Печерський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
Реєстраціяпечерський районний суд міста києва
Справа № 757/36263/20-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2021 року Печерський районний суд м. Києва у складі головую судді Волкової С.Я., при секретарі судових засідань Бурому Є.В., за участю представника позивача ОСОБА_1 , представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання недійсним договору та стягнення коштів,
встановив:
ОСОБА_3 звернувся до суду із вимогами до ОСОБА_4 , просить визнати недійсним інвестиційний договір № 1 від 22.11.2018 р., укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , стягнути з останнього 20 000,00 доларів США.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 17.09.2020 р. відкрито провадження у цивільній справі.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 звернувся із клопотанням про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини одинадцятої статті 187 ЦПК України суд, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, які не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Позивач, звертаючись до суду із вимогами до ОСОБА_4 , в обґрунтування підстав звільнення від сплати судового збору посилався на Закон України Про захист прав споживачів , втім Верховний Суд України у Постанові № 5 від 12.04.1996 р. Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів зазначив, що важливою гарантією здійснення прав споживачів є їх судовий захист, і з метою забезпечення ефективності цього захисту звернув увагу судів на необхідність розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів у точній відповідності із законом та в установлені для цього строки (абзац 1 пункту 1 Постанови).
У абзацах третьому, четвертому пункту 1 означеної Постанови Верховний Суд України звернув увагу, що споживачем, права якого захищаються на підставі Закону, є лише громадянин (фізична особа), котрий придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити товари (роботи, послуги) для власних побутових потреб. Закон регулює відносини споживача з підприємством, установою, організацією чи громадянином-підприємцем, які виготовляють та продають товари, виконують роботи і надають послуги, незалежно від форм власності та організаційних форм підприємництва. На відносини по виготовленню та продажу товарів, виконанню робіт і наданню послуг громадянином, який не є підприємцем, а також на випадки придбання товарів, користування послугами громадянином лише для підприємницької діяльності або підприємствами, установами, організаціями дія цього Закону не поширюється.
Отже позовну заяву ОСОБА_3 слід залишити без руху.
Згідно пункту 31 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.2009 р. Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними у справах про визнання правочину недійсним без застосування насідків недійсності судовий збір сплачується як із немайнового спору. У справах про застосування наслідків недійсного (нікчемного) правочину судовий збір сплачується залежно від вартості відшукуваного майна, щодо якого заявляються вимоги. У справах про визнання правочину недійсним із застосуванням наслідків судовий збір сплачується за загальною сумою всіх вимог.
ОСОБА_3 заявив вимоги про визнання недійсним інвестиційного договору, про стягнення коштів, отже судовий збір з даної позовної заяви визначається, загальною сумою всіх вимог, або як із немайнового характеру, що дорівнює 908,00 грн, та залежно від вартості відшукуваного майна, що дорівнює 27,35 х 20 000,00 = 547 000,00 грн, або гривневий еквівалент 20 000,00 доларів США на день подання позову, та 1 відсоток від цієї суми дорівнює 5 470,00 грн.
Згідно підпункту 1.1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про субовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно підпункту 1.2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про субовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір сплачується за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік в період з 01.01.2021 р. прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено у розмірі 6 000,00 грн, отже позивач має сплатити судовий збір в розмірі 6 378,00 грн. (908,00 + 5 470,00).
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява, відповідно до частини тринадцятої статті 187 ЦПК України залишається без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтею 187 ЦПК України, суд
ухвалив:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання недійсним договору та стягнення коштів та надати строк до 19.02.2021 р. для усунення недоліків.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Волкова С.Я.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 15.02.2021 |
Номер документу | 94860509 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні