Ухвала
від 22.02.2021 по справі 546/994/17
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 546/994/17 Номер провадження 22-ц/814/232/21Головуючий у 1-й інстанції Романенко О.О. Доповідач ап. інст. Триголов В. М.

У Х В А Л А

22 лютого 2021 року м. Полтава

Cуддя судової палати у цивільних справах Полтавського апеляційного суду Триголов В.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року

у справі за позовом ОСОБА_2 до Федіївської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання права на постійне користування земельною ділянкою в порядку спадкування за законом та

за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Федіївська сільська рада Решетилівського району Полтавської області, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, про захист права власності та визнання добросовісним набувачем,-

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, про захист права власності та визнання добросовісним набувачем - повернуто заявнику.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувану ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області постановлено без участі сторін, копію ухвали направлено ОСОБА_1 11.11.2020 року (т.2 а.с. 37) та отримано ним поштою 13.11.2020 року під підпис (т.2 а.с. 47).

Апеляційна скарга на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року подана (здано на пошту) представником ОСОБА_1 - адвокатом Кумечко М.С. 03.12.2020 року, тобто поза межами строку на оскарження.

Ухвалою судді Полтавського апеляційного суду від 14 грудня 2020 року апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року залишена без руху і надано позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, зокрема, обгрунтування причин пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення.

28.12.2020 року на адресу апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 , підписана його представником адвокатом Кумечко М.С., про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року, яка обгрунтована тим, що скаржник ОСОБА_1 копію даної ухвали не отримував.

Однак дані доводи скаржника не були взяті до уваги та спростовуються матеріалами справи, оскільки як вбачається з матеріалів справи 11.11.2020 року Решетилівський районний суд Полтавської області направив на адресу ОСОБА_1 копію ухвали від 09.11.2020 року та матеріали зустрічної позовної заяви (т.2 а.с. 37). Дане поштове відправлення 13.11.2020 року отримано ОСОБА_1 , що підтверджується підписом у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення. (т.2 а.с 47).

Ухвалою судді Полтавського апеляційного суду від 29 грудня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишено без руху. Надано апелянту строк десять днів з моменту отримання копії ухвали для звернення до апеляційного суду з мотивованою заявою (із зазначенням обгрунтованих підстав) про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року та сплату судового збору.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Частиною 1 ст. 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

В той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у справі за його участю, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Поважними причинами визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними і пов`язані з дійсними істотними труднощами для вчинення процесуальних дій.

Апеляційна скарга ОСОБА_1 була подана 03.12.2020 року, тобто з порушенням п`ятнадцятиденного строку на апеляційне оскарження.

Копію ухвали апеляційного суду про залишення апеляційної скарги без руху від 29.12.2020 року ОСОБА_1 отримав рекомендованим поштовим відправленням, 08.01.2021 року, що підтверджується підписом у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення та листом Полтавської дирекції АТ Укрпошта .

Згідно з положеннями статті 129 Конституції України однією з основоположних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду.

За змістом пункту 1 статті 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини зауважив, що норми, які регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані (рішення Європейського суду з прав людини Нешев проти Болгарії від 28 жовтня 2004 року, Перетяка та Шереметьев проти України від 21 грудня 2010 року).

Будь-яких заяв або клопотань про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року від ОСОБА_1 або його представника на адресу апеляційного суду в подальшому (після 29.12.2020 року) не надходило. Поважних причин пропуску строку не наведено.

Згідно ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 358 ЦПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо: скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що скаржником не було наведено поважних причин для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року, у відкритті апеляційного провадження необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 357, 358 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Решетилівського районного суду Полтавської області від 09 листопада 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Федіївської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання права на постійне користування земельною ділянкою в порядку спадкування за законом та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Федіївська сільська рада Решетилівського району Полтавської області, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, про захист права власності та визнання добросовісним набувачем- відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя: В. М. Триголов

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення22.02.2021
Оприлюднено25.02.2021
Номер документу95081853
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —546/994/17

Рішення від 09.06.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Рішення від 09.06.2022

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 27.07.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 26.05.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 22.02.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 15.02.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

Ухвала від 15.02.2021

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Триголов В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні