Ухвала
від 10.02.2021 по справі 902/1040/20
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"10" лютого 2021 р. Справа № 902/1040/20

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Савченко Г.І.

судді Демидюк О.О.

судді Павлюк І.Ю.

розглянувши апеляційну скаргу Фермерського господарства "Агро-Рус" на рішення господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. у справі №902/1040/20 (повний текст складено 28.12.2020р., суддя Тварковський А.А.)

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Сервіс-Агромаркет (вул. Маршала Малиновського, буд.2, БАШТА А5-7, офіс 4-5, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49000)

до: Фермерського господарства Агро-Рус (вул. Воїнів Інтернаціоналістів, буд.43, м. Тульчин, Тульчинський район, Вінницька область, 23600)

про стягнення 117937,56 грн,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. у справі №902/1040/20 позов задоволено частково. Стягнуто з Фермерського господарства "Агро-Рус" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Сервіс-Агромаркет" 68327,76 грн - основного боргу; 8866,52 грн - пені; 22971,36 грн - 48% річних, 6832,77 грн - штрафу, 1094,28 грн - інфляційних втрат та 2102 грн - витрат зі сплати судового збору. У задоволенні позовних вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача 9844,87 грн відсотків річних - відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач Фермерське господарство Агро-Рус звернулося до суду із апеляційною скаргою, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду, скасувати рішення господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. у справі №902/1040/20 і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, колегія суддів дійшла висновку, що подана апелянтом апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу (ГПК) України, враховуючи наступне.

Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Згідно пп. 1 п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в сумі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір в сумі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, скаржник повністю оскаржує рішення господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. у справі №902/1040/20.

Враховуючи вище викладене, у даному випадку судовий збір, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції становить 3153,00 грн. (2102,00*150%).

Однак, до апеляційної скарги додано платіжне доручення №27 від 26.01.2021р. про сплату судового збору в розмірі 3153,00 грн, що не може бути доказом сплати судового збору у встановленому розмірі, оскільки вказаний судовий збір сплачений за неправильними реквізитами, а саме:

Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA 58999980313191206000017527

Призначення платежу Судовий збір за позовом Агро-Рус Рівненський міський суд Рівненської області

Північно-західний апеляційний господарський суд вважає за необхідне зазначити платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:

Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA878999980313151206082017527

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від
(Дата оскаржуваного рішення) по справі
(Номер справи), Північно-західний апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).

З реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитися за посиланням: https://nwag.court.gov.ua/sud4874/gromadyanam/tax/.

Крім того, відповідно до вимог ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються, серед іншого, докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Системний аналіз норм ГПК України дає підстави для висновку, що зміст статті ч.3 ст.258 ГПК України, в частині визначення належних та допустимих доказів надсилання копії скарги іншій стороні у справі, розкрито у статті ст.259 ГПК України, якою встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги, апеляційний суд встановив, що скаржником до апеляційної скарги не додано опису вкладення, який би підтверджував надіслання скарги Товариству з обмеженою відповідальністю Торговий дім Сервіс-Агромаркет .

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу (ч. 2 ст. 260 ГПК України).

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ст. ст. 174, 260 ГПК України з метою надання заявнику можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в строк, визначений цією ухвалою, доказів сплати судового збору в сумі 3153 грн та доказів надіслання апеляційної скарги позивачу (опис вкладення).

При цьому, відповідно до приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. не розглядається.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 174, 234-235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північно-західний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Фермерського господарства "Агро-Рус" на рішення господарського суду Вінницької області від 28.12.2020р. у справі №902/1040/20 залишити без руху.

2. Запропонувати апелянту протягом 10 днів із дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені недоліки апеляційної скарги та подати до суду апеляційної інстанції докази сплати 3153,00 грн судового збору за подання апеляційної скарги, докази надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів (опис вкладення) Товариству з обмеженою відповідальністю Торговий дім Сервіс-Агромаркет .

3. Роз`яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею-доповідачем та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Савченко Г.І.

Суддя Демидюк О.О.

Суддя Павлюк І.Ю.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення10.02.2021
Оприлюднено18.02.2021
Номер документу94930008
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/1040/20

Ухвала від 22.03.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Савченко Г.І.

Ухвала від 10.02.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Савченко Г.І.

Судовий наказ від 19.01.2021

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Рішення від 28.12.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Ухвала від 28.10.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні