Справа № 618/82/18
Провадження №2/618/1/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2021 року
Дворічанський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Буніна Є. О.,
за участю секретаря судового засідання Кучеренко О. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Дворічна цивільну справу за позовом заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки,-
встановив:
В провадженні Дворічанського районного суду перебуває цивільна справа за позовом заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки .
Відповідач ОСОБА_1 до суду не з`явився, надав клопотання про закриття провадження у справі, у зв`язку з відсутністю предмета спору, оскільки він після пред`явлення позову добровільно відшкодував завдану шкоду, завдану внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки,просив розглянути справу за його відсутності.
Представник позивача прокурор Дворічанського відділу Ізюмської місцевої прокуратури Вождаєва Н.О. надала клопотання, з якого вбачається, що позивач не заперечує проти задоволення клопотання відповідача про закриття провадження по справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, просила повернути сплачений судовий збір тарозглянути справу за її відсутності.
В судове засідання представники третіх осіб не з`явилися, надали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
На підставі ч. 2 ст. 255 ЦПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
За правилами ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Суд розглянув клопотання відповідача, дослідив матеріали справи, і вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Суд приймає до уваги, як належні і допустимі докази погашення заборгованості, копії квитанцій про сплату грошових коштів на суму 25000,00 гривень, 25000,00 гривень, 48000,00 гривень, 48000,00 гривень, 125515,00 гривень, 2679,00 гривень, а всього на суму 274194,00 гривень.
Суд вважає, що на даний час у зв`язку з добровільним погашенням заборгованості відповідачем ОСОБА_1 відсутній предмет спору по даній цивільній справі.
За таких обставин провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 255, 256, 258-261, 354, п. 15.5 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, суд
постановив:
Закрити провадження у цивільній справі за позовом заступника керівника Ізюмської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Дворічанської селищної ради Куп`янського району Харківської області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки .
Зобов`язати управління Державної казначейської служби у Дворічанському районі Харківської області повернути Харківській обласній прокуратурі судовий збір у розмірі 2800,00 (дві тисячі вісімсот) гривень, сплачений згідно платіжного доручення № 10 від 12 січня 2018 року.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси та (або) обов`язки до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дворічанський районний суд Харківської області протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Роз`яснити, що відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень ЦПК України, в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) в редакції Закону України № 731-IX від 18.06.2020 під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою особи може продовжити процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя Є. О. Бунін
Суд | Дворічанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2021 |
Оприлюднено | 25.02.2021 |
Номер документу | 95116699 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дворічанський районний суд Харківської області
Бунін Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні