Постанова
від 04.03.2021 по справі 340/3753/20
ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 березня 2021 року м. Дніпросправа № 340/3753/20

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Олефіренко Н.А. (доповідач),

суддів: Білак С.В., Шальєвої В.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.12.2020 ( суддя першої інстанції Петренко О.С.) в адміністративній справі №340/3753/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення №11958-5207-1128-2017 від 03.03.2020 року за податковий період 2017 рік на суму 11493,40 грн.; №11958-5207-1128-2018 від 03.03.2020 року за податковий період 2018 рік на суму 11493,60 грн.; №11958-5207-1128-2019 від 03.03.2020 року за податковий період 2019 рік на суму 1524,98 грн.; №11958 -5207-1128-2020 від 03.03.2020 року за податковий період 2020 рік на суму 9892,03 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що, починаючи з 07 липня 2016 року він не є землекористувачем, оскільки достроково розірвано договір оренди землі за згодою сторін та повернуто землю орендодавцю, а тому нарахування земельного податку є неправомірним.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2020 року позов задоволено.

З апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції звернувся відповідач, в якій зазначив, що підстави для перерахунку сум податку та скасування податкових повідомлень - рішень - відсутні.

В апеляційній скарзі відповідач просив скасувати рішення з підстав неправильного застосування судом першої інстанції норм матеріального, неповного з`ясування обставин, що мають значення для справи, ухвалити нове рішення про задоволенні позову.

Справа судом розглянута без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами на підставі п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України у зв`язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд доходить висновку, що апеляційна скарга має бути задоволена з наступних підстав.

Під час апеляційного перегляду справи встановлено, 19.04.2010 року між позивачем ОСОБА_2 та Івано - Благодатненською сільською радою, в особі голови сільської ради, укладено договір оренди землі, який зареєстровано у Кіровоградському районному відділі КРФ ДП ЦДЗК 10.11.2010 року (№04103720003) (а.с.11-15).

Згідно договору оренди земельної ділянки передано позивачу у платне строкове користування земельну ділянку загальною площею 15.0405 га (кадастровий номер 3522583302:52:000:0122) для рибогосподарських потреб на території с. Івано-Благодатне Івано-Благодатненської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області.

15.12.2010 року згідно договору субаренди, зареєстрованого в управлінні Держкомзему у Кіровоградському районі Кіровоградської області від 07.06.2011 року №35225000400030Д, позивачем передано в субаренду вказану земельну ділянку гр. ОСОБА_3 .

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 18.02.2019 року зареєстрована угода про дострокове розірвання договору субаренди землі між позивачем ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_3 на підставі рішення №48 від 07.07.2016 року Івано-Благодатненської сільської ради.

03.08.2020 року між позивачем та Івано-Благодатненською сільською радою укладено додаткову угоду №1 до Договору оренди землі від 19.04.2010 про розірвання Договору оренди землі від 19.04.2010 (зареєстрованого 10.11.2010 року за №04103720031) (а.с.16) та складено акт №2 приймання - передачі об`єкту оренди (а.с.17).

Відповідно до умов укладеної додаткової угоди, фактичне повернення об`єкту оренди (земельної ділянки) орендарем орендодавцю здійснено 07 липня 2016 року, відповідно до умов абз. 1 п.21 умов Договору оренди землі від 19.04.2010 року.

Таким чином, у період з 2017 року по 2020 рік , за які нараховувався до сплати земельний податок з фізичних осіб, договір оренди з позивачем укладено не було, та всупереч вимог законодавства, сільська рада не направила повідомлення до Державного земельного кадастру інформації про припинення за позивачем права оренди.

Згідно інформацію з Державного земельного кадастру від 08.09.2020 року за Івано-Благодатненською зареєстроване право власності земельної ділянки з кадастровим номером 3522583302:52;000:0122.

Враховуючи те, що з 07.06.2016 року позивач втратив право користування орендованою земельною ділянкою, що перебуває на території с. Івано-Благодатне Івано-Благодатненської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області та право користування (власності) на об`єкт оподаткування перейшло до Івано-Благодатненської сільської ради.

Відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України (надалі ПК України) земельний податок - обов`язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Відповідно до підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 ПК України, землекористувачами є юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Відповідно до статті 269 ПК України, платниками земельного податку є (а) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та (б) землекористувачі.

Об`єктом оподаткування земельним податком, згідно з положеннями статті 270 ПК України, є (а) земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та (б) земельні частки (паї), які перебувають у власності. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (пункт 286.1 статті 286 ПК України).

Відповідно до пункту 287.1 статті 287 ПК України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (пункт 287.6 статті 287 ПК України).

Відповідно до статті 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 ЗК України, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (стаття 124 ЗК України).

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом (стаття 202 ЗК України). При цьому земельна ділянка має бути індивідуально визначеним об`єктом нерухомого майна, якому властиві такі характеристики, як площа, межі, ідентифікатор у Державному земельному кадастрі тощо.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З урахуванням вище викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається, апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст. ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Кіровоградській області залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11.12.2020 в адміністративній справі №340/3753/20 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 10 березня 2021 року.

Головуючий - суддя Н.А. Олефіренко

суддя С.В. Білак

суддя В.А. Шальєва

СудТретій апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.03.2021
Оприлюднено12.03.2021
Номер документу95437772
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —340/3753/20

Ухвала від 29.05.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Хохуляк В.В.

Постанова від 04.03.2021

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Олефіренко Н.А.

Ухвала від 29.01.2021

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Олефіренко Н.А.

Ухвала від 29.01.2021

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Олефіренко Н.А.

Ухвала від 15.01.2021

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Олефіренко Н.А.

Рішення від 11.12.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.С. Петренко

Ухвала від 18.09.2020

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.С. Петренко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні