ЄУН 229/5959/20
Провадження № 2-з/229/1/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2021 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Грубник О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
29 грудня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису від 08 вересня 2020 року № 37304, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. про стягнення з ОСОБА_2 на користь ТОВ Фінансова компанія АЛАНД заборгованості у розмірі 14564,05 грн таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 06 січня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито спрощене позовне провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю 'Фінансова компанія 'АЛАНД' про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
22 січня 2021 року ОСОБА_2 надав суду заяву про забезпечення позову. Просить суд вжити заходи для забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису від 08 вересня 2020 року № 37304, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. про стягнення з ОСОБА_2 на користь ТОВ Фінансова компанія АЛАНД заборгованості у розмірі 14564,05 грн до набрання рішенням законної сили.
Відповідно до до ч.ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У відповідності до вимог ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Пунктом 2 ч.1 ст. 152 ЦПК України вказано, що заява про забезпечення позову подається одночасно з пред"явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодеком.
Відповідно до ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
За загальним правилом, заявник зобов`язаний довести наявність підстав для забезпечення позову, надавши відповідні докази, що невжиття заходів забезпечення позову може привести до утруднення або навіть неможливості у майбутньому виконати виконавчий напис.
У заяві про забезпечення позову заявником повинні бути зазначені причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов, обґрунтування необхідності такого заходу, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Пунктом 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову наголошує, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу позивача та відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Суд вважає, що клопотання заявника про забезпечення позову підлягає задоволенню, тому що невжиття судом вказаного заходу може істотно ускладнити виконання рішення суду.
Керуючись ст.ст. 151, 152, ст.260, ст. 261, ст. 353 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Зупинити стягнення з ОСОБА_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 на користь ТОВ Фінансова компанія АЛАНД заборгованості у розмірі 14564,65 грн на підставі виконавчого напису № 37304 від 08 вересня 2020 року, вчиненого приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм О.С. до набрання судовим рішенням законної сили.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано суддею 25 січня 2021 року.
Суддя: О. М. Грубник
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2021 |
Номер документу | 94570999 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Грубник О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні