Дата документу 15.02.2021 Справа № 554/8122/20
Провадження № 1-кс/554/2922/2021
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
15 лютого 2021 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, погоджене прокурором, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62020170000001338 від 02.09.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.
В провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, знаходиться кримінальне провадження № 62020170000001338 від 02.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України.
Встановлено, що на телефонну гарячу лінію ТУ ДБР у м. Полтаві 02.09.2020 року о 05 год. 15 хв. надійшло повідомлення від чергового ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що близько 04:00 год. 02.09.2020 року старший консультант-експерт СБУ ОСОБА_4 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, у приміщенні розважального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків здійснив три постріли із спеціального засобу «ПМ-Т» к-р 9 мм № НОМЕР_1 , внаслідок чого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було спричинено тілесні ушкодження.
Згідно відповіді в.о. головного лікаря ІНФОРМАЦІЯ_4 №01-30/1554 від 07.09.2020 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , 02.09.2019 року доставлений до кабінету політравми приймального відділення із діагнозом: непроникаюче кульове поранення в зоні соскоподібного відростка зліва. Останньому було проведено первинну хірургічну обробку рани, рентгенограму черепу, рентгеноскопію органів грудної клітини та черевної порожнини.
На теперішній час органом досудового розслідування встановлюється тяжкість тілесних ушкоджень, отриманих ОСОБА_5 .
З метою проведення медичною експертизи тяжкості отриманих тілесних ушкоджень у розпорядження експертів потрібно серед іншого, надати медичну документацію за результатами звернення ОСОБА_5 до медичної установи.
Таким чином виникла необхідність у вилученні оригіналу медичної документації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо його звернення 02.09.2020 року після отримання вогнепального поранення у пивоварні « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка перебуває у розпорядженні комунального некомерційного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_5 Харківської міської ради за адресою: АДРЕСА_2 .
Інформація, яка міститься у медичній документації хворого ОСОБА_5 має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зокрема містить протоколи, висновки, паперові носії інформації, електронні носії інформації, знімки рентген досліджень, на яких зафіксовані дослідження: томограма головного мозку (на електронному носії інформації), ренгендослідження (на електронному носії інформації), інші дослідження, які проводились стосовно ОСОБА_5 , у тому числі аналізи крові, тканин, біологічних рідин, 02.09.2020, доступ до яких дозволить провести судово-медичну експертизу визначення тяжкості отриманих тілесних ушкоджень ОСОБА_5 .
Ці відомості необхідно використати як докази у кримінальному провадженні та іншим способом неможливо довести вказані обставини.
На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала, просила задовольнити.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судом встановлено, що у провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, знаходиться кримінальне провадження №62020170000001338 від 02.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України.
Встановлено, що на телефонну гарячу лінію ТУ ДБР у м. Полтаві 02.09.2020 року о 05 год. 15 хв. надійшло повідомлення від чергового ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що близько 04:00 год. 02.09.2020 року старший консультант-експерт СБУ ОСОБА_4 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, у приміщенні розважального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків здійснив три постріли із спеціального засобу «ПМ-Т» к-р 9 мм № НОМЕР_1 , внаслідок чого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було спричинено тілесні ушкодження.
Стаття 163КПКУкраїни передбачає,щослідчийсуддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи: перебуваютьабоможутьперебувати уволодіннівідповідноїфізичної абоюридичноїособи; саміпособіабо всукупностізіншими речамиідокументамикримінального провадження,узв`язкуз якимподаєтьсяклопотання,маютьсуттєвезначення длявстановленняважливихобставин укримінальномупровадженні; нестановлятьсобоюабо невключаютьречейі документів,якімістятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПКУкраїни також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено,що інформаціяперебуває уволодінні комунального некомерційногопідприємства ІНФОРМАЦІЯ_5 Харківськоїміської ради, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, проведення експертизи, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 159-166, 167, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчому Першого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 та прокурору військової прокуратури Харківського гарнізону ОСОБА_6 ,дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю їх вилучення, а саме: до оригіналів медичної документації (протоколи, висновки, паперові носії інформації, електронні носії інформації, знімки рентген досліджень, на яких зафіксовані дослідження: томограми (на електронному носії інформації), ренген дослідження (на електронному носії інформації), інші дослідження, які проводились 02.09.2020 року стосовно хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка перебуває у розпорядженні комунального некомерційного підприємства ІНФОРМАЦІЯ_5 Харківської міської ради за адресою: АДРЕСА_2 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95063265 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні