Ухвала
від 01.02.2021 по справі 675/1998/19
ІЗЯСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 675/1998/19

Провадження № 2-др/675/5/21

У Х В А Л А

01 лютого 2021 року м. Ізяслав

Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого -

судді Демчука П.В.,

з участю секретаря судового засідання Григор`євої О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяслав заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро адвоката Олійника Віталія Петровича про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державного реєстратора Комунального підприємства Бюро нерухомості Поділля Кметь Володимира Леонідовича, ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним наказу, скасування державної реєстрації права власності, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації речового права,

в с т а н о в и в :

У провадженні Ізяславського районного суду Хмельницької області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державного реєстратора Комунального підприємства Бюро нерухомості Поділля Кметь В. Л., ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним наказу, скасування державної реєстрації права власності, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації речового права.

Ухвалою судді Ізяславського районного суду Хмельницької області від 17 жовтня 2019 року прийнято позовну заяву ОСОБА_1 до розгляду, відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання у даній справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 16 грудня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою суду від 03 вересня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України у зв`язку з її повторною неявкою в судове засідання.

Представник відповідача ТОВ з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро адвокат Олійник В. П. подав до суду заяву про ухвалення додаткового рішення, в якій просить вирішити питання про стягнення з позивача ОСОБА_1 понесених відповідачем витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 7000 грн.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Кривінчук О.В., а також представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро адвокат Олійник В.П. не з`явилися, від представників сторін надійшли до суду клопотання про слухання справи за їх відсутності. Представник відповідача вказав про підтримання вимог заяви в повному обсязі. Представник позивача просила відмовити в задоволенні заяви, посилаючись на її безпідставність.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути дану заяву за відсутності сторін та їх представників.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог частини 2 статті 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини 3 статті 2 ЦПК України).

Відповідно до статті 133 ЦПК України витрати на професійну правничу допомогу є складовою частиною судових витрат по справі.

Статтею 137 ЦПК передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Встановлено, що відповідач по справі ТОВ Поділлятрансагро брав участь у справі, зокрема, через свого представника адвоката Олійника В. П.

У відповідності до свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії РН № 1239 ОСОБА_3 має право на заняття адвокатською діяльністю на підставі рішення Ради адвокатів Рівненської області від 16 березня 2017 року № І/34.

Як вбачається із виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Адвокатське бюро Віталій Олійник та партнери є юридичною особою, керівником якої являється ОСОБА_3

01 березня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро в особі директора Зарічного А. В. (клієнт) і Адвокатським бюро Віталій Олійник та партнери в особі керуючого партнера Олійника В. П. (адвокатське бюро) був укладений Договір № 01-03/18-ПД про надання правової допомоги (далі - Договір), за умовами якого клієнт доручив та взяв на себе зобов`язання оплатити надання правової допомоги, фактичні витрати, необхідні для виконання цього Договору, а адвокатське бюро зобов`язалося здійснити захист, представництво та надати інші види правової допомоги клієнту на умовах і в порядку, що визначені цим договором, зокрема, представництво інтересів клієнта при вирішенні спорів у судах всіх юрисдикцій та інстанцій, третейському суді; надання іншої правової допомоги за дорученням клієнта.

Пунктами 4.1, 4.4-4.6, 4.13 цього Договору передбачено, що загальна вартість послуг, наданих за Договором, визначається рахунками на оплату, наданими адвокатським бюро клієнту. По закінченню звітного періоду (календарного місяця), у якому надавалися адвокатським бюро послуги клієнту, адвокатське бюро не пізніше першого числа місяця, наступного за звітним, або після надання послуг надає клієнту рахунок на оплату, підписаний та скріплений печаткою адвокатського бюро. Після закінчення надання послуг за цим Договором клієнт передає адвокатському бюро остаточний акт наданих послуг у порядку, визначеному Договором. Розрахунки за надані послуги за Договором та компенсація витрат, передбачених п.п. 3.2.8, 4.3 Договору, здійснюються клієнтом на підставі рахунків адвокатського бюро протягом трьох банківських днів від дати виставлення рахунку адвокатським бюро. Факт надання послуг за цим Договором адвокатським бюро клієнту засвідчується підписаним сторонами актом наданих послуг.

У відповідності до Додаткової угоди № 1 до Договору № 01-03/18-ПД про надання правової допомоги від 01 березня 2018 року, укладеними між сторонами, на підставі пунктів 1.1, 1.2 Договору на умовах і в порядку, що визначені цією Додатковою угодою № 1 та Договором, клієнт доручає, а адвокатське бюро зобов`язується здійснити захист, представництво та надати інші види правової допомоги клієнту в суді першої інстанції у справах за позовами ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державного реєстратора Комунального підприємства Бюро нерухомості Поділля Кметь В. Л., Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро і фізичних осіб про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконними наказів, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, визнання недійсними договорів оренди та скасування державної реєстрації речового права. Сторони домовилися, що вартість наданих адвокатським бюро послуг, вказаних у пункті 1 цієї Додаткової угоди № 1, визначається шляхом множення кількості фактично затраченого адвокатським бюро часу на надання клієнту послуг на ціну послуг за одну годину. Ціна однієї години надання адвокатським бюро послуг становить 1000,00 гривень.

За змістом Додаткової угоди № 2 до Договору № 01-03/18-ПД про надання правової допомоги від 01 березня 2018 року, укладеними між сторонами, на підставі пунктів 1.1, 1.2 Договору на умовах і в порядку, що визначені цією Додатковою угодою № 2 та Договором, клієнт доручає, а адвокатське бюро зобов`язується здійснити захист, представництво та надати інші види правової допомоги клієнту в апеляційному провадженні у справах за позовами ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державного реєстратора Комунального підприємства Бюро нерухомості Поділля Кметь В. Л., Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро і фізичних осіб про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконними наказів, скасування державної реєстрації права власності на земельні ділянки, визнання недійсними договорів оренди та скасування державної реєстрації речового права. Сторони домовилися, що вартість наданих адвокатським бюро послуг, вказаних у пункті 1 цієї Додаткової угоди № 2, визначається шляхом множення кількості фактично затраченого адвокатським бюро часу на надання клієнту послуг на ціну послуг за одну годину. Ціна однієї години надання адвокатським бюро послуг становить 800,00 гривень.

14 серпня 2020 року сторони склали акт про надання послуг № 59, згідно якого на підставі Договору № 01-03/18-ПД про надання правової допомоги від 01 березня 2018 року виконавцем були надані послуги з надання професійної правничої допомоги у справі № 675/1998/19 у апеляційному суді на загальну суму 2000,00 гривень. Послуги за Договором надано виконавцем повному обсязі.

Водночас, представником відповідача надано рахунок на оплату правової допомоги № 59 від 13 квітня 2020 року, де визначено детальний опис послуг, що мали бути надані виконавцем в апеляційному провадженні, та їх вартість, зокрема, послуги включали: вивчення адвокатом матеріалів апеляційної скарги ОСОБА_1 , поданої адвокатом Кривінчук О. В. на ухвалу суду першої інстанції від 25 лютого 2020 року - 400 грн.; підготовка і подання відзиву на апеляційну скаргу ОСОБА_1 , подану адвокатом Кривінчук О. В. на ухвалу суду першої інстанції від 25 лютого 2020 року - 1600 грн. Загальна вартість вищевказаної правової допомоги склала 2000,00 грн.

Також 03 вересня 2021 року сторони склали акт про надання послуг № 1998, згідно якого на підставі Договору № 01-03/18-ПД про надання правової допомоги від 01 березня 2018 року виконавцем були надані послуги з надання професійної правничої допомоги у справі № 675/1998/19 у суді першої інстанції на загальну суму 5000,00 гривень. Послуги за Договором надано виконавцем повному обсязі. Цим актом сторони визначили детальний опис послуг, що були надані виконавцем, та їх вартість, зокрема, послуги включали: вивчення адвокатом матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 у справі - 500 грн.; зустріч адвоката з клієнтом, надання усної правової консультації у справі, узгодження правової позиції у справі - 500 грн., вивчення адвокатом матеріалів відзиву на позов, поданого Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області - 250 грн.; збір доказів для підготовки відзиву на позов у справі, виготовлення копій документів - 500 грн.; підготовка і подання (направлення) адвокатом відзиву у справі до суду та іншим учасникам справи - 3250 грн. Загальна вартість вищевказаної правової допомоги склала 5000,00 грн.

Крім того, до даної заяви детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом у справі № 675/1998/19 у суді першої та апеляційної інстанції.

Товариство з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро сплатило Адвокатському бюро Віталій Олійник та партнери 7000 грн. за надану правничу допомогу у даній справі, на підтвердження чого надано платіжне доручення № 7 від 14 серпня 2020 року та платіжне доручення № 9 від 07 вересня 2020 року.

Таким чином докази у справі достатньо та об`єктивно вказують на те, що ТОВ Поділлятрансагро понесло ці судові витрати.

Згідно з частиною 5 статті 142 ЦПК України у разі закриття провадження у справі або залишення позову без розгляду відповідач має право заявити вимоги про компенсацію здійснених ним витрат, пов`язаних з розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача.

Як роз`яснив пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у пункті 38 постанови від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , у разі залишення заяви без розгляду відповідач має право заявити вимоги про відшкодування здійснених ним витрат, пов`язаних із розглядом справи, внаслідок необґрунтованих дій позивача. При цьому саме по собі пред`явлення позову не може свідчити про необґрунтовані дії позивача.

За змістом частини 5 статті 142 ЦПК України для стягнення компенсації здійснених відповідачем витрат, пов`язаних з розглядом справи, йому необхідно довести, а суду встановити і зазначити про це в судовому рішенні, які саме необґрунтовані дії позивача були ним здійснені у ході розгляду справи, та в чому вони виражені, зокрема: чи діяв позивач недобросовісно та пред`явив необґрунтований позов; чи систематично протидіяв правильному та швидкому вирішенню спору; чи недобросовісний позивач переслідував протиправну мету ущемлення прав та інтересів відповідача; чи були дії позивача умисні, який ступінь його вини й чим це підтверджується.

Звернення до суду з позовом є суб`єктивним правом ОСОБА_1 , гарантованим ст.ст. 55, 124 Конституції України, та безумовним доступом до правосуддя незалежно від обґрунтованості позову.

Разом із тим, позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Кривінчук О.В., які були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, 12.11.2019 р., 16.12.2019 р., 23.012020 р., 07.08.2020 р., 03.09.2020 р. не з`явилися у судові засідання. Доказів поважності причин їх неприбуття у вказані судові засідання не надано та такі в матеріалах справи відсутні. Тому позов ОСОБА_1 залишено без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України. Це призвело до того, що позов ОСОБА_1 не був розглянутий по суті вимог і спір між сторонами не був вирішений.

Крім того, ОСОБА_1 через свого представника адвоката Кривінчук О.В. всупереч вимогам процесуального закону несвоєчасно звернулася до суду з заявою про уточнення позовних вимог та поновлення пропущеного процесуального строку, встановленого законом, для подання до суду цієї заяви, внаслідок чого клопотання ухвалою суду від 25 лютого 2020 року залишено без задоволення, а заява про уточнення позовних вимог - без розгляду. У подальшому ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 19 травня 2020 року апеляційну скаргу представника позивача адвоката Кривінчук О.В. залишено без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції від 25 лютого 2020 року - без змін.

Такі дії позивача є необґрунтованими, внаслідок чого відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро вправі вимагати від ОСОБА_1 компенсації здійснених ним судових витрат.

Суд також враховує, що дана справа розглядалася у суді більше року, ОСОБА_1 не зверталася до суду з клопотанням про зменшення розміру судових витрат і не довела їх неспівмірності із обставинами, зазначеними у ч. 4 ст. 137 ЦПК України.

Посилання представника позивача адвоката Кривінчук О.В. на те, що представником відповідача адвокатом Олійником В. П. надається правнича допомога у багатьх однотипних цивільних справах, а тому витрати не є співмірними зі складністю даної справи, наданим адвокатом обсягом послуг у суді, часом, витраченим адвокатом на виконання однотипних відповідних робіт, значенням справи для відповідача та явно завищеними, судом відхиляється з огляду на те, що кількість справ у суді за схожими позовами ОСОБА_1 не є в силу ч. 4 ст. 137 ЦПК України такою обставиною, яка може свідчити про неспівмірність витрат на професійну правничу допомогу у даній справі.

Крім того, у судовому засіданні 03 вересня 2020 року до видалення суду до нарадчої кімнати для вирішення питання щодо повторної неявки позивача та її представника до суду представник відповідача адвокат Карун В. П. в порядку ч. 8 ст. 141 ЦПК України зробив відповідну заяву про наміри звернутися з питанням компенсації понесених витрат на професійну правничу допомогу.

Отже, з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро підлягає стягненню компенсація понесених витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 7000 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 133, 137, 142, 247, 260, 353, 354 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання - АДРЕСА_1 , рнокпп - НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Поділлятрансагро (місце знаходження - с. Нове Село, вул. Героїв Небесної Сотні, 65, код ЄДРПОУ - 41863354) 7000 (сім тисяч) грн. компенсації понесених витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 15 днів з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складений 01 лютого 2021 року.

Суддя П.В.Демчук

СудІзяславський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення01.02.2021
Оприлюднено05.02.2021
Номер документу94653375
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —675/1998/19

Постанова від 02.12.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Шипович Владислав Володимирович

Ухвала від 15.03.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Шипович Владислав Володимирович

Ухвала від 01.02.2021

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Демчук П. В.

Постанова від 12.11.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Постанова від 12.11.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 30.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 25.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 02.10.2020

Цивільне

Хмельницький апеляційний суд

Ярмолюк О. І.

Ухвала від 03.09.2020

Цивільне

Ізяславський районний суд Хмельницької області

Демчук П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні