Справа № 761/7875/21
Провадження № 2/761/6729/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2021 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Сіромашенко Н.В., вивчаючи матеріали позовної заяви Державного агентства автомобільних доріг України до Приватного підприємства Українська правда , ОСОБА_1 про захист ділової репутації та спростування інформації, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2021 року позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Приватного підприємства Українська правда , ОСОБА_1 , в якому просить:
- визнати недостовірною, негативною та такою, що порочить ділову репутацію Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) інформація, що була поширена приватним підприємством Українська Правда , поетом, журналістом УП ОСОБА_1 та опублікована ІНФОРМАЦІЯ_1 в мережі Інтернет на веб-сайті Інтернет-видання Українська правда у статті ІНФОРМАЦІЯ_2 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
На цьому ринку за останні місяці сформувався у суті своїй картель кількох компаній. Укравтодор під різними приводами не допускає до тендерів їхніх конкурентів і дозволяє своїм "улюбленцям" розігрувати мільярди на липових торгах. Родзинкою цих "тендерів" є регулярна знижка, яку дає переможець - 3% від стартової ціни. Три групи компаній фактично поділили між собою області, де вони виграють тендери. Будівельним ринком стабільно курсують чутки про ціну любові до обраних фірм - до 20% відкату. Велике будівництво йде, дороги будуються, картель багатшає......
- зобов`язати приватне підприємство Українська Правда у строк не пізніше десяти днів з дня набрання рішенням суду законної сили спростувати зазначену недостовірну інформацію шляхом розміщення на веб-сайті https://www.pravda.com.ua текст резолютивної частини рішення суду. Текст спростування повинен бути розміщений під назвою Спростування інформації викладеної в статті ІНФОРМАЦІЯ_2 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 , у тому ж самому розділі і таким самим шрифтом, що спростовувана інформація.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.02.2021 вищевказані матеріали позовної заяви надійшли в провадження судді Сіромашенко Н. В.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Шевченківського районного суду м. Києва.
Пунктом 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі судом зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Отже, зважаючи на вищенаведені вимоги цивільного процесуального законодавства України, а також враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суддя приходить до висновку, що дана цивільна справа, підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 11, 13, 19, 187, 189-191, 260, 274, 353, 354, п.п. 15.5 п.15 Розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом Державного агентства автомобільних доріг України (вул. Фізкультури, 9, місто Київ, 03150) до Приватного підприємства Українська правда (вул. Липинського Вячеслава, 9-Б, м. Київ, 01054), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про захист ділової репутації та спростування інформації.
Розгляд цивільної справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче судове засідання на 29.04.2021 об 14 год. 30 хв. , яке проводити за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-а, зал 614.
Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України, відповідачам надіслати також копію позову з додатками.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву і всіх письмових доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 178, ст. 191 ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити відповідачу право пред`явити зустрічний позов у строк, встановлений судом для подання відзиву.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення на відповідь на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву; відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud2610/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.В. Сіромашенко
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2021 |
Оприлюднено | 09.03.2021 |
Номер документу | 95369794 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сіромашенко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні