Ухвала
від 29.01.2021 по справі 909/1176/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1176/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.01.2021 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Матуляк П. Я. , розглянувши заяву Івано-Франківської міської ради вх.№1301/21 від 26.01.21 про заміну стягувача у виконавчому документі у справі

за позовом: Крихівецької сільської ради

до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Авто" про стягнення заборгованості у сумі 15 98104,52 грн.

ВСТАНОВИВ:

Крихівецька сільська рада звернулася до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до приватного акціонерного товариства "Авто" про стягнення заборгованості у сумі 1598104,52 грн.

Рішенням суду від 02.03.17 позов задоволено. На виконання зазначено рішення судом видано відповідний наказ та направлено його стягувачу.

26.01.21 до суду надійшла заява Івано-Франківської міської ради про заміну у виконавчому документі стягувача - Крихівецької сільської ради на правонаступника - Івано-Франківську міську раду. В обґрунтування заяви заявник зазначає, що рішенням Івано-Франківської міської ради восьмого демократичного скликання від 11 грудня 2020 р. № 312-2 "Про реорганізацію сільських рад шляхом приєднання до Івано-Франківської міської ради" реорганізовано Крихівецьку сільську раду (ЄДРПОУ 04356248) шляхом приєднання до Івано-Франківської міської ради (ЄДРПОУ 33644700). При цьому заявник зазначив, що Івано-Франківська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Крихівецької сільської ради на підставі вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України "Про виконавче провадження".

За змістом ч. 1 - 2 ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Відповідно до ч. 3 ст. 169 ГПК України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

В ч.2 ст.170 ГПК України зазначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Статтею 8 Конституції України передбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Згідно з положеннями ч.3 ст.131 2 Конституції України, що набрали чинності 30 вересня 2016 р. відповідно до Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Підпунктом 11 пункту 161 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України передбачено, що представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131 1 та ст. 131 2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 р.; у судах апеляційної інстанції - з 01 січня 2018 р.; у судах першої інстанції - з 01 січня 2019 р. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 01 січня 2020 р.

Відповідно до частин 1, 3 ст. 56 ГПК України, сторони, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

В ч. 1 ст. 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Самопредставництво юридичної особи - це право одноосібного виконавчого органу (керівника) чи голови (уповноваженого члена) колегіального виконавчого органу безпосередньо діяти від імені такої особи без довіреності, представляючи її інтереси в силу закону, статуту, положення.

У порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких підтверджуються відповідно до ч. 3 ст. 56 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст.7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Обов`язковому відображенню (реєстрації) в Єдиному державному реєстрі, серед інших перелічених у цій статті відомостей, належать: відомості щодо керівників державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб та осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (ч. 3 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").

Статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру, закріплений статтею 10 зазначеного Закону, яка, зокрема, визначає, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Отже, відсутність відповідного запису у реєстрі є належним і достатнім (достовірним) підтвердженням відсутності таких відомостей (інформації) для будь-якого державного органу, яким є суд. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23 листопада 2020 р. у справі № 908/592/19.

Згідно відомостей, зазначених у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, отриманому на відповідний запит суду станом на 27 січня 2021 р., не вбачається права С. Медицької підписувати заяви від імені Івано-Франківської міської ради.

До заяви не додано також доказів(якими є довіреність або ордер) наявності у С. Медицької статусу адвоката.

З огляду на вищевикладене, дослідивши матеріали заяви, судом встановлено, що заяву подано та підписано особою, яка не надала суду належні документи на підтвердження наявності повноважень на підписання заяви та звернення з цією заявою до суду від імені та в інтересах заявника.

Крім того, як визначено в п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 р. № 270, документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

За змістом п. 61 згаданих Правил, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

З огляду на викладене, долучений до заяви про заміну стягувача у виконавчих документах на правонаступника фіскальний чек від 25 січня 2021 р. не є неналежним доказом направлення на адресу відповідача (боржника) копії заяви про заміну стягувача у виконавчих документах на правонаступника із доданими до неї документами, оскільки такий чек лише підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку, а із його змісту неможливо встановити, кому, на яку адресу та що саме було відправлено.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись статтями 169, 170, 234, 235, 334 ГПК України, суд

у х в а л и в:

повернути без розгляду заяву Івано-Франківської міської ради вх.№1301/21 від 26.01.21 про заміну стягувача у виконавчому документі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у визначені статтями 256, 257 ГПК України строк та порядку.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі «Судова влада України» , за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua .

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Суддя Матуляк П. Я.

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.01.2021
Оприлюднено01.02.2021
Номер документу94488253
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1176/16

Ухвала від 04.03.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 22.02.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 29.01.2021

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Рішення від 02.03.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 16.02.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 24.01.2017

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 28.12.2016

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні