2/754/3386/21
Справа № 754/2575/21
У Х В А Л А
22 лютого 2021 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Гринчак О.І., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст. 175-177 ЦПК України за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Союзтранспроект про стягнення невиплаченої заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, вихідної допомоги, а також про стягнення середнього заробітку за час затримки проведення розрахунку та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Союзтранспроект , в якій просить стягнути:
-невиплачену заробітну плату за період з 01 листопада 2019 року по 26 лютого 2020 року в розмірі 27 417,00 грн.;
-невиплачену компенсацію за невикористану відпустку в розмірі 7030,00 грн.;
-невиплачену вихідної допомоги в розмірі 7030,00 грн.;
-середній заробіток за час затримки проведення розрахунку з 27 лютого 2020 року і включно по дату постановлення судового рішення (станом на 31.01.2021 ця сума становить 102 716,56 грн.)
- моральну шкоду в розмірі 50000,00 грн.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір .
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір у редакції, чинній до 01 вересня 2015 року, від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, висловленою у постанові від 30.01.2019 у справі № 910/4518/16, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України Про оплату праці , тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не входить до структури заробітної плати. З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях (пункти 34, 35 постанови).
Отже, позивач за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні має сплатити судовий збір на загальних підставах.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду:
- позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в сумі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- позовної заяви про відшкодування моральної шкоди справляється судовий збір в сумі - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається зі змісту позовних вимог позивач, крім стягнення невиплаченої заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, вихідної допомоги, також просить стягнути середній заробіток за час затримки проведення розрахунку у розмірі 102 716,56 грн., а також стягнути моральну шкоду у сумі 50 000,00 грн. Отже, вказані вимоги містять дві вимоги майнового характеру, які підлягають оплаті судовим збором.
Таким чином, судовий збір за вимогу майнового характеру про стягнення середнього заробітку становить 1027,16 грн.; за вимогу про відшкодування моральної шкоди 2270 грн., а всього 3297,16 грн.
Натомість позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору на суму 1464,00 грн. Отже, недоплачена сума судового збору становить 1833,16 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строків на їх усунення. Недоліки підлягають усуненню шляхом надання документа про доплату судового збору (в оригіналі) у сумі 1833,16 грн.
Керуючись ст.ст. 175,177,185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Союзтранспроект про стягнення невиплаченої заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, вихідної допомоги, а також про стягнення середнього заробітку за час затримки проведення розрахунку та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає
Ухвала підписана в день її постановлення.
Суддя О. І. Гринчак
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2021 |
Оприлюднено | 23.02.2021 |
Номер документу | 95045076 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Гринчак О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні