Справа № 404/825/18
Номер провадження 1-кс/404/150/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2021 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження №12017120020013261 від 29.11.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 190, ч.3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з вище вказаним клопотанням, відповідно до якого просив:
надати дозвіл слідчому СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , та слідчим слідчої групи ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на проведення тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю їх вилучення для виконання клопотання судового експерта, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що перебуває за адресою: АДРЕСА_1 , заява про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (І черга), заява про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (ІІ черга), заява про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (ІІІ черга), які містять зразки підпису та почерку.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що 28.11.2017 року до Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області надійшли матеріали щодо умисного внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
29.11.2017 року відомості про вказане правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017120020013261, за знаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 190, ч.3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України.
В ході досудового розслідування, 14.03.2019 призначено судову будівельно-технічну експертизу, виконання якої здійснюється ІНФОРМАЦІЯ_3 , та заплановано огляд об`єкта 23.10.2019 експертом ІНФОРМАЦІЯ_4 , яким буде складено план-схему розташування об`єктів. 08.08.2019 на вимогу експерта направлено матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
04.01.2021 року було призначено судово-почеркознавчу експертизу по дослідженню копій заяв про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (І,ІІ,ІІІ черга), та акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта (І,ІІ,ІІІ черга) з відтисками кліше печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , ТОВ «ФОП ОСОБА_7 » ЄДРПОУ: НОМЕР_3 .
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ставили підписи в заявах про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (І,ІІ,ІІІ черга), та акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта (І,ІІ,ІІІ черга) з відтисками кліше печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , ТОВ «ФОП ІНФОРМАЦІЯ_6 » ЄДРПОУ: НОМЕР_3 , в зв`язку з цим виникла необхідність умовно-вільні й експериментальні зразків підписів для проведення судово-почеркознавчої експертизи.
Таким чином, виникла необхідність у тимчасовому вилученні заяви про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (І черга), заяви про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (ІІ черга), заяви про затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта ринку (ІІІ черга), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що перебуває за адресою: АДРЕСА_1 .
До початку судового розгляду слідчий подав письмову заяву, відповідно до якої вказав, що підтримує клопотання в повному обсягу, просить його задовольнити, а також провести судовий розгляд без його участі.
Представник особи у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Враховуючи такі обставини, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що в задоволенні клопотання необхідно відмовити, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч.5ст. 163 КПК України).
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, на слідчого покладений обов`язок саме довести наявність достатніх підстав в обґрунтування поданого клопотання. Тобто, за своїм змістом клопотання слідчого має бути конкретним, з посиланням на те, які обставини мають бути встановлені з урахуванням названих у клопотанні документів і яке саме значення вони матимуть для розслідуваного кримінального провадження, яке на даний час перебуває в провадженні слідчого.
Так, ч. 1 ст. 160 КПК України передбачає, що слідчий, як сторона кримінального провадження може звернутись до слідчого судді підчас досудового розслідування чи до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, далі ч.2 означеної статті передбачає певні,при чому обов`язкові вимоги до клопотання,з яким звертається слідчий,а саме: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення,у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи,тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати,що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей,що містяться в речах і документах,та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Беручи до уваги зміст положень ч.1 ст. 86, ч.ч. 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст. 163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст. 162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.
Так, слідчий в матеріалах клопотання не довів слідчому судді, що тільки шляхом надання тимчасового доступу можливо отримати доступ до майна, не провівши перед цим оперативно-розшукову роботу (направлення запитів).
Слідчим взагалі не надано підтверджуючих документів того, що він звертався до ІНФОРМАЦІЯ_1 з проханням надати йому тимчасовий доступ до вищезазначених оригіналів документів та особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи.
Враховуючи те, що слідчим не проведено необхідні слідчі дії, не надано належного обґрунтування обставин, на які він посилається та не подано достатніх доказів на їх підтвердження, у задоволені клопотання необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160,163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволені клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУ Національної поліції в Кіровоградській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження №12017120020013261 від 29.11.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 190, ч.3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 366 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94549835 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Галаган О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні