УХВАЛА
04 лютого 2021 року
м. Київ
справа № 383/262/20
провадження № 61-894 ск 21
Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Антоненко Н. О., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою адвоката Бема Юрія Юрійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , на постанову Кропивницького апеляційного суду від 08 грудня 2020 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Веселівської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ :
16 січня 2021 року адвокат Бем Ю. Ю. засобами поштового зв`язку подав до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову апеляційного суду, в якій просить її скасувати на підставі пункту 2 частини другої статті 389 ЦПК України та вказує на необхідність відступити від правових висновків, викладених у постанові Верховного Суду України від 05 липня 2017 року в справі № 758/9773/15-ц року та в постанові Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами трудових спорів № 9 від 06 листопада 1992 року, оскільки при вирішенні справи суди повинні враховувати тільки висновки Верховного Суду.
Касаційна скарга підлягає поверненню з таких мотивів.
У частині другій статті 389 ЦПК України передбачено підстави касаційного оскарження.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України в касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави) касаційного оскарження, передбачену (передбачені) статтею 389 ЦПК України. У разі подання касаційної скарги на підставі пункту 2 частини другої статті 389 цього Кодексу в касаційній скарзі зазначається обґрунтування необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду.
Тлумачення вказаної норми ЦПК України дозволяє зробити висновок, що при касаційному оскарженні судових рішень на підставі пункту 2 частини другої статті 389 ЦПК України в касаційній скарзі має бути мотивовано необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні.
Суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії суддів, палати або об`єднаної палати, передає справу на розгляд Великої Палати, якщо така колегія (палата, об`єднана палата) вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об`єднаної палати) іншого касаційного суду (частина третя статті 403 ЦПК України).
У касаційній скарзі адвокат Бем Ю. Ю. просить відступити від висновків, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України Про практику розгляду судами трудових спорів № 9 від 06 листопада 1992 року, що не є підставою для відкриття касаційного провадження у розумінні пункту 2 частини другої статті 389 ЦПК України, оскільки указана постанова Пленуму не є постановою Верховного Суду в розумінні цієї статті.
Посилання адвоката Бем Ю. Ю. на відступлення від висновків, викладених у постанові Верховного Суду України від 05 липня 2017 року в справі № 758/9773/15-ц, також не є підставою в розумінні пункту 2 частини другої статті 389 ЦПК України для відкриття касаційного провадження, оскільки Кропивницький апеляційний суд не застосовував указаний висновок в оскаржуваній постанові.
Аналіз касаційної скарги свідчить, що у ній відсутні передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України підстави касаційного оскарження, тобто адвокатом Бемом Ю. Ю. не виконано вимоги процесуального закону (пункт 5 частини другої статті 392 ЦПК України), а тому згідно пункту 4 частини четвертої статті 393 ЦПК України, касаційна скарга підлягає поверненню.
Європейський суд з прав людини зауважує, що спосіб, у який стаття 6 Конвенції застосовується до апеляційних та касаційних судів, має залежати від особливостей процесуального характеру, а також до уваги мають бути взяті норми внутрішнього законодавства та роль касаційних судів у них. Вимоги до прийнятності апеляції з питань права мають бути більш жорсткими ніж для звичайної апеляційної скарги. З урахуванням особливого характеру ролі Верховного Суду, як касаційного суду, процедура, яка застосовується у Верховному Суді може бути більш формальною (LEVAGES PRESTATIONS SERVICES v. FRANCE, № 21920/93, § 45, ЄСПЛ, від 23 жовтня 1996 року; BRUALLA GOMEZ DE LA TORRE v. SPAIN, № 26737/95, § 37, 38, ЄСПЛ, від 19 грудня 1997 року).
Відповідно до пункту 4 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом також, якщо у касаційній скарзі не викладені передбачені цим Кодексом підстави для оскарження судового рішення в касаційному порядку.
Про повернення касаційної скарги постановляється ухвала (частина шоста статті 393 ЦПК України).
Керуючись статтями 185, 392, 393, Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ :
Касаційну скаргу Бема Юрія Юрійовича , який діє в інтересах ОСОБА_1 , на постанову Кропивницького апеляційного суду від 08 грудня 2020 року повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Антоненко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2021 |
Оприлюднено | 08.02.2021 |
Номер документу | 94666490 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні