ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення підготовчого засідання
02.02.2021 Справа № 917/1920/20
Суддя господарського суду Полтавської області Сірош Д. М., розглянувши матеріали позовної заяви
Селянського фермерського господарства "Корнієнко"
до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області
про визнання поновленим договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Селянське фермерське господарство "Корнієнко" звернулося в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання поновленим на 10 (десять) років договору оренди землі від 27.09.2010.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 09.12.2020 суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі, постановив справу розглядати у порядку загального позовного провадження, призначив підготовче засідання у справі на 11:00 21.01.2021.
31.12.2020 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 14358).
11.01.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив (вх. № 103).
11.01.2021 від позивача надійшла уточнена позовна заява (102), в якій просить визнати укладеною додаткову угоду до договору оренди землі від 27.09.2010 на умовах, які були передбачені договором оренди землі від 27.09.2010 у редакції додаткової угоди.
Суд розцінив зазначену заяву як заяву про зміну предмету позову.
Відповідно до частини 3 статті 46 Господарського процесуального кодексу України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Суд прийняв до розгляду заяву про зміну предмету позову.
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 21.01.2021 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 10:30 02.02.2021.
28.01.2021 від позивача надійшло клопотання про залучення правонаступника (вх. № 1047), відповідно до якого просить залучити Хорольську міську раду Лубенського району Полтавської області, як правонаступника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області в частині прав та обов`язків орендодавця земельної ділянки площею 23,0462 га кадастровий номер 5324888200:023:0007.
Проте, як вбачається з Публічної кадастрової карти України, земельна ділянка з кадастровим № 5324888200:00:023:0007 відноситься до земель державної власності.
З огляду на викладене клопотання позивача про заміну правонаступника є передчасним.
Проте враховуючи те, що Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області видано наказ № 42-ЩТГ від 14.12.2020 "Про передачу земельних ділянок державної власності у комунальну власність", відповідно до якого передано Хорольській міській раді Лубенського району (Хорольського району) Полтавської області земельну ділянку з кадастровим № 5324888200:00:023:0007 у комунальну власність, суд дійшов висновку про залучення Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Статтею 50 Господарського процесуального кодексу України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Отже, залучення до участі у справі третіх осіб можливо лише на стадії підготовчого провадження.
Проте ухвалою Господарського суду Полтавської області від 21.01.2021 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті.
Пунктами 1, 2, 4 та 5 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність.
Відповідно до статті 207 Господарського процесуального кодексу України Головуючий з`ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи.
Статтею 177 Господарського процесуального кодексу України визначено завдання та строк підготовчого провадження.
Згідно з частиною 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Статтею 182 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Враховуючи те, що нормами Господарського процесуального кодексу України передбачене визначення доказів для правильного вирішення справи, залучення необхідних доказів до матеріалів справи, залучення третіх осіб лише на стадії підготовчого провадження, з метою повного та всебічного розгляду справи, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення до стадії підготовчого провадження.
Керуючись статтями 50, 182, 183, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернутися на стадію підготовчого провадження у справі № 917/1920/20.
Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Хорольську міську раду Лубенського району Полтавської області (вул. Незалежності ,37, м. Хорол, Хорольський район, Полтавської області, 37800, код ЄДРПОУ 22528612).
Зобов`язати позивача в найкоротший строк направити третій особі копію позовної заяви з додатками.
Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали. Третій особам надати докази надсилання учасникам справи копій пояснень.
Відкласти підготовче засідання на 22.03.2021 р. на 09:30 зал № 50.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Полтавської області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, зал судових засідань № 50.
Примітка: З метою запобігання виникненню та розповсюдженню гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, у Господарському суді Полтавської області запроваджено особливий режим роботи, згідно з яким, зокрема, працівникам Служби судової охорони, що здійснюють пропускний режим до приміщень суду, рекомендовано не допускати до залів судового засідання осіб, які не є учасниками судового процесу, та осіб з ознаками респіраторних захворювань.
Представникам учасників судового процесу рекомендовано утримуватись від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової їх присутності, а також подавати до суду заяви про розгляд справ за наявними у справі матеріалами та за відсутності учасників судового процесу.
Господарський суд Полтавської області вживає всіх можливих заходів санітарно-профілактичного характеру, у тому числі проводить дезінфекцію залів судового засідання та інших приміщень.
Прохання до учасників процесу утриматись від відвідування судових засідань на час введення карантинних заходів, з розумінням поставитись до поточної ситуації в країні та уважно стежити за повідомленнями на офіційному сайті Господарського суду Полтавської області https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/.
Суддя Д. М. Сірош
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2021 |
Номер документу | 94552382 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Сірош Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні