Ухвала
від 03.02.2021 по справі 225/5183/19
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний номер 225/5183/19

Номер провадження 22-ц/804/789/21

Єдиний унікальний номер 225/5183/19

Доповідач Папоян В.В. Номер провадження 22-ц/804/789/21

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

03 лютого 2021 року

Донецький апеляційний суд у складі судді Папоян В.В., розглянувши у приміщенні суду в м.Бахмуті Донецької області апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дзержинського міського суду Донецької області від 17 грудня 2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Дзержинського міського суду Донецької області про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Дзержинського міського суду Донецької області від 17 грудня 2020 року у задоволенні позову ОСОБА_1 було відмовлено.

На зазначене рішення позивач подала апеляційну скаргу, яка надійшла до суду першої інстанції на електронну адресу.

Апеляційний суд позбавлений можливості відкрити апеляційне провадження у зв`язку з наступним.

Апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 3 ст. 356, підпункту 15.1 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, ст. ст. 5-8 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг , оскільки не містить належного підпису особи, яка її подала.

За правилами ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі, її форма і зміст має відповідати вимогам вказаної статті. Згідно з ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

Згідно абз. 2 ч. 8 ст. 14 ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис .

Відповідно до ч. ч. 5, 6, 8 ст. 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Згідно ч. 1, 4 та 8 ст. 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, але до початку її функціонування, відповідно до підпункту 15.1 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.

Апеляційну скаргу позивачем подано на електронну адресу апеляційного суду без підпису заявника. При цьому скарга не сформована в системі Електронний суд , та не містить також кваліфікованого електронного цифрового підпису представника заявника.

Тому відсутні підстави вважати, що вказана скарга подана відповідно до вимог чинного законодавства України.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Зважаючи на те, що апеляційна скарга не підписана особою, яка її подала, то вказана апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню у відповідності до вимог ст. 357 ЦПК України.

Керуючись ст. 185, ч.5 ст. 357, ЦПК України, суддя -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дзержинського міського суду Донецької області від 17 грудня 2020 року повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя Донецького

апеляційного суду В.В. Папоян

СудДонецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.02.2021
Оприлюднено04.02.2021
Номер документу94618485
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/5183/19

Постанова від 06.10.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Хопта Сергій Федорович

Ухвала від 20.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Хопта Сергій Федорович

Ухвала від 11.06.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Усик Григорій Іванович

Ухвала від 21.05.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Усик Григорій Іванович

Постанова від 07.04.2021

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Хейло Я. В.

Постанова від 07.04.2021

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Хейло Я. В.

Ухвала від 17.03.2021

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Хейло Я. В.

Ухвала від 23.02.2021

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Хейло Я. В.

Ухвала від 03.02.2021

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Папоян В. В.

Рішення від 17.12.2020

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Соляник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні