Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 560/1695/20
Головуючий у І інстанції: Фелонюк Д.Л.
Суддя-доповідач: Гонтарук В. М.
19 лютого 2021 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гонтарука В. М.
суддів: Курка О. П. Білої Л.М.
розглянувши в порядку письмового провадження питання про ухвалення додаткового судового рішення у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвері" до Подільської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення, стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В :
в березні 2020 року позивач звернувся до суду з позовом до Подільської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення, стягнення коштів
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25 січня 2021 року у даній справі, апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвері" залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року - без змін.
Після закінчення розгляду справи та оформлення для направлення до суду першої інстанції судом апеляційної інстанції виявлено, що апелянтом сплачено судовий збір на інший рахунок.
Як слідує з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Айвері" до апеляційної скарги додало платіжне доручення № 2237 від 02 листопада 2020 року про сплату судового збору.
Однак, як вбачається зі змісту вказаного платіжного доручення, апелянтом було сплачено судовий збір на рахунок : UA43315405000026007052304002, тоді як необхідно було сплатити на рахунок Сьомого апеляційного адміністративного суду, у зв`язку з чим вказані кошти не були зараховані до спеціального фонду Державного бюджету України Сьомого апеляційного адміністративного суду.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Айвері" не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року, а тому наявні підстави для ухвалення додаткової постанови про стягнення судового збору.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення у випадку, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Згідно з ч.5 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір".
У частині 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення, у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За приписами п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 даного Закону ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 01 січня 2020 року визначений у розмірі 2102 грн.
Позовну заяву у даній справі подано до суду юридичною особою у 2020 році, яка містить одну вимогу немайнового характеру, відтак ставка судового збору за подання адміністративного позову становила 2102 грн.
Таким чином, за подання апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3153 грн.
З огляду на зазначене, колегія суддів дійшла висновку, що з Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвері" за подання апеляційної скарги на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року необхідно стягнути судовий збір в розмірі 3153 грн.
Водночас, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що чинним законодавством передбачено механізм повернення з Державного бюджету помилково сплачених сум судового збору, який визначений "Порядком" повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 N 787 (далі Порядок - 787).
Згідно п. 4 Порядку, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Повернення платежів у національній валюті здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані у поданні або заяві платника. Повернення платежів фізичним особам, які не мають рахунків у банках, може здійснюватись шляхом повернення у готівковій формі коштів за чеком органу Казначейства з відповідних рахунків, відкритих у банках на ім`я органу Казначейства, або з відповідних рахунків банку чи підприємства поштового зв`язку, вказаних у поданні або заяві платника (його довіреної особи).
Пунктом 5 Порядку встановлено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджетів (крім зборів та платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної фіскальної служби України (далі - органи ДФС)) подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Подання за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Казначейства, складається платником у довільній формі з обов`язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.
Отже, повернення помилково сплачених до бюджету коштів здійснюється органами Державної казначейської служби України з відповідних бюджетних рахунків, а тому, для повернення апелянту судового збору, сплаченого згідно платіжного доручення № 680 від 03.12.2019 року платник має звернутись до органу Казначейства згідно Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.
Керуючись ст.ст. 243, 252, 310, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Айвері" судовий збір в розмірі 3153 грн. (три тисячі сто п`ятдесят три гривні) за подання апеляційної скарги на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2020 року за реквізитами стягувача: Державна судова адміністрація України, місце знаходження (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601); отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ, код класифікації доходів бюджету 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк: Казначейство України (ЕАП) р/р: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106..
Постанова суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 325 КАС України.
Головуючий Гонтарук В. М. Судді Курко О. П. Біла Л.М.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2021 |
Оприлюднено | 22.02.2021 |
Номер документу | 95008203 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Гонтарук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні