Ухвала
від 09.02.2021 по справі 504/326/21
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/326/21

Номер провадження 1-кс/504/95/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2021смт.Доброслав

Слідчий суддя Комінтернівського районного суду Одеської області ОСОБА_1

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеській області ОСОБА_3 ,

представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020161330000032 від 20.08.2020 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України,

встановив:

До слідчого судді надійшло клопотання прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020161330000032 від 20.08.2020 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

У клопотанні про надання тимчасового доступу до речей та документів прокурор посилається на те, що документи, до яких необхідний тимчасовий доступ, як самі по собі так і в сукупності з іншими речами та документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

В обґрунтування клопотання зазначив, що слідчим відділенням ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні №42020161330000032 від 20.08.2020 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Вказане кримінальне провадження зареєстроване на підставі матеріалів УСБУ в Одеській області.

Встановлено, що на території с.Крижанівка Лиманського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки 5122783200:02:001:2807 ведеться будівництво дитячого садка на 120 місць з вбудованими громадськими приміщенням фізкультурно-оздоровчого призначення в рівні цокольного поверху.

За результатами аукціону визначено переможця ПП « ОСОБА_5 », ціна тендерної пропозиції становить 66 442 520,00 грн., з остаточною очікуваною вартістю 70 421 148,00 грн.

Відповідно до укладеного договору та додаткових угод для фінансування будівництва у 2019 році, що включає в себе земляні роботи, виділено 23 812 068,72 грн., для фінансування будівництва у 2020 році, що включає в себе будівництво стін, перегородок, установки вікон, дверей, внутрішні та зовнішні роботи, огородження території, обладнання та інше виділено 42 630 551,28 грн.

Відповідно до інформації УСБУ в Одеській області станом на 01.07.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_2 для ПП « ОСОБА_5 » перераховано близько 31,76 млн. грн. відповідно до актів виконаних робіт.

01.07.2020 року з ПП « ОСОБА_5 » було укладено додатковий договір на суму 22 365 340 грн. щодо додаткової закупівлі, у зв`язку з чим загальну вартість робіт з будівництва дитячого садка збільшилася до 99 085 690 грн., також було встановлено новий термін введення його в експлуатацію, а саме до 31.12.2020 року.

Аналіз одержаної інформації вказує на наявність в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 та ПП « ОСОБА_5 » зловживань, які призвели до завищення вартості вказаного будівництва та привласнення ними бюджетних коштів.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів на підставі яких відбуваються фінансово-господарські операції, зокрема з отримання бюджетних коштів, призначених на проведення будівельно-ремонтних робіт, кошторисів, звітів, які підтверджують рух грошових коштів і матеріальних цінностей на об`єкті проведення будівельних робіт за адресою: с.Крижанівка Лиманського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки 5122783200:02:001:2807.

У зв`язку з чим прокурор просив витребувати:

- локальний кошторис, відповідно до якого визначена вартість проведення будівельно-ремонтних робіт;

- платіжні доручення, за якими перераховуються грошові кошти як розрахунок за виконані роботи;

- платіжні доручення, в яких фіксують фінансові зобов`язання сторін і сплачені кошти;

- рахунки-фактури, що підтверджують операції щодо купівлі будівельних матеріалів і містять вичерпні відомості про їхню вартість, марку, кількість тощо;

- локальний кошторис;

- зведений кошторисний розрахунок;

- бухгалтерські довідки щодо балансу грошових коштів/матеріальних цінностей;

- видаткові касові ордери;

- розрахунково-платіжні відомості;

- накази службових осіб про затвердження кошторисної документації на проведення ремонтно-будівельних робіт;

- рішення сесій міських, районних, районних у містах рад, а також державних адміністрацій стосовно затвердження видатків для проведення будівельно-ремонтних робіт;

- дані, наявні в Реєстрі бюджетних фінансових зобов`язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів;

- договори про закупівлю робіт за державні кошти;

- графіки фінансування та виконання робіт (додатки до договору генпідряду);

- податкова документація та бухгалтерська звітність;

- регістр бухгалтерського обліку - головна книга;

- оборотно-сальдові відомості;

- регістри синтетичного і аналітичного обліку за всіма використовуваними рахунками бухгалтерського обліку за 2018-2020 роки;

- податкові регістри;

- звітність за страховими внесками до позабюджетних фондів;

- документи, пов`язані з роботою податкової інспекції;

- документи щодо розрахунків з підзвітними особами, зокрема авансові

рахунки;

- реєстри обліку отриманих і виданих податкових накладних;

- касові документи;

- первинні документи з обліку нематеріальних активів;

- договір підряду, відповідно до умов якого підрядник зобов`язаний виконувати роботи в розмірі підсумкової вартості та у визначені строки, що встановлені графіком виконання робіт, складеним підрядником до початку виконання робіт, або виконувати роботи, згідно з кошторисною документацією, будівельними нормами і правилами, графіком виконання робіт;

- акт прийому виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в);

- акти виконаних робіт, зокрема документи від покупців;

- договори з постачальниками, покупцями та іншими контрагентами;

- договір генпідряду, предметом якого є комплекс робіт з будівництва конкретного об`єкта (наприклад, інженерне забезпечення відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та технічної характеристики об`єкта з прокладенням зовнішніх інженерних мереж, зовнішнього освітлення, благоустрою й озеленення території);

- договір капітального будівництва;

- додаткові угоди до договорів будівельного підряду;

- довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3);

- оригінали (копії) претензій;

- декларації про початок виконання будівельних робіт;

- проекти на капітальний ремонт/будівництво;

- акти прийому-передачі матеріалів;

- загальний і спеціальний журнали робіт (ведення яких передбачене ДБН А.3.1-5-2016);

- всі наявні документи (матеріали перевірок правоохоронних та контролюючих органів, фінансові звіти, довідки, акти про результати проведення перевірки окремих питань фінансово - господарської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- інших документів, які стосуються будівництва.

Вищеперераховані документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 , можуть бути використані для проведення криміналістичної, інженерно-технічної, економічної експертиз та в якості доказів у даному кримінальному провадженні.

Крім того, у своєму клопотанні прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 зазначив, що зазначені документи мають доказове значення у кримінальному провадженні та надають можливість встановити посадових (відповідальних) осіб підприємства, які можуть мати безпосереднє відношення до вчинення вищевказаного злочину.

Необхідність вилучення оригіналів вищевказаних документів узгоджується с положеннями ч.3 ст.99 КПК України щодо зобов`язання надавати до суду оригінали документів.

Вилучення оригіналів документів також необхідно для використання отриманої інформації для проведення подальших слідчих та процесуальних дій, направлених на розкриття злочину та використання в якості процесуального джерела доказів фактів та обставин, які встановлюються.

В судовому засіданні прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 уточнив список витребовуваних документів, які містяться в клопотанні та просив слідчого суддю задовольнити його з підстав, викладених у ньому.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 не заперечувала щодо доводів клопотання, відносно його вирішення поклалась на розсуд суду.

Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання та заслухавши думку прокурора та представника особи, у володінні якої перебувають витребувані документи слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.2ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 2 ст.159 КПК України проголошено, що тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставіухвали слідчого судді.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, у зв`язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для установлення важливих обставин кримінального провадження; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав уважати, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно ч.1 ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділенням ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні №42020161330000032 від 20.08.2020 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні оригіналів документів на підставі яких відбуваються фінансово-господарські операції, зокрема з отримання бюджетних коштів, призначених на проведення будівельно-ремонтних робіт, кошторисів, звітів, які підтверджують рух грошових коштів і матеріальних цінностей на об`єкті проведення будівельних робіт за адресою: с. Крижанівка Лиманського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки 5122783200:02:001:2807.

Вищеперераховані документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 , можуть бути використані для проведення криміналістичної, інженерно-технічної, економічної експертиз та в якості доказів у даному кримінальному провадженні.

Встановлено, що використання як доказів вказаних документів та можливість довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів іншими способами довести не можливо.

З урахуванням того, що вказані документи як самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не вилучення яких може призвести до втрати слідів учиненого кримінального правопорушення, не встановлення юридично значимих фактів, а також не досягнення мети отримання доступу до них, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання прокурора, проте в частині передоручення виконання ухвали в порядку ст.36,40 КПК України окремим співробітникам оперативного підрозділу слід відмовити.

Керуючись ст.ст.160, 162, 163,166, 309 КПК України, слідчий суддя,

ухвалив:

Клопотання прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020161330000032 від 20.08.2020 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України задовольнити частково.

Надати прокурорам Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 , іншим прокурорам, які входять до складу групи прокурорів; слідчим, які входять до складу слідчої групи тимчасовий доступ до оригіналів документів, що стосуються будівництва дитячого садка на 120 місць з вбудованими громадськими приміщеннями фізкультурно-оздоровчого призначення в рівні цокольного поверху за адресою: с. Крижанівка Лиманського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки 5122783200:02:001:2807 та які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення, а саме: локального кошторису, відповідно до якого визначено вартість проведення будівельно-ремонтних робіт; платіжних дорученнь, за якими перераховуються грошові кошти як розрахунок за виконані роботи; платіжних дорученнь, в яких фіксуються фінансові зобов`язання сторін і сплачені кошти; рахунків-фактури, що підтверджують операції щодо купівлі будівельних матеріалів і містять вичерпні відомості про їхню вартість, марку, кількість тощо; зведеного кошторисного розрахунку; бухгалтерської довідки щодо балансу грошових коштів/матеріальних цінностей; відомостей на видачу заробітної плати за договором підряду; видаткових касових ордерів; розрахунково-платіжних відомостей; наказів службових осіб про затвердження кошторисної документації на проведення ремонтних/будівельних робіт; рішень сесій міських, районних, районних у містах рад, а також державних адміністрацій стосовно затвердження видатків для проведення будівельних/ремонтних робіт; даних, наявних в Реєстрі бюджетних фінансових зобов`язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів; договорів про закупівлю робіт за державні кошти; графіків фінансування та виконання робіт (додатки до договору генпідряду); податкової документація та бухгалтерської звітністі; регістру бухгалтерського обліку - головна книга; оборотно-сальдових відомостей; регістрів синтетичного і аналітичного обліку за всіма використовуваними рахунками бухгалтерського обліку за 2018-2020 роки; податкових регістрів; звітності за страховими внесками до позабюджетних фондів; документів щодо розрахунків з підзвітними особами, зокрема авансових рахунків; документів з обліку праці та заробітної плати; реєстрів обліку отриманих і виданих податкових накладних; касових документів; документів від постачальників (прибуткові накладні); актів на списання матеріальних цінностей; первинних документів з обліку нематеріальних активів; журналів обліку виданих довіреностей; договору підряду, відповідно до умов якого підрядник зобов`язаний виконувати роботи в розмірі підсумкової вартості та у визначені строки, що встановлені графіком виконання робіт, складеним підрядником до початку виконання робіт або виконувати роботи, згідно з кошторисною документацією, будівельними нормами і правилами, графіком виконання робіт; акту прийому виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в); актів виконаних робіт, зокрема документів від покупців; договорів з постачальниками, покупцями та іншими контрагентами; договор генпідряду, предметом якого є комплекс робіт з будівництва конкретного об`єкта (наприклад, інженерне забезпечення відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та технічної характеристики об`єкта з прокладенням зовнішніх інженерних мереж, зовнішнього освітлення, благоустрою й озеленення території); договору капітального будівництва; акту здачі-приймання документації за договором на виготовлення проектної документації; додаткових угод до договорів будівельного підряду; довідки про вартість виконаних робіт (форма КБ-3); оригіналів (копії) претензій; актів приймання-передачі матеріальних цінностей на відповідальне зберігання; декларації про початок виконання будівельних робіт; проектів на капітальний ремонт/будівництво; актів на збереження матеріальних цінностей/грошових коштів; актів прийому-передачі матеріалів; всіх наявних документів (матеріали перевірок правоохоронних та контролюючих органів, фінансові звіти, довідки, актів про результати проведення перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 з питань будівницва дитячого садочку; загальний і спеціальний журнали робіт (ведення яких передбачене ДБН А.3.1-5-2016).

Встановити строк дії ухвали протягом двох місяців з дня її постановлення.

Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів (слідчий, прокурор) зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94784260
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —504/326/21

Ухвала від 02.08.2021

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Литвинюк А. В.

Ухвала від 09.02.2021

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Литвинюк А. В.

Ухвала від 09.02.2021

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Литвинюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні