Справа № 446/1792/19 Головуючий у 1 інстанції: Костюк У.І.
Провадження № 22-ц/811/21/21 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
03 лютого 2021 року м.Львів
Справа № 446/1792/19
Провадження № 22ц/811/21/21
Львівський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Приколоти Т.І.
учасники справи:
позивач - Кредитна спілка Взаємопоміч
відповідачі - ОСОБА_1
ОСОБА_2
розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області від 4 листопада 2020 року у справі за позовом Кредитої спілки Взаємопоміч до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
Оскаржуваним рішенням позов задоволено.
Рішення суду оскаржили відповідачі.
Апеляційна скарга по формі та змісту відповідає вимогам статі 356 ЦПК України .
Встановлено, що при подачі апеляційної скарги апелянтами не оплачено судовий збір.
Апелянтами подано клопотання про звільнення або відстрочення сплати судового збору у зв`язку з важким майновим станом.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що клопотання необхідно задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ст.13 ЦПК України, ст.129 Конституції України, однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, а відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Крім того, враховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі Креуз проти Польщі (Kreuz v. Poland)), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
А відтак, вважаю, що необхідно відстрочити апелянтам сплату судового збору за подання апеляційної скарги до постановлення рішення.
Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття провадження у відповідності до вимог статі 360 ЦПК України .
Відповідно до частини 7 статті 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Апелянти просить розгляд справи проводити за їх участі.
Відповідно до ч.1 ст. 368 ЦПК України справа розглядається судом апеляційної інстанції за правилами, встановленими для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, встановленими цією главою.
Відповідно до ч. 3 ст. 368 ЦПК України, розгляд справ у суді апеляційної інстанції здійснюється в судовому засіданні з повідомленням учасників справи, крім випадків, передбачених статтею 369 цього Кодексу.
Враховуючи те, що предметом апеляційного оскарження є рішення суду в справі про стягнення боргу за кредитним договором з ціною позову 39 675, 36 грн., тому у відповідності до положень ч. 1 ст. 369 ЦПК України, розгляд апеляційним судом даної справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Частиною першою статті 367 ЦПК передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї (ч. 2 ст. 367 ЦПК).
В суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції (ч. 6 ст. 367 ЦПК).
Враховуючи наведені вище норми ст. 367 ЦПК України, якою встановлено межі розгляду справи судом апеляційної інстанції, й те, що відповідно до ст. 43 цього Кодексу учасник справи має право подати до суду письмові пояснення в межах доводів апеляційної скарги та щодо вимог, заявлених у суді першої інстанції, - підстав визначення іншого порядку розгляду даної справи, ніж той, який передбачений ч.1 ст. 369 ЦПК України немає, тому у задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 178 , 359 , 360 , 361, 368, 369 ЦПК України ,суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розгляд справи в судовому засіданні за участі представника позивача відмовити.
Клопотання апелянтів задовольнити, відстрочити сплату судового збору до постановлення рішення.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області від 4 листопада 2020 року
Копії апеляційної скарги та додані до неї матеріали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі з урахуванням вимог ст. 360 ЦПК України, учасники процесу мають право подати протягом п`ятнадцяти днів з моменту вручення апеляційної скарги.
До відзиву додати докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду оскаржуваного судового рішення.
Апеляційну скаргу розглядати без повідомлення учасників справи відповідно до ч.1 ст. 369 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту винесення, оскарженню не підлягає.
Суддя Т.І. Приколота
Судове рішення набрало законної сили 3 лютого 2021 року
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2021 |
Оприлюднено | 05.02.2021 |
Номер документу | 94654804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні