Ухвала
від 27.01.2021 по справі 522/226/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/226/21

Провадження № 2/522/52/21

У Х В А Л А

27 січня 2021 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду міста Одеси Ковтун Ю.І., дослідивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ майна подружжя ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , про поділ майна подружжя .

Разом з позовною заявою до суду надійшла заява про забезпечення позову, в якій позивач просить суд: накласти арешт на житловий будинок літ А , загальною площею 495,1 кв.м., літню кухню літ Б , загальна площа 60,5 кв.м., гараж літ В , загальна площа 46,6 кв.м., які розташовані по АДРЕСА_1 на земельній ділянці загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер земельної ділянки 5110137500:52:014:0067; накласти арешт на земельну ділянку загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер земельної ділянки 5110137500:52:014:0067, що розташована по АДРЕСА_1 ; заборонити державним реєстраторам прав на нерухоме майно та іншим суб`єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав згідно Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , здійснювати реєстраційні дії щодо житлового будинку літ А , загальною площею 495,1 кв.м., літньої кухні літ Б , загальна площа 60,5 кв.м., гаражу літ В , загальна площа 46,6 кв.м., які розташовані по АДРЕСА_1 та земельної ділянки загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер 5110137500:52:014:0067, що розташована по АДРЕСА_1 .

Заяву обґрунтовано тим, що дізнавшись про зміст позовних вимог відповідач може відчужити земельну ділянку разом із будинком, а накладення арешту на майно виключить можливість його відчуження до розгляду спору у судовому порядку та не допустить ускладнення виконання рішення суду у майбутньому.

Дослідивши заяву про забезпечення позову, матеріали позовної заяви у межах вирішення зазначеної заяви позивача, судом встановлено наступне.

Згідно з ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч.1-2 ст.150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; накладенням арешту на активи, які є предметом спору, чи інші активи відповідача, які відповідають їх вартості, у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії, у разі якщо спір виник із сімейних правовідносин; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року N 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до ч.ч. 1, 3-4, 6-8 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті. Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, або для з`ясування питань, пов`язаних із зустрічним забезпеченням. У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.

Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Враховуючи викладене, дослідивши заяву про забезпечення позову, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, враховуючи співмірність заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами, суд приходить до висновку про обґрунтованість зазначеної заяви, оскільки вбачаються достатні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим у подальшому виконання рішення суду, а відтак заява позивача про забезпечення позову підлягає частковому задоволенню, а саме в частині накладення арешту на житловий будинок та земельну ділянку.

В частині накладення заборони державним реєстраторам прав на нерухоме майно та іншим суб`єктам, які здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав згідно Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , здійснювати реєстраційні дії щодо житлового будинку та земельної ділянки заява задоволенню не підлягає, оскільки накладення арешту на майно виключає будь-яку можливість відчуження об`єкту нерухомості.

Станом на час розгляду судом заяви про забезпечення позову, у суду відсутні підстави вважати, що існують обставини, за наявності яких законодавець встановив обов`язок суду щодо застосування зустрічного забезпечення (ч. 3 ст. 154 ЦПК України).

Керуючись ст. ст.149-154, 157, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про поділ майна подружжя , задовольнити частково.

Накласти арешт на житловий будинок літ А , загальною площею 495,1 кв.м., літню кухню літ Б , загальна площа 60,5 кв.м., гараж літ В , загальна площа 46,6 кв.м., які розташовані по АДРЕСА_1 на земельній ділянці загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер земельної ділянки 5110137500:52:014:0067;

Накласти арешт на земельну ділянку загальною площею 0,1000 га, кадастровий номер земельної ділянки 5110137500:52:014:0067, що розташована по АДРЕСА_1 .

В іншій частині вимог заяви - відмовити.

Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд міста Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ю.І.Ковтун

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення27.01.2021
Оприлюднено29.01.2021
Номер документу94467593
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/226/21

Ухвала від 29.11.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Свячена Ю. Б.

Ухвала від 25.08.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Свячена Ю. Б.

Ухвала від 09.06.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Свячена Ю. Б.

Ухвала від 31.05.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 25.05.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 25.05.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 19.05.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 19.05.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 19.04.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

Ухвала від 19.04.2021

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Ковтун Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні