Ухвала
від 05.02.2021 по справі 686/1776/21
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/1776/21

Провадження № 1-кс/686/1638/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2021 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , ознайомившись з клопотанням слідчого про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 62020240000001383,

ВСТАНОВИВ:

05 лютого 2021 року до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_2 , погоджене прокурором, про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, а саме:документів, що стосуються діяльності ТОВ «Індустріальний портал» на 305 аркушах, які 04.02.2021 вилучено під час проведення обшуку в приміщенні офісу за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_3 , ФОП « ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ТОВ«Брок-сервіс ком» та ОСОБА_6 , що знаходиться на другому поверсі, першідвері ліворуч.

Перевіривши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає поверненню, в зв`язку з наступним.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62020240000001383 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.12.2020, за фактом зловживання владою або службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди окремими працівниками Буковинської митниці, яке полягає у сприянні третім особам в організації ввезення на територію України товарів іноземного походження із значним заниженням їх кількісних та якісних характеристик, що призводить до завдання тяжких наслідків державі, тобто за ч. 2 ст. 364 КК України.

Підставами для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стало повідомлення про виявлення кримінального правопорушення працівниками оперативно-розшукового управління ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29.12.2020 та матеріали виконання доручення працівниками Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань від 15.01.2021.

Виходячи з вищевказаних матеріалів випливає, що на території України, зокрема в Чернівецькій області діє налагоджена схема протиправної діяльності окремих фізичних, юридичних та службових осіб пов`язаної з ухиленням від сплати митних платежів суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), шляхом підміни документів на вантаж, підміни номенклатури назви товару або заниженням кількісних (якісних) характеристик.

Відповідно до інформації оперативних підрозділів, вказана схема полягає в тому, що оптові покупці турецьких товарів звертаються до так званих «офісів мінімізації митних платежів», яким надають реальні супровідні документи на вантаж, який необхідно ввезти на територію України.

В подальшому, під час перетину кордону України для митного оформлення брокерами «офісу мінімізації» від імені юридичних осіб з ознаками фіктивності до Держмитслужби України подаються фіктивні документи із заниженням митної вартості, ваги та кількості товарів, що імпортуються.

Такі дії дозволяють мінімізувати розмір податку на додану вартість (ПДВ) та мита під час митного оформлення товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ).

Весь переміщуваний вантаж як правило складає велику кількість текстилю та інших предметів домашнього вжитку, так званого «збірного вантажу», підбирається категорія товарів, яка за своєю фактурною вартістю не становлять особливої цінності при їх декларуванні та подальшому розмитненні (синтетичні тканини, вироби з пластмаси, одяг з синтетичних тканин, нижня білизна та інше).

Товар доставляється в Україну вантажним автотранспортом через пункт пропуску «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Буковинської митниці Держмитслужби.

Митне оформлення товару також здійснюється у відділі митного оформлення (ВМО) №1 митного поста «Чернівці» Буковинської митниці Держмитслужби, ВМО №3 митного поста «Чернівці» та митного поста «Вадул-Сірет».

Після проходження митного оформлення вантаж передається фактичному замовнику, який сплачує готівкою винагороду за митне оформлення товарів та реалізує товар кінцевим споживачам за готівку.

Сплачений під час митного оформлення ПДВ, шляхом заміни номенклатури товарів (скрутки), використовується для незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки та конвертаційним центрам, або незаконного відшкодування ПДВ шляхом формування залишків ТМЦ на балансі підприємства-імпортера.

Відповідно до інформації оперативних підрозділів потенційними організаторами та користувачами вищеописаної схеми є громадяни України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_3 .

При цьому, вказані особи, залучили до своєї протиправної схеми осіб з числа посадових осіб Буковинської митниці Держмитслужби, а саме виконувача обов`язків начальника Буковинської митниці начальник митного поста «Вадул-Сірет» - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , керівника митного поста «Чернівці» ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та інших не встановлених на даний час службових осіб.

Реалізація описаної протиправної схеми розмитнення товарів відбувається через підконтрольні ОСОБА_7 та ОСОБА_8 фірми.

В ході досудового розслідування, на підставі ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21.01.2021, проведено обшук офісних приміщень, які знаходяться за адресою: вул. Південно Кільцева, 51-А, м. Чернівці. В ході проведення вказаного обшуку, в приміщенні офісу, де здійснює діяльність ТОВ «Бат-Центр», що знаходиться на другому поверсі, другі двері праворуч, виявлено та вилучено товаросупровідну документацію, що стосується діяльності ТОВ «Гелістік Опт», а саме митна декларація UA408020/2021/001322 з додатками на 33 аркушах, митна декларація UA408020/2021/002318 з додатками на 40 аркушах, митна декларація UA408020/2021/002319 з додатками на 7 аркушах, митна декларація UA408020/2021/002494 з додатками на 43 аркушах, митна декларація UA408020/2021/001997 з додатками на 44 аркушах.

Враховуючи те, що вказані документи містять відомості, які можуть бути використанні, як доказ факту та обставин вчиненого злочину, а також матимуть суттєве значення для проведення подальшогодосудового розслідування, 05.02.2021 вилучене майно визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні та долучено до матеріалів кримінального провадження.

Слідчий просить накласти арешт на вказане майно, як на речовий доказ з метою його збереження.

Відповідно доч.2ст.171КПК Україниу клопотанніслідчого,прокурора проарешт майна,окрім іншого,повинно бутизазначено перелік і види майна, що належить арештувати, підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна, документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном, розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

Вказаних вимог слідчим не дотримано, адже із клопотання не зрозуміло, на які саме документи необхідно накладати арешт, відсутня конкретизація вилученого майна.

Окрім того, в клопотанні слідчий описує майно, яке вилучалося і адресу за якою проводився обшук, які не відповідають прохальній частині клопотання.

Крім цього, слідчим не вказано жодних контактних даних осіб в яких тимчасово вилучалося майно та не зазначено, які саме заборони мають бути застосовані при накладенні арешту на вилучене майно.

Згідно ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 172, 173 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_2 про накладення арешту на вилучені документи, що стосуються діяльності ТОВ «Індустріальний портал» на 305 аркушах, які 04.02.2021 вилучено під час проведення обшуку в приміщенні офісу за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_3 , ФОП « ОСОБА_4 , ФОП ОСОБА_5 , ТОВ«Брок-сервіс ком» та ОСОБА_6 , що знаходиться на другому поверсі, першідвері ліворуч, повернути прокурору, встановивши строк в сімдесят дві години для усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Хмельницького

міськрайонного суду

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення05.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94753660
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —686/1776/21

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 15.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

Ухвала від 05.02.2021

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Баєв С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні