ОСОБА_7 , за вказаних вище обставин, надала вказівку ОСОБА_9 залучити до їх злочинної діяльності керівників структурних підрозділів головного управління ГУ ПФ України в Хмельницькій області, з числа довірених осіб, які займають керівні посади та у яких в підпорядкуванні згідно штатного розпису перебуває значна кількість підлеглих працівників та які будуть виконувати вказівки ОСОБА_7 , готувати подання про нарахування стимулюючих виплат, безпосередньо здійснювати вимагання та збір неправомірної вигоди.
Виконуючи вказівку ОСОБА_7 , наприкінці грудня 2019 року, ОСОБА_9 , перебуваючи у невстановленому місці, довела розроблений злочинний план ОСОБА_6 , яка відповідно до наказу ГУ ПФ України в Хмельницькій області № 34-ос від 16.02.2018 «Про переведення» займала посаду начальника управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФ України в Хмельницькій області, ОСОБА_10 , яка відповідно до наказу ГУ ПФ України в Хмельницькій області № 53-ос від 02.03.2018 «Про переведення» перебувала на посаді начальника управління обслуговування громадян ГУ ПФ України в Хмельницькій області та ОСОБА_11 , яка відповідно до наказу ГУ ПФ України в Хмельницькій області № 24-ос від 06.02.2018 «Про переведення» перебувала на посаді заступника начальника управління обслуговування громадян - начальника відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян ГУ ПФ України в Хмельницькій області, які розуміючи, що вказані дії є протиправними (злочинними), погодились на його реалізацію та таким чином, на участь у створеній ОСОБА_7 злочинній організації.
Погоджуючись із пропозицією ОСОБА_7 та бажаючи здійснювати протиправну діяльність, спрямовану на організацію та забезпечення умов для вимагання та отримання неправомірної вигоди, ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 фактично надали згоду на учать у створеній ОСОБА_7 злочинній організації.
Відповідно до розробленого злочинного плану, ОСОБА_7 відвела ОСОБА_9 роль особи, яка передавала її вказівки іншим членам злочинної організації, безпосередньо вимагала грошові кошти від підлеглих працівників, вела облік здобутих в результаті вимагання та одержання неправомірної вигоди коштів, а ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 повинні були забезпечувати вимагання та одержання неправомірної вимоги від безпосередньо підпорядкованих їм працівників та передавати їх ОСОБА_7 .
Тим самим, ОСОБА_7 створила та очолила злочинну організацію, з метою вчинення тяжкого злочину систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди від підпорядкованих працівників та планувала в подальшому керувати її діяльністю з метою отримання доходу від злочину, вчинюваного такою організацією.
Стійкість злочинної організації виражалась у стабільних, міцних внутрішніх та зовнішніх зв`язках між її учасниками, існуванням певних правил поведінки, визначених ОСОБА_7 , беззаперечного підпорядкуванню організатору ОСОБА_7 , розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення злочинного плану, чіткій ієрархії побудованих взаємовідносин.
Реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_7 , виконуючи функцію організатора, з метою налагодження функціонування стійкого ієрархічного злочинного об`єднання та досягнення високого рівня узгодженості дій учасників, з відома та згоди ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 розподілила між останніми обов`язки для забезпечення діяльності організації, згідно яких:
ОСОБА_7 , як організатор злочинної організації: планувала злочинну діяльність групи в цілому, визначала мету і напрямки діяльності злочинної організації, розробляла поточні завдання для конкретних учасників злочинної організації, координувала дії всіх учасників злочинної організації у процесі вчинення злочину, ініціювала конкретний час вимагання неправомірної вигоди, забезпечувала дотримання дисципліни учасниками злочинної організації, безпосередньо видавала накази про встановлення надбавок підлеглим працівникам.
ОСОБА_9 будучи виконавцем, пособником та учасником злочинної організації, у відповідності з розробленим планом злочинної діяльності, брала участь у вчиненні злочину, при цьому здійснювала такі функції: передавала вказівки ОСОБА_7 іншим членам злочинної організації, безпосередньо вимагала грошові кошти від підлеглих працівників, вела облік здобутих в результаті вимагання та одержання неправомірної вигоди коштів, встановлювала, за погодженням з організатором злочинної організації, суми коштів, які інші учасники вимагали від підпорядкованих їм працівників .
ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , будучи виконавцями, пособниками та учасниками злочинної організації у відповідності з розробленим планом злочинної діяльності, брали участь у вчиненні злочину, при цьому здійснювали такі функції: виконували вказівки і завдання організатора ОСОБА_7 , готували подання про нарахування стимулюючих виплат працівникам, забезпечували вимагання та одержання неправомірної вимоги від безпосередньо підпорядкованим їм працівників.
Зазначений порядок організації злочинної діяльності, згуртованість її учасників і стійкість, що виражалася в єдності намірів, шляхом вчинення систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди, дозволяло ОСОБА_7 , а також учасникам створеної нею злочинної організації, тривалий час конспірувати систему зв`язків між собою, ретельно планувати вчинення злочину, розподіляти ролі (функції) кожного учасника групи, вивчати обстановку, в якій потрібно було діяти, підшукувати осіб для подальшого вимагання у них неправомірної вигоди. Централізоване підпорядкування учасників організації її лідеру, а також психологічна єдність інтересів учасників організації, в сукупності характеризує внутрішній стійкий характер створеної ОСОБА_7 злочинної організації.
З метою дотримання заходів конспірації члени злочинної організації для спілкування використовували безпосередні зустрічі, а також застосування мобільних месенджерів.
Також, учасники злочинної організації при спілкуванні між собою, а також при висуненні вимог про надання неправомірної вигоди підпорядкованим працівникам використовували номери мобільних телефонів: ОСОБА_7 НОМЕР_1 , ОСОБА_9 НОМЕР_2 , ОСОБА_11 - НОМЕР_3 , ОСОБА_10 - НОМЕР_4 , ОСОБА_6 НОМЕР_5 .
Організатор та керівник злочинної організації ОСОБА_7 місцем збору її учасників визначила приміщення ГУ ПФ України в Хмельницькій області, що знаходиться за адресою м. Хмельницький, вул. Герцена, 10.
Для доставки отриманої неправомірної вигоди з районних центрів області до учасників злочинної організації у м. Хмельницький використовувались службові автомобілі ГАЗ Соболь д.н.з. НОМЕР_6 та ІЖ 2717 д.н.з. НОМЕР_7 ГУ ПФ України в Хмельницькій області.
Таким чином, упродовж січня-вересня 2020 року злочинною організацією у складі ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 та ОСОБА_6 отримано шляхом вимагання неправомірну вигоду від працівників ГУ ПФ України в Хмельницькій області ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 на загальну суму 77 100 грн.
Санкція Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає призначення покарання у виді позбавленням волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. - ч.1 ст.170 КПК України.
Відповідно до положень п. 3 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Згідно із інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що ОСОБА_6 належала квартири АДРЕСА_1 , право власності на яку 13.08.2020 на підставі договору дарування вона передала своєму синові ОСОБА_5 .
При цьому суд зважає на той факт, що в рамках цього кримінального провадження 07 та 08 серпня 2020 року були затримані ОСОБА_9 та ОСОБА_7 , яким у подальшому було повідомлено про підозру у вчиненні указаних кримінальних правопорушень. Після затримання цих осіб були проведені обшуки в тому числі і за місцем проживання ОСОБА_6 . Отже, після затримання у рамках указаного провадження ряду осіб, ОСОБА_6 відчужила належну їй частку квартири АДРЕСА_1 своєму сину ОСОБА_5 за договором дарування.
За таких обставин, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваного, суд вважає за необхідне накласти арешт із позбавленням права відчуження та розпорядження на квартири АДРЕСА_1 .
Керуючись ст.ст.172, 173 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання старшого слідчого ВРЗСГСД СУ ГУНП в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арештіз позбавленнямправа відчуженнята розпорядженняна частку квартири АДРЕСА_1 , яка належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_5 , та яку останній набув 13.08.2020 згідно договору дарування від 13.08.2020 року (серія та номер 6002).
Ухвала про арешт виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді про арешт майна може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення, якщо ухвала постановлена без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні під час розгляду питання про арешт майна мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Слідчий суддя
Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94442716 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Колієв С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні