ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/17417/20
провадження № 1-кс/753/682/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" лютого 2021 р. слідчий суддяДарницького районногосуду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять банківську таємницю в кримінальному провадженні № 42020100000000424 від 21.09.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Другим слідчим відділом РПК СУ ГУ ДФС у м. Києві за дорученням Київської міської прокуратури здійснюються досудове розслідування в кримінальному провадження № 42020100000000424 від 21.09.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
Так, відповідно до узагальненого матеріалу ІНФОРМАЦІЯ_1 № 0357/2020/ДСК невстановлені особи, діючи умисно на території м. Києва та інших областей України, в період 2018-2020 років, з використанням реквізитів підконтрольних їм юридичних осіб: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 »), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_50 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 », здійснюють формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат від підприємств, імпортерів ризикової групи товарів, виробників продуктів харчування, дистриб`юторів та інших, в подальшому вносячи неправдиві відомості до документів, що подаються з метою реєстрації податкових накладних з ПДВ в системі АІС ЄРПН змінюючи номенклатуру реалізованого товару формують безпідставний податковий кредит з ПДВ та валові витрати групі підприємств реального сектору економіки (вигодонабувачів), з метою мінімізації загального податкового навантаження таких підприємств, та переведення безготівкових коштів в готівку.
Вказані дії призвели до ненадходження в державного бюджету України коштів в сумі більше 8 млн. грн., що є особливо великим розміром та підтверджується матеріалами ДСФМ України.
Відповідно до інформації з бази даних «Відомостей про осіб, які перетнули державний кордон України» встановлено, що директор, засновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ОСОБА_4 здійснила в`їзд на підконтрольну територію України з метою реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » та відкриття в банківських установах розрахункових рахунків та виїхала з підконтрольної території України, що дає можливість органам досудового розслідування припустити про практичну неможливість ведення вказаною особою господарської діяльності на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 ». Також досудовим розслідуванням встановлено, що у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » відсутні необхідні умови для здійснення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі потужності, офісні, складські приміщення, транспортні засоби, тощо.
В рамках кримінального провадження здійснено тимчасовий доступ до речей і документів в банківських установах в яких відкрито розрахункові рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 ». Відповідно до виписки по особовому рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 », встановлено, що службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_1 ) на протязі 2018-2019 років було перераховано грошових коштів на загальну суму близько 64,4 млн. грн. (призначення платежу - оплата за інвестиційні сертифікати імені що вільно обертаються в депозитарній системі, без ПДВ). З метою отримання документів бухгалтерського та податкового обліку, які підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 », 13.11.2020 на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » направлено запит №8805/10/26-97-03-0615, про те відповідь не отримано.
Спираючись на обставини викладенні в даному клопотанні є всі підстави стверджувати про використання вищевказаних юридичних осіб, що наведенні в фабулі невстановленими досудовим розслідуванням особами з метою провадження протиправної схеми направлену на переведення безготівкових коштів в готівку та формування штучних валових витрат та податкового кредиту з ПДВ для підприємств вигодонабувачів, що призвели до ненадходження в державного бюджету України коштів в сумі більше 8 млн. грн., що є особливо великим розміром та підтверджується матеріалами ДСФМ України.
В подальшому досудовому розслідуванні виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 », шляхом вилучення їх копій, які становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ).
Згідно облікових даних ІНФОРМАЦІЯ_63 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » має банківські рахунки: № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 відкриті у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ).
Враховуючи вищевикладене, з метою отримання можливості використання як доказів відомостей, що містяться в документах, які самі в собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ).
Таким чином, інформація, що містить банківську таємницю та перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ) щодо вказаних рахунків, може бути використана як доказ стороною обвинувачення та з метою з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб і виявлення інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.
Іншим способом, ніж вилучити документи, неможливо довести обставини вчинення кримінального правопорушення та провести відповідні експертні дослідження, зокрема судово-економічні експертизи.
Слідчий, повідомлений належним чином у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, в зв`язку з чим, фіксація судового засідання відповідно до ч. 4 ст.107 КПК України не здійснювалась.
Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність представника особи, у володінні якої знаходяться документи, на підставі ч. 2ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до абзацу 1 ч. 6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Відповідно до ч.1 п.2 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Так, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.
Слідчий суддя,вивчивши наданіматеріали,що стосуютьсярозгляду клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення у оригіналах, оскільки матеріалами клопотання обґрунтовані обставини, які б свідчили про необхідність вилучення вказаних у клопотанні документів, які містять відомості, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як доказ факту та обставин, які встановлюються під час досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.132,159, 162,163,164 КПК України, ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять банківську таємницю, по кримінальному провадженню №42020100000000424 від 21.09.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, задовольнити.
Надати групі слідчих у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення (виїмки) їх копій, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ) та становлять банківську таємницю стосовно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_1 ), а саме:
- юридичну справу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_1 ), яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ), а саме: заяв від імені службових осіб підприємства на відкриття, а у разі наявності і на закриття поточних рахунків; карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства; довіреність на ім`я особи, яка має право відкриття і розпорядження рахунками, здійснення дій від імені директора; паспортів уповноважених осіб; наказу, протокол або інший документ про призначення на посаду службових осіб підприємства; статут підприємства; договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт-банк»; платіжні документи (платіжні доручення, заяви на видачу готівки, чеки та інші документи, якими оформлювалось отримання готівкових коштів) на видачу готівкових грошових коштів з рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_1 ), рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 за період з 26.06.2017 по 29.01.2021;
- відомостей про рух грошових коштів упорядкованих та відображених окремо в розрізі дебету/кредиту стосовно кожного контрагенту, на паперовому та електронному носіях, з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код НОМЕР_1 ) в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » МФО ( НОМЕР_2 ) рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 за період з 26.06.2017 по 29.01.2021.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Строк дії даної ухвали складає два місяця з дня її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95531213 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні