Ухвала
Іменем України
17 лютого 2021року
м. Київ
справа № 372/154/18
провадження № 51 698 ск 21
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисника ОСОБА_4 , яка діє в інтересах ОСОБА_5 , на ухвалу Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року,
встановив:
Ухвалою слідчого судді Обухівського районного суду Київської області від
28 грудня 2020 року відмовлено у задоволенні клопотання захисника
ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків досудового розслідування ( ч. 9 ст. 284 КПК) та скасування арешту майна.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 18 січня 2021 року відмовлено
у відкритті провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на вказану ухвалу слідчого судді.
У касаційній скарзі захисник порушує питання про скасування ухвали апеляційного суду та призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції.
Перевіривши доводи касаційної скарги та додані до неї копії судових рішень, колегія суддів вважає, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 4ст. 399 КПКсуддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише в разі, якщо апеляційну скаргу подано на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Відповідно до ч. 3ст. 392 КПКв апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.
Положеннями частин 1, 2ст. 309 КПКвизначено перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню в апеляційному порядку під час досудового розслідування.
При цьому, в ч. 2 ст. 309 КПК вказано, що під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову
у задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження лише на підставі п. 9-1ч. 1 ст. 284 цього Кодексу.
Як убачається з копій судових рішень, захисник звернулася з апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді, якою було відмовлено в задоволенні клопотання про закриття кримінального провадження на підставі ч. 9 ст. 284 КПК, у зв`язку із закінченням строків досудового розслідування, передбаченихст. 219 КПК, яка
з огляду на зазначені приписи кримінального процесуального не відноситься до ухвал слідчих суддів, які можуть бути предметом перегляду в суді апеляційної інстанції.
На підставі наведеного, колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції прийшов до вірного висновку, що вказана ухвала слідчого судді не може бути предметом перегляду в апеляційному порядку.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 2ст. 428 КПКсуд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо з касаційної скарги, наданих до неї судових рішень та інших документів убачається, що підстав для задоволення скарги немає.
Керуючись п. 2 ч. 2ст. 428 КПК, Суд
постановив:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_4 на ухвалу Київського апеляційного суду від
18 січня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94999809 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Щепоткіна Валентина Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні