Ухвала
від 02.02.2021 по справі 759/2093/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-о/759/317/21

ун. № 759/2093/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2021 року місто Київ

Святошинський районний суд м. Києва у складі судді Твердохліб Ю.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Психоневрологічний диспансер № 4 про визнання фізичної особи недієздатною, -

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2021 року ОСОБА_2 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з заявою, в якій просить визнати недієздатним сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя вважає, що вищевказану заяву слід направити за підсудністю за таких підстав.

Звертаючись до Святошинського районного суду м. Києва, заявник зазначив адресу проживання ОСОБА_3 - АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст. 295 ч.1 ЦПК України, якаю визначена підсудність справ даної категорії, заява про визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги - за місцем знаходження цього закладу.

Як вбачається з довідки про реєстрацію місця проживання особи від 02.02.2021 року ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 02.10.2003 року по теперішній час. Доказів, що ОСОБА_3 , якого заявник просить визнати недієздатним, дійсно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , матеріали справи не містять. Також відсутні докази, що особа, яку просять визнати недієдатною перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги в Святошинському районі м. Києва.

А відтак, вищевказана заява є непідсудною Святошинському районному суду м. Києва, оскільки особа, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною, не проживає в Святошинському районі м. Києва, а є підсудною Оболонському районному суду м. Києва, як суду за місцем проживання ОСОБА_3 .

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., Закону України Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини , інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається належний суд , тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст.378 ч.1 ЦПК України).

Тим самим, порушення судом правил підсудності є безумовною підставою для скасування будь-якого процесуального рішення по суті даної заяви.

Виходячи з наведеного вище, суддя дійшов висновку, що матеріали заяви (оскільки провадження у справі ще не відкрито) слід передати на розгляд до належного суду - Оболонського районного суду м. Києва, до територіальної юрисдикції якого належить вищевказана заява.

На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.31 ч.1 п.1, 187 ч.9, 258-260, 261, 295 ч.1, 353, 353 ЦПК України, п.15.5 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Психоневрологічний диспансер № 4 про визнання фізичної особи недієздатною, передати на розгляд за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо ( частина перша статті 355 ЦПК України) або через суд першої інстанції (п. 15.5 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України) до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.

Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

суддя Твердохліб Ю.О.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.02.2021
Оприлюднено04.02.2021
Номер документу94605408
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/2093/21

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Яценко Н. О.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Яценко Н. О.

Ухвала від 18.01.2022

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Яценко Н. О.

Ухвала від 18.01.2022

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Яценко Н. О.

Ухвала від 05.04.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Яценко Н. О.

Ухвала від 12.02.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Твердохліб Ю. О.

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Твердохліб Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні