Справа № 367/6353/17
Провадження по справі № 2/367/504/2021
У Х В А Л А
Іменем України
10 березня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Шестопалової Я.В.
при секретарі Будинкевич Ю.А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Ірпінь цивільну справу за позовом ПАТ "Державний ощадний банк України" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
ВСТАНОВИВ:
До Ірпінського міського суду надійшла позовна заява ПАТ "Державний ощадний банк України" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу.
Представник позивача - адвокат Щербак Н.В. в судове засідання не з`явилися, подала до суду заяву про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті та просила провести підготовче засідання за відсутності представника позивача.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, на електронну адресу суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв`язку із перебуванням за межами Київської області, однак підтверджуючих доказів не надав.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, була повідомлена належним чином, причини неявки не повідомила.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
При направленні судових повісток сторонам роз`яснювалися наслідки неявки у судове засідання, у тому числі приписи ч. 2 ст. 223 ЦПК України.
Згідно із ст. 210 ЦПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч. 1ст. 2 ЦПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Відповідачі неодноразово повідомлялись належним чином про дату, час та місце проведення підготовчого засідання, докази чого наявні у матеріалах справи. Неодноразові клопотання відповідачів про відкладення підготовчого судового засідання не підтверджені жодним доказом.
При цьому причини повторної неявки процесуального правового значення не мають, оскільки це положення закону направлено на дотримання розумних строків розгляду справи і на недопущення зловживання своїми процесуальними правами та правами інших осіб, які з`являються до суду.
Аналогічного правового висновку дійшов Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в ухвалі від 31 серпня 2015 року у справі № 6-24063ск15.
Враховуючи, що підстав для відкладення підготовчого засідання передбачені ч. 2 ст. 198 ЦПК України та підстави для оголошення перерви, передбачені ч. 5 ст. 198 ЦПК України судом не встановлено, суд вважає за можливе провести підготовче зассідання, за відсутності сторін.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку із неявкою усіх учасників справи судом проводився розгляд справи за відсутності учасників справи, та фіксування судового процессу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Під час підготовчого засідання по справі за вищезазначеним позовом судом були виконані всі дії, передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України, а саме вивчені письмові матеріали справи, з`ясовані фактичні обставини справи, що підлягають з`ясуванню під час судового розгляду, долучені письмові докази.
Обставини, що перешкоджали б призначенню справи до розгляду по суті, судом не встановлено.
Згідно із п. 15 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає підготовче провадження у справі закінченим, а тому приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Відповідно до ст. 200 ч. 2 п. 3 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. 197, п. 3 ч. 2 ст. 200, 247 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Закрити підготовче провадження у справі за позовом ПАТ "Державний ощадний банк України" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 12.04.2021 року о 10:30 год. за участю сторін в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Я. В. Шестопалова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2021 |
Оприлюднено | 11.03.2021 |
Номер документу | 95427776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Шестопалова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні