Справа № 202/553/21
Провадження № 1-кс/202/508/2021
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2021 року м. Дніпро
слідчий суддяІндустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12021040000000021 від 14.01.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.01.2021 року за № 12021040000000021, за фактом шахрайство, вчинене у великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.
26 січня 2021 року слідчому судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12021040000000021.
Згідно матеріалів клопотання до СУ ГУНП надійшла інформація з УКР ГУНП в Дніпропетровській області про те, що громадянин ОСОБА_5 та громадянин ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою групою осіб, шляхом обману, заволоділи нерухомим майном, а саме будинком, який розташований на території міста Дніпро.
Під час досудового розслідування допитано потерпілу ОСОБА_7 , яка показала, що вона мешкає за адресою АДРЕСА_1 , який вона отримала у спадок від вітчима ОСОБА_8 . В червні 2020 року вона виявила відсутність своїх документів, а саме: паспорта громадянина України виданий на її ім`я, закордонний паспорт виданий на її ім`я, посвідчення водія на її ім`я, свідоцтво про народження видане на її ім`я та її дітей, а саме: ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , свідоцтво про укладання шлюбу, атестат про вищу освіту («Національна металургійна академія України») виданий на її ім`я, свідоцтво про зайняття підприємницькою діяльністю видане на її ім`я, право власності (документи) на будинок АДРЕСА_1 , а саме: кадастровий акт, заповіт, також мобільний телефон «Нокіа» з сім-картою « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з номером НОМЕР_1 .
Приблизно влітку 2020 року точної дати не пам`ятає вона поверталась з роботи і зустріла неподалік від свого будинку свого знайомого ОСОБА_11 , який має призвісько « ОСОБА_12 », який у неї поцікавився «чи буду продавати свій будинок» на що вона повідомила, що не бажає продавати свій будинок АДРЕСА_1 так як планують переїхати жити діти. Приблизно десь в кінці літа 2020 року з ОСОБА_13 її познайомив ОСОБА_11 .
Вересні 2020 року точної дати вона не пам`ятає вона з ОСОБА_14 поїхала в м. Одеса так як ОСОБА_11 потрібно було зробити операцію на очах в лікарні ім. Довженко. В Одесі вони були десь три тижня, проживали на території лікарні.
Свій будинок АДРЕСА_1 вона нікому не продала. З громадянином ОСОБА_15 вона не знайома. Приватний нотаріус ОСОБА_16 їй не відомий, у нотаріуса останній раз вона була років 10 тому назад, коли оформляла спадщину на будинок. Від працівників поліції вона дізналась, що її будинок АДРЕСА_1 вже проданий.
Під час допиту останньої було надано копію договору купівлі-продажу земельної ділянки від 04.09.2020 року, який зареєстровано у реєстрі за № 1027 для огляду, на що остання повідомила, що в договорі стоїть не її підпис.
Під час досудового розслідування допитано свідка ОСОБА_17 , яка показала, що з 2018 року вона разом з матір`ю спілкується виключно по телефону. В 2019 року їй стало відомо, що її мати активно поять алкогольними напоями, доводять до неадекватного стану з метою заволодіння будинком АДРЕСА_1 . Вирішивши розібратись в ситуації, вона вирушила за місцем мешкання матері, проте до будинку її ні хто не запустив, її мати знаходилась в неадекватному стані.
В подальшому їй стало відомо, що громадянин на ім`я ОСОБА_18 , який мешкає поруч активно приймає участь в її житті, регулярно розпиває з матір`ю алкогольні напої, доводить до неадекватного стану, ОСОБА_18 користується мобільним номером НОМЕР_2 . ОСОБА_18 неодноразово телефонував їй і погрожував фізичною розправою якщо вона не перестане приходити до своєї матері і цікавитись її станом здоров`я, в телефонній бесіді ОСОБА_18 передавав слухавку своєму знайомому, який представлявся ОСОБА_19 і також переконував її не цікавитись життям своєї матері погрожуючи розправою.
В 2020 році турбуючись за стан своєї дочки, її бабуся ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_4 подала цивільний позов про визнання своєї доньки, ОСОБА_7 , недієздатною (Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська, справа № 199/10522/19). Під час розгляду судової справи в моєї матері з`явився представник, який представляв її інтереси в судових засіданнях, хоча її мати ні де не працює, зловживає алкогольними напоями і грошових коштів в неї не має.
В цей час коли почався розгляд судової справи її мати вивезли в невідомому напрямку, в телефонній бесіді ( НОМЕР_3 ) вона її запевняла, що з нею все нормально, що ОСОБА_18 її вивіз на лікування в м. Одесу, коли вона запитала за які кошти ви поїхали до Одеси, вона їй повідомила, що до них приїзжав їх знайомий ОСОБА_19 , який познайомив її з своєю сім`єю і надав грошові кошти на лікування в м. Одеса.
Їй невідомо, що будинок за адресою: АДРЕСА_1 , було продано ОСОБА_15 , останній раз коли вона спілкувалась з мамою, вона їй повідомила, що вона мешкає в своєму будинку і ні кому його не продавала. На даний час робить в будинку ремонт, ОСОБА_19 надав будівельників, які мешкають разом з нею і проводять ремонт. На її запитання звідки така щедрість, вона повідомила, що ОСОБА_19 її товариш і допомагає безкорисливо.
Проведеними розшуковими заходами встановлено, що чоловіком на ім`я ОСОБА_19 є ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , кримінальне прізвисько « ОСОБА_21 ».
В ході досудового розслідування встановлено, що 04.09.2020 року приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_16 посвідчено договір купівлі продажу між продавцем ОСОБА_7 та покупцем ОСОБА_15 житлового будинку АДРЕСА_1 , також 04.09.2020 року приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_16 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,1212га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 між продавцем ОСОБА_7 та покупцем ОСОБА_15 .
В ході проведених слідчих дій встановлено групу осіб, які причетні к організації зазначеного правопорушення, а саме:
- ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ;
- ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , кримінальне прізвисько « ОСОБА_21 ».
Таким чином, на підставі вищезазначених обставин, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12021040000000021, відомості про яке 14.01.2021 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, існують розумні підозри вважати про заволодіння під приводом укладення 04.09.2020 року фіктивного договору купівлі продажу житлового будинку АДРЕСА_1 , незаконне заволодіння приватним житловим будинком, який належить ОСОБА_7 та 04.09.2020 року укладеного фіктивного договору купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,1212га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
На теперішній час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів нотаріальної справи з продажу житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки, площею 0,1212 га, з цільовим призначенням: 02.01; 01.04 обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд; ведення особистого підсобного господарства; кадастровий номер: 1210100000:01:730:0002, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та її вилучені, а саме: договору купівлі продажу, серія та номер 1028 від 04.09.2020, договору купівлі-продажу земельної ділянки від 04.09.2020 року зареєстрований в реєстрі за № 1027 з усіма додатками, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_16 , що здійснює нотаріальну діяльність у АДРЕСА_4 , для забезпечення належного рівня проведення почеркознавчої експертизи та підтвердження факту або спростування факту належності підписів.
Наведене зумовило слідчого за погодженням з прокурором звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням.
З метою запобігання можливої зміни або знищення документів, до яких планується отримати тимчасовий доступ, слідчий просила розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий у судове засідання не з`явилася, натомість надала заяву, відповідно до якої просила здійснювати розгляд клопотання без її участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається без особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Ознайомившись з наданими матеріалами клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, вважаю, що клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12021040000000021 від 14.01.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України є обґрунтованим, законним та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12021040000000021 від 14.01.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, - задовольнити.
Приватному нотаріусу Дніпровського міського нотаріального округу ОСОБА_16 , яка здійснює нотаріальну діяльність за адресою: АДРЕСА_4 , надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю ознайомитись з ними, та вилучення їх оригіналів (здійснити їх виїмку), які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій, а саме - нотаріальної справи з продажу житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки, площею 0,1212 га, з цільовим призначенням: 02.01; 01.04 обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд; ведення особистого підсобного господарства; кадастровий номер: 1210100000:01:730:0002, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та її вилучені, а саме: договору купівлі продажу, серія та номер 1028 від 04.09.2020, договору купівлі-продажу земельної ділянки від 04.09.2020 року зареєстрований в реєстрі за № 1027 з усіма додатками.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів, відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України.
Визначити строк виконання ухвали до 27 лютого 2021 року включно.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 94447427 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Кухтін Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні