1Справа № 335/8632/20 1-кс/335/131/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2021 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020080000000290 від 29.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з вищевказаним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до оригіналів банківських документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »(МФО НОМЕР_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: відомостей про стан та рух грошових коштів (із вказанням: суми грошових коштів на рахунках на початок та кінець операційного дня; суми, дати та часу транзакції; МФО банку, коду ЄДРПОУ та назви контрагента) по поточним рахункам НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 відкритим ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (кодза ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) з01.01.2019по 23.12.2020,в електронномута паперовомуносіях інформації;карток іззразками підписівкерівників тавідбитком печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; листів, заяв, повідомлень та інших документів, направлених банком службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; усіх договорів та додатків до них; листів, заяв, доручень та інших документів, наданих службовими особами підприємства щодо надання повноважень іншим особам подавати до банківської установи платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку; заявок на видачу готівки; заяв на отримання чекових книжок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; платіжні доручення, чеки на зняття грошових коштів, банківські картки із зразками підпису та відтиском печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; в разі присутності на вищезазначених розрахункових рахунках операцій, пов`язаних із знаттям готівкових грошових коштів з використанням пластикових карток через банкомати, просимо надати інформацію щодо руху грошових коштів, суму знятих грошових коштів, точний час здійснення операції, найменування та місцезнаходження банкомата, а також файли відео спостереження (фотографії) з відповідних банкоматів осіб в момент здійснення вищезазначених операцій; електронні платіжні документи, які надходили до банку по системах Клієнт-Банк, Інтернет-Банк, СМС послуги та ін. на підставі яких банком здійснювався переказ грошових коштів на рахунки інших суб`єктів із зазначенням анкетних даних особи, пароль якої вказаний на даних електронних платіжних документах
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В обґрунтування клопотання зазначив, що у проваджені СУ ГУНП в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження №12020080000000290 від 29.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у період часу з 12-14 червня 2020 року комісією ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було проведено інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей Запорізької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». В ході інвентаризації було виявлено факт «реалізації» на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » врожаю соняшника згідно договору №590-8/2019-РПС від 26.12.2019, в кількості 148,61 тон на суму 1337490 гривень з ПДВ, хоча ринкова вартість склала 10258,00 гривень за тону, тобто на суму 1 524 441 гривень, тобто ОСОБА_5 було реалізовано соняшник за заниженими цінами та орієнтовна сума збитку підприємству склала 186 951 гривень.
Станом на 05.09.2020 оплата за відвантажений товар в сумі 1337490 гривень на рахунок філії не надходила.
Крім того, органом досудового розслідування також були виявлені порушення при закупівлі аміачної селітри за 2019-2020 роки, внаслідок чого підприємству було завдано збитків на суму 139 920 гривень.
За час виконання обов`язків директора філії ОСОБА_5 з 2018 по 18.06.2020 року на підприємстві в 1,6 разів збільшилась кредиторська заборгованість, яка склала 14085 066 гривень, з них ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 1747 488,42 гривень; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » 3750 346,57 гривень; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 3904 571,38 гривень; ТОВ МБ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » 269842,84 гривень; ТОВ ТД « ІНФОРМАЦІЯ_7 » 4146 036,36 гривень. Також, працівникам філії протягом 6 місяців не виплачувалась заробітна плата, у зв`язку із чим виник борг у розмірі 736 000 гривень.
Так, у липні 2020 року за вказівкою ОСОБА_5 невстановленими особами було зібрано та вивезено врожай пшениці у кількості 790 тон на суму 5674900 гривень. При цьому, у філії відсутні будь-які документи щодо проведення робіт по збору врожаю, передачу його на зберігання або його реалізації.
Відповідно до відповіді ІНФОРМАЦІЯ_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має банківський рахунок, відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), за кодом 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ: № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 .
У зв`язку із викладеним, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, підтвердження чи спростування факту належного ведення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фінансово-господарської діяльності з придбання-продажу товарів та послуг по господарським взаємовідносинам з Запорізькою філією ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлення всього ланцюгу постачання переліченого вище товару від виробника до кінцевого споживача, слідчий звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів без його участі, просив клопотання задовольнити в повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої перебувають зазначені у клопотанні документи та інформація, у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, що передбачено ч. 4 ст. 163 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя доходить до наступного висновку.
Вивчивши матеріали клопотання, перевіривши надані докази в його обґрунтування, слідчий суддя доходить до наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 162 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи зокрема перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності із іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Недоведення вказаних обставин є підставою для відмови в задоволенні відповідного клопотання.
Аналізуючи вищевикладені норми КПК України, слідчий суддя доходить до висновку, що тимчасовий доступ до речей і документів може бути надано, лише у разі якщо сторона, яка звернулась із таким клопотанням доведе значення документів, до яких просить надати доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебуває кримінальне провадження №12020080000000290 від 29.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
У витягу з ЄРДР за номером кримінального провадження №12020080000000290, який долучено до матеріалів клопотання, у графі короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення зазначено, що у період часу з 2019 року по липень 2020 року, службові особи Запорізької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », зловживаючи службовим становищем в інтересах третіх осіб, відвантажували продукцію підприємства, без її оплати, на загальну суму понад 525 тисяч, чим спричинили тяжкі наслідки.
У поданому клопотанні слідчий просить надати тимчасовий до доступ до документів та відомостей по банківському рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) за кодом кодом 980-УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ: № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Обґрунтовуючи клопотання про надання тимчасового доступу до документів по банківському рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий посилався на те, що вказані документи йому необхідні для підтвердження чи спростування факту належного ведення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » фінансово-господарської діяльності з придбання-продажу товарів та послуг по господарським взаємовідносинам з Запорізькою філією ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлення всього ланцюгу постачання товару від виробника до кінцевого споживача.
Разом з тим, як встановлено із витягу з ЄРДР та матеріалів клопотання, у вказаному кримінальному провадженні досудове розслідування здійснюється лише щодо неправомірних дій службових осіб Запорізької філії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на користь третіх осіб, без їх конкретизації, у зв`язку із чим слідчий суддя вважає, що слідчим не доведено, яке відношення до вказаного кримінального провадження має господарська діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,та всвою чергуяким чиномможе бутивикористана інформація по банківському рахунку вказаного товариства, який відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у вказаному кримінальному провадженні.
У фабулі кримінального провадження, по якому здійснюється досудове розслідування вказано, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відвантажили продукцію підприємства без її оплати на суму понад 500000 грн., без конкретизації, яку саме продукцію.
До матеріалів клопотання, із документів, які підтверджують господарські взаємовідносини між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та Запорізькою філією ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », додано лише договір поставки №540-8/2019-РСП від 24.09.2019, де Запорізька філія ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » виступала постачальником пшениці покупцю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » на загальну суму 1554000 грн., однак вказаний договір не свідчить про те, що кримінальне провадження здійснюється по взаємовідносинам, які виникли із цього договору, до того ж, сума на яку відвантажувався товар за вказаним договором, не співпадає із сумою, яка зазначена у фабулі витягу з ЄРДР по вказаному провадженні.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя доходить до висновку, що в задоволенні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів слід відмовити, у зв`язку із недоведеністю обставин, достатніх для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020080000000290 від 29.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94688015 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Гашук К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні