Справа № 461/1029/21
Провадження № 1-кс/461/966/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2021 м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1
за участю:
секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу адвоката ОСОБА_4 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕЛІАН» на постанову прокурора про відмову у задоволенні клопотання
встановив:
Адвокат ОСОБА_4 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Меліан» звернувся до слідчого судді зі скаргою, у якій просить скасувати постанову прокурора Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 від 25.01.2021 про відмову у задоволенні клопотання представника ТОВ «Меліан» ОСОБА_4 16.01.2021 у кримінальному провадженні №42020141090000068 від 30.01.2020 року та зобов`язати прокурора Львівської обласної прокуратури ОСОБА_5 вчинити дію, а саме надати представнику третьої особи ТОВ «Меліан» адвокату ОСОБА_4 для ознайомлення доступу до усіх матеріалів кримінального провадження №42020141090000068 в частині, що стосується накладення арешту на майно ТОВ «Меліан».
Представник ТОВ «Меліан» адвокат ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився. Належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи телефонограмою. До суду подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про повернення скарги, оскільки органом досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню визначено Залізничний ВП ГУНП у Львівській області, що знаходиться за межами території, яка віднесена до юрисдикції Галицького районного суду м.Львова.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.
Зі змісту ч.1 ст.306 КПК України вбачається, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду.
Кримінальним процесуальним кодексом України не визначена підсудність скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора.
Однак ст. 9 КПК України передбачено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Виходячи з положень ст. 306 КПК України та загальних засад кримінального процесуального законодавства, судовий контроль за дотриманням прав, свобод і інтересів осіб у кримінальному провадження під час досудового розслідування покладено на слідчого суддю суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Вказане узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в ухвалі від 02 березня 2020 року у справі №263/19/20 (провадження №51-420впс20).
Таким чином, скарги на рішення, дії або бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Як вбачається з матеріалів скарги досудове розслідування у кримінальномупровадженні №42020141090000068від 30.01.2020року здійснюється слідчими Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області, яке зареєстроване за адресою: 79000, м.Львів,вул.Городоцька,126 - у Залізничному районі м. Львова, тобто поза межами територіальної юрисдикції слідчого судді Галицького районного суду м. Львова.
Згідно до п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України, скарга на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 цього Кодексу, повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому суді, тобто подана з порушенням правил територіальної підсудності.
Слідчий суддя враховує, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Порядок звернення до суду за судовим захистом у кримінальному провадженні урегульований Кримінальним процесуальним кодексом України. Зокрема, подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування має відбуватись з дотриманням певних умов.
Враховуючи наведене,приходжу довисновку,що скаргуадвоката ОСОБА_4 в інтересахТовариства зобмеженою відповідальністю«Меліан» напостанову прокурорапро відмовуу задоволенніклопотання слідповернути скаржнику,що непозбавляє останньогоправа зверненнядо відповідногослідчого судді,в межах територіальної підсудності якого знаходиться орган досудового розслідування.
Керуючись ст.ст.303, 304, 318-380 КПК України,
УХВАЛИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_4 в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕЛІАН» на постанову прокурора про відмову у задоволенні клопотання - повернути скаржнику.
Копію ухвали разом зі скаргою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Роз`яснити скаржнику його право на звернення з подібною скаргою до слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Львівської області протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94817451 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні