У Х В А Л А
15 лютого 2021 року м. Чернігівсправа № 5028/21/24б/2012
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Белова С.В., розглянувши справу
за заявою
кредитора: Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, код ЄДРПОУ 21390940
вул. П`ятницька, 83а, м. Чернігів, 14004
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю ім. Комка,
вул. Першотравнева, б. 7, с. Левковичі, Чернігівський район,
Чернігівська область, 15552
предмет спору: про порушення справи про банкрутство
Учасники справи та представники сторін: не з`явились
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 06.11.2012 року порушено провадження у даній справі на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 15.11.2012 року визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю ім. Комка, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Ушача Юрія Володимировича ( АДРЕСА_1 ).
Судом неодноразово продовжувався строк ліквідаційної процедури, востаннє ухвалою суду від 10.08.2020 року.
У зв`язку з закінченням строку ліквідаційної процедури 15.02.2021 року, ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 02.02.2021 було призначено судове засідання та витребуваний від ліквідатора звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та інші документи, які підтверджують виконані в ході ліквідаційної процедури дії.
12.02.2021 року на адресу Господарського суду Чернігівської області від ліквідатора надійшов звіт про виконані в ліквідаційній процедурі дії № 02-01/5028/21/24б/2012/37, що містить в собі клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та строку повноважень ліквідатора на 6 (шість) місяців. В обґрунтування клопотання ліквідатор посилається на те, що заходи по закінченню ліквідаційної процедури не завершені, ліквідатором продовжуються вживатись всі необхідні заходи щодо розшуку майна банкрута та його продажу з метою задоволення вимог кредиторів.
Учасники справи були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, проте в судове засідання не з`явились. 15.02.2021 року від ліквідатора надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи, що явка учасників справи не визнавалась обов`язковою, суд розглядає справу за їх відсутності.
Розглянувши клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури, господарський суд встановив:
У відповідності до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Згідно ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Стаття 90 Кодексу України з процедур банкрутства визначає випадки при настанні яких господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство. Зокрема, відповідно до змісту наведеної статті, закриття провадження у справі про банкрутство після визнання боржника банкрутом можливе лише якщо: боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом; справа не підлягає розгляду в господарських судах України.
Норми ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства не містять такої підстави для закриття провадження у справі про банкрутство як закінчення строку ліквідаційної процедури.
У відповідності зі ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд постановляє ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Кодексом (ч.4 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства).
Частиною шостою ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
При цьому, суд виходить з системного аналізу положень Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема ст. 64, 65, якими визначено підстави та порядок завершення ліквідаційної процедури, відповідно до яких ліквідаційна процедура закінчується не збігом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
У відповідності з ч. 4 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, встановлення господарським судом під час розгляду звіту ліквідатора факту невиявлення або нереалізації останнім майнових активів банкрута у повному розмірі є підставою для призначення нового ліквідатора, який діє згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутства, що в свою чергу свідчить про можливість та необхідність продовження строку ліквідаційної процедури банкрута у разі його закінчення на час розгляду господарським судом звіту ліквідатора.
Окремо судом враховується, що ліквідатор зобов`язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс після завершення всіх розрахунків з кредиторами, а не у встановлений строк. При цьому, незавершення ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Кодексу України з процедур банкрутства, не є підставою для закриття провадження у справі.
Враховуючи, що 15.02.2021 спливає строк ліквідаційної процедури, однак ліквідаційна процедура банкрута не завершена і для її завершення потрібен додатковий час, суд вважає за необхідне з метою здійснення необхідних заходів у ліквідаційній процедурі у даній справі задовольнити клопотання ліквідатора і продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора на шість місяців.
Керуючись ст. 58, 60, 64, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора - арбітражного керуючого Ушача Юрія Володимировича (свідоцтво № 531 від 15.03.2013 року, АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на 6 (шість) місяців до 15 серпня 2021 року.
2. Зобов`язати ліквідатора: надати господарському суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та інші документи, які підтверджують виконані в ході ліквідаційної процедури дії.
3. Копію даної ухвали направити ліквідатору Ушачу Ю.В. ( АДРЕСА_1 ), Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П`ятницька, 83а, м. Чернігів, 14004), Головному управлінню ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000), Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (вул. Музична, 1-А, м. Чернігів, 14014), ТОВ "Едланд" (вул. Інструментальна, 2, м. Чернігів, 14037), ДП "Державний резервний насіннєвий фонд України (вул. Ямська, 32, м. Київ, 03038).
Ухвала складена та підписана 15.02.2021.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Белов
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 15.02.2021 |
Номер документу | 94865146 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Белов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні