Справа № 591/5920/19
Провадження № 1-в/591/6/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2021 року м. Суми
Зарічний районний суд м.Суми у складі: судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , заявника адвоката ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми клопотання адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_5 (справа 591/5920/19) про роз`яснення вироку та повернення застави,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся захисник засудженого ОСОБА_5 та своє клопотання мотивував тим, що вироком Зарічного районного суду м.Суми від 2312.2019 року був засуджений ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України та призначено йому покарання за цим законом, із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. 75,76 КК України його звільнено від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на три роки з покладенням обов`язків, передбачених законом. Під час досудового розслідування і під час судового слідства вказана особа , до якої був застосований запобіжний захід у вигляді застави 192100 грн., виконувала покладені нього обов`язки. Заставодавцем є ОСОБА_6 . Посилаючись на ч.11 ст. 182 КПК України, просить повернути заставу останньому , а також просить роз`яснити судове рішення щодо заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді застави.
В судовому засіданні заявник підтримав свою позицію, що викладена у клопотанні (т.1 а.с.193).
Прокурор заперечив проти клопотання , вважав, що воно необґрунтоване, просив відмовити у його задоволенні.
Суд заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження , проаналізувавши всі доводи, приходить до висновку, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити виходячи з наступного:
Судом встановлено, що вироком Зарічного районного суду м.Суми від 2312.2019 року був засуджений ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України та призначено йому покарання за цим законом, із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 75,76 КК України його звільнено від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на три роки з покладенням обов`язків, передбачених законом. Під час досудового розслідування був застосований запобіжний захід у вигляді застави 192100 грн. (справа № 592/13092/19).
Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Виходячи зі змісту вищевказаної норми закону роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення.
Отже, роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення, зумовлене його нечіткістю за змістом, можливістю різного тлумачення висновків суду, коли воно є незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, та тих осіб, котрі будуть здійснювати його виконання. При цьому під час роз`яснення судового рішення не може ставитися питання про зміну рішення, про внесення до нього нових даних або про роз`яснення мотивів прийняття рішення.
На думку суду, мотиви прийняття такого рішення є доступними для сприйняття, не допускають подвійного тлумачення, в ухвалі містяться посилання на відповідні положення закону, якими керувався суд, а резолютивна частина судового рішення містить зрозумілий висновок.
Натомість слід зауважити, що запобіжний захід у вигляді застави не обмежений до визначеної судом дати та діє з моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
За таких обставин слід відмовити заявнику у задоволенні його заяви про роз`яснення судового рішення.
Відповідно до ст. 182 КПК України, з моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
У випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Як вбачається з довідки Головного центру обробки спеціальної інформації ДПС України б/н засуджена особа ОСОБА_5 перетнув державний кордон України 11.02.2020 року (характеристика ТЗ 201 Київ- Бейрут).
Обов`язковість рішень суду є конституційним принципом правосуддя, що знайшов закріплення в ст. 129 Конституції України. Умисне невиконання рішення, вироку, ухвали чи постанови суду або здійснення перешкод для їх виконанню тягне кримінальну відповідальність передбачену ст. 382 КК України.
Отже, клопотання в частині повернення внесеної застави заставодавцем не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 182, 369-372,382 КПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 про повернення застави .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в п`ятиденний строк з дня її проголошення.
суддя ОСОБА_7 -Когер
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95054668 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Мальована-Когер В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні