17.02.2021 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа №533/396/20
провадження №1-кп/533/4/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2021 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі
прокурора ОСОБА_2 ,
захисника ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12020170200000049 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.191 ККУкраїни,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.15, ч.2 ст.191 КК України.
Під час судового розгляду захисником заявлено клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні оператора ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме до «трафіку вхідних і вихідних телефонних дзвінків між номерами мобільних операторів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 та між номерами мобільних операторів НОМЕР_1 та НОМЕР_3 з прив`язкою до базових станцій, їх тривалість, в тому числі нульові з`єднання, вхідні та вихідні SMS-повідомлення з розкриттям змісту повідомлень, вхідні та вихідні MMC-повідомлення з розкриттям змісту повідомлень, сервісні повідомлення абонентів, їх маршрутів передавання з прив`язкою до базових станцій абонентського номеру стільникового зв`язку ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в період з 01.01.2020 по 12.02.2020 року».
Клопотання обґрунтоване тим, що вказівку на відвантаження селітри, яка є предметом обвинувачення надав директор (колишній) філії « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ТОВ СП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 . Зазначені вище номери телефонів належать ОСОБА_6 та приватному підприємцю ОСОБА_7 .
Обвинувачений підтримав клопотання захисника. Під час допиту надав покази, що директор ОСОБА_6 вранці, після "планерки" сказав йому, що "Приїде машина за селитрою, я буду....", яку він сприйняв як вказівку на перевантаження селітри до цієї машини.
Прокурор просив відмовити у задоволенні клопотання, оскільки на його думку дані, які просить сторона захисту не спростовують обвинувачення в будь-якому-разі.
Суд, вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання захисника задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннямирозділу ІІцього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Відповідно до ч.2 ст.333 КПК України під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування.
Судом встановлено, що під час досудового розслідування стороною захисту заявлялось аналогічне клопотання, в задоволенні якого слідчим відмовлено. Рішення слідчого стороною захисту не оскаржено в порядку, передбаченому главою 26 Розділу ІІІ КПК України.
Відповідно до ч.5ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження (слідчий) у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Ч.6ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (якою, зокрема, є за положеннями ст.162 КПК України - інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо) якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Тобто, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинно бути зазначено:
- по перше, які конкретні обставини кримінального правопорушення доводять речі і документи надання доступу до яких сторона кримінального провадження просить;
- по друге яке значення для кримінального провадження мають речі і документи тимчасовий доступу до яких сторона просить надати;
- по третє можливість використання у якості доказів відомостей, що містяться в речах і документах;
- по четверте неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На думку суду, захисником не обґрунтовані вищевказані обставини, взагалі, не зрозуміло, яким чином відомості щодо телефонних з`єднань, відомості щодо місця розташування базових станцій оператора мобільного зв`язку, зазначених у клопотанні абонентів ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (свідків по справі та обвинуваченого, за твердженням захисника, але недоведені належністю цим особам) можуть спростування обвинувачення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.333, 371, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ :
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні оператора ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 94928796 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні