Рішення
від 09.02.2021 по справі 313/16/20
ВЕСЕЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 313/16/20

Провадження № 2/313/21/2021

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.02.2021 р. смт. Веселе

Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Кравцовій О.В., за участю представника позивача адвоката Бакуменка С.А., представника відповідача адвоката Шубіна О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Корал до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Веселівської районної державної адміністрації, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне Управління Держгеокадастру у Запорізької області, про визнання недійсним договору оренди землі, скасування державної реєстрації та усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,

ВCТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Корал звернулася в суд з позовом, у якому просить суд визнати недійсним з моменту укладення договір оренди землі укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 05.01.2019 р. щодо оренди земельної ділянки кадастровий номер 2321281200:02:009:0030, площею 6,3 га, зареєстрований 27.02.2019 року державним реєстратором Корж Н.А. Веселівської районної державної адміністрації, номер запису про інше речове право 30556933.

Крім того, позивач просить суд скасувати державну реєстрацію договору оренди землі від 05.01.2019 р. та зобов`язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні ТОВ Корал земельною ділянкою, шляхом її звільнення та повернення ТОВ Корал для подальшого користування згідно умов договору оренди від 28.10.2010р., зареєстрованого у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру , запис у Державному реєстрі земель від 30.12.2011 року за № 232120004002373.

Позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що 28.10.2010 р. ТОВ Корал та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уклали договір оренди землі, який зареєстровано у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру . Відповідно до умов вищевказаного договору ОСОБА_3 передав товариству в оренду належну йому на праві приватної власності, згідно державного акту серія ІІ-ЗП №040485 земельну ділянку, площею 6,3 га.

ІНФОРМАЦІЯ_2 власник ділянки ОСОБА_3 помер. Після його смерті спадщину в частині переданої в користування ТОВ Корал за договором оренди земельної ділянки прийняв його син ОСОБА_4 , який шляхом укладання договору міни у грудні 2018 року здійснив відчуження успадкованої ним після смерті ОСОБА_3 земельної ділянки.

Новим власником землі став відповідач ОСОБА_2 , який в подальшому за укладеним ним договором оренди від 05.01.2019 р. передав її в користування відповідачу ОСОБА_1 зі строком дії договору на 10 років з правом пролонгації.

Позивач вважає дії відповідачів унеможливлюють право ТОВ Корал на подальше користування спірною земельною ділянкою до закінчення строку дії раніше укладеного між ТОВ Корал та ОСОБА_3 договору оренди землі. Крім того, відповідно до умов укладеного між ТОВ Корал та ОСОБА_3 договору оренди землі позивач вважає, що підприємство має переважне право на його поновлення (пролонгацію).

Також позивач просить суд стягнути з відповідача понесені судові витрати у справі, пов`язані зі сплатою судового збору.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 надали відзив на позов, у якому просять суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі з тих підстав, що на час укладення 05.012019 р. договору оренди землі з ОСОБА_2 проведена перевірка наявності прав третіх осіб на земельну ділянку площею 6,3 га, кадастровий номер 2321281200:02:009:0030 направлення відповідних запитів до Державного земельного кадастру та державного реєстру речових прав на нерухоме майно і з отриманих відомостей, ніяких речових прав на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Корал (код ЄДРПОУ 23878248) не виявлено. Крім того, власник спірної земельної ділянки заперечує факт наявності у нього будь-якої інформації про укладений договір оренди землі № 7 від 28.10.2010 р. на спірну земельну ділянку, про який зазначає позивач у позовній заяві (а.с.105-107,114-115).

Відповідач Веселівська районна державна адміністрація, про час та місце судового розгляду справи відповідно вимог до ст. 128 ЦПК України повідомлена належним чином,але явку свого представника для участі у розгляді справи не забезпечила, що з врахуванням, вимог ст. ст. 2, 223 ЦПК України не перешкоджає проведення судового засідання.

Третя особа Головне Управління Держгеокадастру у Запорізької області надало суду письмові пояснення про те, що договір оренди землі від 28.10.2010 р. № 7, укладений між ОСОБА_3 та ТОВ Корал , який 30.12.2011 р. було зареєстровано у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру за № 232120004002373 строком на 10 років, станом на час розгляду судової справи № 313/16/20 є діючим, оскільки в матеріалах названої справи відсутні докази, які встановлювали обставину його припинення або розірвання. Третя особа просить суд врахувати вказані обставини при вирішенні судової справи (а.с.90).

Під час судового розгляду справи представник позивача адвокат Бакуменко С.А. позов підтримав.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, але присутній у судовому засіданні його представник адвокат Шубін О.П., просив у задоволенні прозову відмовити з підстав наданих у відзиві.

Відповідачі ОСОБА_1 та Веселівська районна державна адміністрація, третя особа про час та місце судового розгляду справи,відповідно вимог до ст. 128 ЦПК України, повідомлені належним чином, що з врахуванням, вимог ст. ст. 2, 223 ЦПК України не перешкоджає проведення судового засідання.

Вислухавши представників сторін, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, повно і всебічно з`ясувавши обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно зі ст. ст. 4, 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ст. ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється виключно на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведеності перед судом їх переконливості.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 81 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.

Згідно ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також з дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують права та обов`язки.

Відповідно до ч. ч. 3, 5 вказаної правової норми цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду.

Особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд, у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.

При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб.

Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах (ч. 1 ст. 12, ч. ч. 1, 2, 3 ст. 13 ЦК України).

Суд встановив, що 28.10.2010 р. ТОВ Корал та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уклали договір оренди землі, який зареєстрований у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру , про що у Державному реєстрі земель 30.12.2011 р. за № 232120004002373 вчинено запис.

Відповідно до умов договору ОСОБА_3 передав товариству в оренду належну йому на праві приватної власності, згідно державного акту серія ІІ-ЗП №040485, виданого Запорізькою сільською Радою народних депутатів Веселівського району Запорізької області 02 квітня 2001 року, земельну ділянку, площею 6,3 га, що розташована на території Запорізької сільської ради Веселівського району Запорізької області.

Відповідно до п. 8 вищевказаного договору оренди землі договір укладено на 10 років, після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. Отже вищевказаний договір дійсний до 30 грудня 2021 року.

Згідно ст. 1 Закону України Про оренду землі , в редакції яка діяла на період укладення договору оренди, оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності, а ст. 13 цього закону передбачено, що договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ч. 4 ст. 124 ЗК України, в редакції на день виникнення спірних правовідносин, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем. Підставою для укладення договору оренди може бути цивільно-правовий договір про відчуження права оренди.

Згідно ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ч. 5 ст. 126 ЗК України в редакції на день реєстрації договору оренди землі право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону.

Частиною першою статті 638 ЦК України передбачено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно з вимогами частини третьої статті 203 ЦК України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

Постановою КМУ від 12.01.1993 р. №15 Про порядок ведення державного земельного кадастру в редакції на момент укладення договору оренди землі від 28.10.2010 р. було затверджено Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, відповідно до п.2 якого передбачено, що державний земельний кадастр включає, зокрема, дані реєстрації права власності, права користування землею та договорів оренди землі.

Пунктами 3, 4 вище вказаної постанови КМУ від 12.01.1993 р. № 15 передбачено, що Державний земельний кадастр ведеться за єдиною для України системою на базі нормативних документів, затверджуваних Держкомземом. Державний земельний кадастр ведеться Держкомземом та його територіальними органами, які здійснюють його формування, ведення, збереження і забезпечують доступ до відповідної інформації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Адміністратором автоматизованої системи державного земельного кадастру є державне підприємство "Центр державного земельного кадастру".

Постановою КМУ від 17.07.2003 р. N 1088 Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру (зазначена постанова була чинна на момент укладення договору оренди землі від 28.10.2010 р.) було встановлено, що адміністратором Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно є Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах, який здійснює його ведення та проводить реєстрацію земельних ділянок та прав на них шляхом внесення записів про реєстрацію земельних ділянок та прав на них до бази даних державного реєстру земель, а комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації вносять дані про об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, та права на них до бази даних державного реєстру прав власності на нерухоме майно; адміністратором бази даних державного реєстру земель є Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах. Державна реєстрація земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них проводиться виключно Центром державного земельного кадастру при Державному комітеті по земельних ресурсах шляхом внесення записів до Державного реєстру прав на землю та нерухоме майно.

Згідно наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 23.05.2003 р. № 135 Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру та досконалення структури державного підприємства Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах , який було прийнято з метою реалізації завдань, визначених Указом Президента України від 17.02.2003 р. № 134 Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру , постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2003 р. № 689 Про заходи щодо створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру , та удосконалення структури державного підприємства Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах , було встановлено, що реєстрацію земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, договорів оренди землі здійснює державне підприємство Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах .

На момент укладання договору оренди землі від 28.10.2010 р. та його державної реєстрації діяв Тимчасовий порядок ведення державного реєстру земель, затверджений наказом Держкомзему України від 02.07.2003 року № 174, який втратив чинність з 07.02.2012 р.

Пунктом 2.8. Тимчасового порядку передбачено, що оператор (реєстратор) здійснює видачу та реєстрацію договорів оренди (суборенди) землі. Видача договору оренди (суборенди) землі супроводжується внесенням запису про державну реєстрацію до відповідних розділів книги реєстрації, при цьому оператор (реєстратор) відображає дані державної реєстрації на всіх примірниках договорів оренди (суборенди )землі.

Згідно п.4.2 та п.5.1 Тимчасового порядку державна реєстрація, зокрема договору оренди землі, здійснюється шляхом внесення записів реєстрації до книги реєстрації, яка складається з чотирьох розділів, в тому числі розділ 4: записи державної реєстрації договорів оренди землі.

В пункті 43 договору оренди землі від 28.10.2010 р. зазначено, що цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. Зазначений договір було зареєстровано у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 30.12.2011р. № 232120004002373. Зазначена обставина підтверджується відповідною відміткою у договорі оренди землі та листом головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 22.11.2019 р. № 28-8-0.4-1448/90-19.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 3 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності, якщо реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.

Ураховуючи, що договір оренди землі від 28.10.2019 р. було зареєстровано 30.12.2011р. у Веселівському ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру про що у Державному реєстрі земель вчинено запис № 232120004002373 ТОВ Корал було проведено державну реєстрацію вищевказаного договору оренди землі відповідно до чинного законодавства, яке діяло на момент його укладення та реєстрації, на підставі чого ТОВ Корал набуло права оренди земельної ділянки строком до 30.12.2021р.

22.04.2014 р. власник орендованої земельної ділянки ОСОБА_3 помер. Після його смерті спадщину в частині переданої в користування ТОВ Корал за договором оренди земельної ділянки, площею 6,3 га, розташованої на території Запорізької сільської ради Веселівського району Запорізької області, Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ЗП №040485, виданий Запорізькою сільською радою 02.04.2001р., цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, прийняв його син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що свідчить свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 24.11.2018р. по спадковій справі №22/2015р.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 22.11.2019р. за №28-8-0.4-1448/90-19 - видачі спадкоємцю даного свідоцтва передувало розроблення на його замовлення технічної документації із землеустрою, за результатами якої належній померлому ОСОБА_3 земельній ділянці, площею 6,3 га, розташованої на території Запорізької сільської ради Веселівського району Запорізької області, Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ЗП №040485, виданий Запорізькою сільською радою 02.04.2001р., цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, присвоєний кадастровий номер 2321281200:02:009:0030. Дана документація погоджена начальником Веселівського РВВ ЗРФ ДП Центр ДЗК 24.07.2018р. та затверджена замовником ОСОБА_4 того ж дня.

Спадкоємець його майна ОСОБА_4 , шляхом укладання договору міни від 20.12.2018р. здійснив відчуження успадкованої ним після смерті ОСОБА_3 земельної ділянки.

Новим власником землі став відповідач ОСОБА_2 , який в подальшому за укладеним ним договором оренди від 05.01.2019р. передав її в користування відповадічу ОСОБА_1 зі строком дії договору на 10 років з правом пролонгації.

Державну реєстрацію договору оренди землі від 05.01.2019р. було проведено 27.02.2019 р. державним реєстратором Веселівської районної державної адміністрації Корж Н.А.

Статтею 24 Закону України Про оренду землі на орендодавця покладено обов`язок при передачі земельної ділянки в оренду забезпечувати відповідно до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки та не вчиняти дій, які б перешкоджали орендарев і користуватися орендованою земельною ділянкою.

Відповідно до статті 396 ЦК України особа, яка має речове право на чуже майно, має право на захист цього права, в тому числі і від власника майна, відповідно до положень глави 29 цього Кодексу, а відповідно до статті 27 Закону України Про оренду землі орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону.

Згідно вимог ч. 4 ст. 32 Закону України перехід права власності на орендовануземельнуділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Відповідно до ч. 1 ст. 148-1 ЗК України - до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов`язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.

Згідно з п. 40 Договору оренди землі від 28.10.2010 р., укладеного ТОВ Корал та ОСОБА_3 , перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору . Право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи - орендаря, за рішенням суду переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з орендарем.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно із частиною 3 статті 152 Земельного кодексу України, зокрема, шляхом визнання угоди недійсною.

Частиною 1 ст. 215 ЦК України передбачено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені, зокрема ч. 1 ст. 203 ЦК України, відповідно до якої зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства.

Отже, оскільки на день укладення між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 спірного договору оренди землі, між ТОВ Корал та ОСОБА_3 ще діяв чинний договір оренди земельної ділянки з терміном дії до 30.12.2021 р., який набрав чинності після проведення у встановленому законом порядку його державної реєстрації 30.12.2011 р., і протягом строку дії зазначеного договору оренди у власника земельної ділянки (правонаступника його прав та обов`язків) право володіння та користування цією земельною ділянкою було обмежене, а відповідно і права на укладення в цей період іншого договору оренди земельної ділянки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не мали права.

Державний реєстратор Веселівської РДА Запорізької області Корж Н.А. не встановив того, що попередній власник земельної ділянки вже розпорядився належним йому правом користування земельною ділянкою шляхом укладення договору оренди землі за № 7 від 28.10.2010 р. з позивачем, та 27.02.2019 р. за № 30556933 здійснено подвійну реєстрацію права оренди на одну й ту саму земельну ділянку.

Суд встановив, що з часу передачі ОСОБА_3 земельної ділянки у користування ТОВ Корал та по квітень 2019 року позивач добросовісно виконував свої обов`язки за договором, відкрито та законно проводив свою господарську діяльність на ній, здійснював її обробку, товариство справно сплачувало за змелю всі належні податки та платежі.

Суд вважає, що дії відповідачів порушують права ТОВ Корал , як законного орендаря на користування орендованою земельною ділянкою, тому це право підлягає судовому захисту та відновленню.

Верховний Суд України у постанові від 29.09.2015 по справі №21-760а15 акцентував увагу судів, що державний реєстратор під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно зобов`язаний перевірити інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації.

Відповідно до ч. 6 ст. 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів № 1402-V111 від 02.06.2016 р. висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Питання з судовими витратами вирішити відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України.

На підставі ст. ст. 15, 16 ЦК України, керуючись ст. ст. 1-13, 81, 89, 141, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Корал - задовольнити .

Визнати недійсним з моменту укладення договір оренди землі укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 05.01.2019 р. щодо оренди земельної ділянки кадастровий номер 2321281200:02:009:0030, площею 6,3 га, зареєстрований 27.02.2019 року державним реєстратором Корж Наталією Анатоліївною Веселівської районної державної адміністрації, номер запису про інше речове право 30556933.

Скасувати державну реєстрацію договору оренди землі укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 05.01.2019р. щодо оренди земельної ділянки кадастровий номер 2321281200:02:009:0030, площею 6,3 га, зареєстрований 27.02.2019 року державним реєстратором Корж Наталією Анатоліївною Веселівської районної державної адміністрації, номер запису про інше речове право 30556933.

Зобов`язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 усунути перешкоди в користуванні ТОВ Корал земельною ділянкою, кадастровий номер 2321281200:02:009:0030, площею 6,3 га, шляхом її звільнення та повернення ТОВ Корал для подальшого користування згідно умов договору оренди від 28.10.2010р., зареєстрованого у Веселівському РВ ЗРФ ДП Центр державного земельного кадастру , запис у Державному реєстрі земель від 30 грудня 2011 року за № 232120004002373.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 пропорційно на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Корал судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 842,00 грн., тобто по 1 921,00 грн. з кожного.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення складено 18.02.2021 р.

Суддя

Веселівського районного суду

Запорізької області А.О.Нагорний

09.02.2021

СудВеселівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення09.02.2021
Оприлюднено22.02.2021
Номер документу95016490
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —313/16/20

Постанова від 18.05.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Постанова від 18.05.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 02.04.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 02.04.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 17.03.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Рішення від 09.02.2021

Цивільне

Веселівський районний суд Запорізької області

Нагорний А. О.

Рішення від 09.02.2021

Цивільне

Веселівський районний суд Запорізької області

Нагорний А. О.

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Веселівський районний суд Запорізької області

Нагорний А. О.

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Веселівський районний суд Запорізької області

Нагорний А. О.

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Веселівський районний суд Запорізької області

Нагорний А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні