КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-1403/11 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
17.06.2011 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого - судді Непши О.І.,
при секретарі - Піроженко А.О.,
за участю позивача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини.
встановив:
28 березня 2011 року' позивачка звернулася до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання малолітньої дитини у розмірі 1\4 частини його заробітку (доходів) щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивачка вказує на те, що з 2006 року співмешкала разом із відповідачем. Від спільного проживання сторони мають малолітню дитину - сина ОСОБА_3 , 2007 року народження, який проживає разом із позивачкою та перебуває на її утриманні. Сторони мешкають окремо, спільного господарства не ведуть. Відповідач з вересня 2008 року припинив надавати дитині матеріальну допомоги. Позивачка вказує, що самостійно не в змозі забезпечити потреби дитини, а відсутність допомоги з боку батька ставить і дитину і її у вкрай скрутне матеріальне становище.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні, обставини, викладені у позові, підтвердила.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про отримання ним судової повістки, про причини неявки суд не сповістив, будь-яких заперечень з приводу позову не надав.
За згодою позивачки суд в порядку ст.224 ЦПК України проводить заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази, наявні у справі, суд з`ясував такі фактичні обставини.
Сторони у шлюбі не перебували.
Від спільного проживання сторони мають дитину - сина ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком якого є відповідач (а.с.9).
Дитина проживає разом із позивачкою, перебуває на її утриманні (а.с.12-14).
Позивачка не працює, отримує допомогу по догляду за іншою дитиною до досягнення нею трьох років (а.с. 15).
Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини не надає.
Як встановлює ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно із ч.З ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. За правилами ч.І ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. За правилами ч.І ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову. Правилами ч.І ст.182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
За викладених обставин суд вважає, що пред`явлений позов підлягає задоволенню і з відповідача належить стягнути аліменти на користь позивачки у розмірі 1\4 частини усіх видів його доходів.
Крім того, відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в доход держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.208, 213-215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає в АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , аліменти на утримання дитини - сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1\4 (однієї четвертої) частини заробітної плати (доходів), щомісячно, починаючи з 28 березня 2011 року, і до досягнення дитиною вісімнадцяти років.
Стягнути із ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в сумі 51 (п`ятдесят одна) грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн. 00 коп.
На підставі п.1 ч.І ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення
може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк
на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про
залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який хвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.І.Непша
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2011 |
Оприлюднено | 18.03.2021 |
Номер документу | 95594907 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Непша О. І.
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Непша О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні