Справа № 635/1575/21
Провадження № 1-кс/635/430/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 березня 2021 року смт Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021225770000114 від 09.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021225770000114 від 09.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, в якому прокурор просить накласти арешт на майно із забороною відчуження, користування та розпорядження, а саме на магазин та земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовується тим, що невстановлені особи шахрайським шляхом заволоділи майном, а саме приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході досудового розслідування були допитані потерпілий ОСОБА_4 та свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6
22.02.2021 проведений огляд місця за адресою: АДРЕСА_1 . Проведеним оглядом встановлено, що на вказаній земельній ділянці розташований магазин.
Відповідно до предмету договору купівлі-продажу нежитлової будівлі від 28.08.2020 року продавець ОСОБА_6 продає нежитлову будівлю за адресою: АДРЕСА_1 (передає у власність) а Покупець Товариство з обмеженою відповідальністю виробнича фірма «Зірка» купує (приймає у власність) нежитлову будівлю за вказаною адресою. Також встановлено, що договір укладений між ОСОБА_7 , який діє від імені ОСОБА_6 з однієї сторони, та ТОВ ВФ «Зірка» в особі директора ОСОБА_4 , а відповідно до підписів, які проставлені у вказаному договорі встановлено, що підпис від імені Продавця виконаний від імені ОСОБА_7 , а в графі підпис від імені Покупця стоїть підпис від імені ОСОБА_8 , а не ОСОБА_4 .
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна право власності на нежитлову будівлю (торгівельний павільйон) зареєстроване за ТОВ ВФ «Зірка», код ЄДРПОУ 43745016.
Таким чином, вказане приміщення магазину та земельна ділянка, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 є речовими доказами, тобто предметом, що були об`єктом злочину та отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Прокурор Харківської місцевої прокуратури № 6 в Харківській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, через канцелярію Харківського районного суду Харківської області надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Інші учасники кримінального провадження в судове засідання не викликались з метою забезпечення арешту майна.
Вивчивши надані документи та матеріали, якими обґрунтоване клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Згідно п. 7, ч. 2, ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до п. 1, ч. 1, ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Відповідно до п. 2, ч. 1 ст. 170 КПК України визначено, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно п. 1, ч. 2, ст. 170 КПК України, арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно ч. 3, ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК, а саме є матеріальними об`єктами, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально - протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 91 КПК України зазначене в клопотанні майно, має важливе доказове значення в рамках даного кримінального провадження.
Згідно ч. 2, ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи те, що майно, яке зазначене у клопотанні, має значення в якості речового доказу, для його збереження та забезпечення подальшого проведення судових експертиз та інших слідчих дій, з метою забезпечення кримінального провадження в цілому, суд приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора.
Керуючись ст. ст. 91, 131, 170-175 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
клопотання прокурора Харківської місцевої прокуратури № 6 Харківської області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021225770000114 від 09.11.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України про арешт майна задовольнити.
Накласти арештна майно із забороною відчуження, користування та розпорядження, а саме на магазин та земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою під час її постановлення, в той самий строк з моменту отримання копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95217018 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Харківський районний суд Харківської області
Назаренко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні