Ухвала
від 03.03.2021 по справі 569/3735/18
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/3735/18

1-кс/569/1608/21

УХВАЛА

03 березня 2021 рокум. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області в особі судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув у судовому засіданні в місті Рівному клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_3 (далі прокурор) про закриття кримінального провадження та надання дозволу на передачу у дохід держави речових доказів, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор у клопотанні вказує, у провадженні СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області перебуває кримінальне провадження №12015180010001222 від 22.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України (далі це ж кримінальне провадження). Згідно матеріалів кримінального провадження, 21.02.2015, близько 20 год. 50 хв., працівниками ДПС ВДАІ м. Рівне поблизу будинку №36а на вул. Ст. Бандери у м. Рівне зупинено автомобіль «Hyundai Santa Fe», реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , на задньому пасажирському сидінні виявлено та у подальшому вилучено поліетиленовий пакет білого кольору наповнений камінням зовні схожим на бурштин сирець, загальною вагою 2,1 кг, без належних документів на перевезення. Зазначене каміння визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та згідно акту прийому-передачі майна від 17.12.2015 передано на відповідальне зберігання в банківську комірку Рівненської філії ПАТ КБ «ПриватБанк», що на вул. Грушевського, 42А в м.Рівне. 03.03.2015 ТзОВ ВТП «ЕМБЕР» у кримінальному провадженні надано висновок № 26/15 про проведення експертизи гемологічних об`єктів, згідно якого встановлено, що вказане вище каміння є бурштином загальною вагою 2049.35г, загальною вартістю 94583,18 грн.

Також прокурору зазначає, що ОСОБА_4 , 03.07.2015 надав показання, що 21.02.2015 він керував вище згаданим транспортним засобом та підвозив незнайому йому особу, яка запропонувала купити у нього вказаний вище пакет з вмістом бурштину, на що він погодився. У подальшому хотів каміння бурштину використовувати у лікувальних цілях. При допиті ОСОБА_4 підтвердив, що каміння надав працівникам поліції добровільно. До незаконного видобутку бурштину не має жодного відношення. Повідомити інформацію про ім`я, місце проживання чи номер телефону особи у якої придбав вилучене майно не може.

На час вилучення завзначеного каміння були відсутні будь-які документи на його видобуток чи придбання в осіб, які мають таке право, у подальшому такі документи також надані не були.

Враховуючи те, що у особи, у якої вилучено вказане майно, відсутні будь-які документи на його видобуток чи придбання в осіб, які мають таке право, та поширеність фактів незаконного видобутку бурштину, існують достатні підстави вважати, що описане вище майно являється незаконно здобутим.

У ході досудового розслідування осіб, у яких було придбано вказане вище майно, встановлено не було. З часу реєстрації кримінального провадження до Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чи до Рівненської місцевої прокуратури інформації про законних власників вказаного майна не надійшло. Осіб, які вчинили даний злочин, не встановлено та у кримінальному провадженні жодній особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомлено.

Прокурор доводить, що відповідно до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ст.198 КК України відноситься до нетяжких злочинів.

Згідно п.3 ч.1 ст.49 КК України, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення особою нетяжкого злочину становить п`ять років.

Покликаючись на наведене, положення п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, оскільки з часу виявлення вказаного кримінального правопорушення минуло понад п`ять років, а відтак пройшов строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення зазначеного кримінального правопорушення, прокурору закрити кримінальне провадження.

Також прокурор просить, покликаючись на п. 2 ч.6, ч.7, п.5 ч.9 ст. 100 КПК України, п.п.3, 5 Положення «Про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1998 №387 (далі Положення), п.15 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» (далі Закон), прокурор просить вирішити питання про передачу у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, речові докази у кримінальному провадженні у вигляді бурштину загальною вагою 2049.35г, загальною вартістю 94583,18 грн., вилученого в ході проведення огляду місця події від 21.02.2015 поблизу будинку АДРЕСА_2 , для його зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, з огляду на наступне.

Так, ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду від 05 квітня 2018 року у кримінальному провадженні, надано дозвіл на реалізацію речових доказів у вигляді бурштину загальною вагою 2,049 кг, загальною вартістю 94583,18 грн. Вказана ухвала скерована на виконання до територіального підрозділу поліції та на даний час не виконана.

Відповідно до пункту 3 Положення до Державного фонду зараховуються дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння, закуплені на території України та за її межами за рахунок коштів державного бюджету, відходи і брухт дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення і юридичних осіб, конфісковані або реквізовані відповідними органами згідно з законодавством України чи здані як скарб, безхазяйні, а також одержані за правом спадкоємства чи дарування, цінності Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, який є складовою частиною Державного фонду.

Як передбачено пунктом 5 вказаного Положення безпосереднє формування і зберігання цінностей Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України здійснює Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Згідно п.15 ст.1 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України - організація, що входить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, і забезпечує закупівлю за рахунок державного бюджету, приймання, зберігання, продаж дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані.

Дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення, юридичних осіб, конфісковані або реквізовані, безхазяйні та такі, що за правом спадкоємства чи дарування перейшли у власність держави, і скарби надходять до Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння без відповідної переробки (пункт 10 Положення).

Таким чином, відповідно вищевказаних норм законодавства, у даному випадку речові докази - бурштин у сировині повинен бути переданий у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України для їх зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

Подальше зберігання та розпорядження зазначеним майном здійснюється Державним сховищем дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України відповідно до Порядку обліку, зберігання і розпорядження дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням, що переходять у власність держави, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №692 від 04.11.2004.

На даний час у кримінальному провадженні не вирішено питання про долю згаданих вище речових доказів, внаслідок чого матеріальні цінності й надалі безоплатно зберігаються у сховищі ПАТ КБ «ПриватБанк», відповідно до заключено договору матеріального зберігання між банком та ГУНП в Рівненській області, а державний бюджет залишається без відповідних грошових надходжень.

До початку судового засідання прокурор надіслав заяву про розгляд клопотання без його участі, просив його заоволити.

З урахуванням заяви прокурор, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши клопотання та додані матеріали, суд приходить до наступного висновку.

У відповідності до п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України, к римінальне провадження закривається в разі, не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12015180010001222 від 22.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України.

В ході досудового розслідування осіб, у яких було придбано вказане вище майно, встановлено не було. З часу реєстрації кримінального провадження до Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області чи до Рівненської місцевої прокуратури інформації про законних власників вказаного майна не надійшло. Осіб, які вчинили даний злочин, не встановлено та у кримінальному провадженні жодній особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомлено.

Відповідно до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення передбачене ст.198 КК України відноситься до нетяжких злочинів.

Згідно п.3 ч.1 ст.49 КК України, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення особою нетяжкого злочину становить п`ять років.

У відповідностідо п.1-1ч.2ст.284КПК України,кримінальне провадженнязакривається судом з підстави, передбаченоїпунктом 3-1частини першої цієї статті.

Відповідно до абз. 4 ч.4 ст. 284 КПК України, з акриття кримінального провадження з підстави, передбаченоїпунктом 3-1частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.

Враховуючи клопотання прокурора, подане відповідно до абз. 4 ч.4 ст. 284 КПК України, що в ході досудового розслідування не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, і закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності, відповідно до ст. 49 КК України, за вчинення нетяжкого злочину, до яких відноситься кримінальне правопорушення передбачене ст. 198 КК України, наявні підстави для закриття кримінального провадження на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України.

Окрім цього, згідно пункту 2 частини 6статті 100 КПК України, речові докази, що не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді предметів, великих партій товарів, зберігання яких через громіздкість або з інших причин неможливо без зайвих труднощів або витрати по забезпеченню спеціальних умов зберігання яких співмірні з їх вартістю, а також речові докази у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню: 2) передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду для реалізації, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

Відповідно до положення п.п. 3, 5 Положення до Державного фонду зараховуються дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння, закуплені на території України та за її межами за рахунок коштів державного бюджету, відходи і брухт дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення і юридичних осіб, конфісковані або реквізовані відповідними органами згідно з законодавством України чи здані як скарб, безхазяйні, а також одержані за правом спадкоємства чи дарування, цінності Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, який є складовою частиною Державного фонду. Безпосереднє формування і зберігання цінностей Державного фонду здійснює Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

У відповідності до п.15 ст. 1 Закону державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України - організація, що входить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, і забезпечує закупівлю за рахунок державного бюджету, приймання, зберігання, продаж дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані.

Враховуючи, що судом приймається рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України, що власника майна каміння бурштину загальною вагою 2049.35г, загальною вартістю 94 583,18 грн., вилученого в ході проведення огляду місця події від 21.02.2015 поблизу будинку АДРЕСА_2 , що є речовим доказом у кримінальному провадженні не встановлено, а вищевказана ухвала слідчого судді від 05.04.2018 у кримінальному провадженні про надання дозволу на реалізацію вищевказаних речових доказів не виконана, слід передати у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України вищевказані речові докази у кримінальному провадженні для його зарахування Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 284 КПК України та ст.ст.100, 171-173 КПК України, Положення «Про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України», Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», суд,-

УХВАЛИВ:

Кримінальне провадження №12015180010001222 від 22.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України, закрити на на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК Укераїни у зв`язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності передбачених ст. 49 КК України.

Передати у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (04119, місто Київ, вул. Дегтярівська, будинок 38-44, ЄДРПОУ 30438549) речові докази у кримінальному провадженні №12015180010001222 від 22.02.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 198 КК України, у вигляді бурштину загальною вагою 2049.35г, загальною вартістю 94583,18 грн., вилученого в ході проведення огляду місця події від 21.02.2015 поблизу будинку №36а на вул. Ст. Бандери у м. Рівне, для його зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення03.03.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95302272
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —569/3735/18

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Костюк О. В.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

Ухвала від 05.04.2018

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Доля В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні