Справа № 585/1082/20
Номер провадження 1-кп/585/126/21
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И
16 березня 2021 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
потерпілого - ОСОБА_4 ,
обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
захисника - ОСОБА_6 ,
законного представника обвинуваченого - ОСОБА_7 ,
представника служби у справах дітей Роменської РДА - ОСОБА_8 ,
представника ювенальної превенції - ОСОБА_9 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни справу по матеріалах кримінального провадження № 12020200100000049 про обвинувачення:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Ромни Сумської області, українця, громадянина України, освіта середня, студента 2-го курсу ДПТНЗ Роменського ВПУ, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 ,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 121, ч.ч.2, 3 ст. 185, ч. 3 ст. 357 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Роменського міськрайонного суду Сумської області перебуває кримінальне провадження № 12020200100000049 відносно ОСОБА_5 про обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 121, ч. 3 ст. 185, ч. 3 ст. 357, ч. 2 ст. 185 КК України.
Ухвалою суду від 07 травня 2020 року відносно ОСОБА_5 був застосований запобіжний захід - тримання під вартою. Ухвалами від 18 червня 2020 року, від 05 серпня 2020 року, від 29 вересня 2020 року, від 25 листопада 2020 року, від 19 січня 2021 року ОСОБА_5 запобіжний захід продовжувався.
Прокурор у судовому засіданні заявив клопотання про продовження тримання обвинуваченого під вартою, обґрунтовуючи клопотання посилається на обставини, викладені у ньому.
Обвинувачений, його законний представник та захисник проти продовження строку тримання під вартою заперечують. Захисник вважає, що прокурором не наведено достатньо доказів на підтвердження ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. ОСОБА_5 має постійне місце проживання, усталені соціальні зв`язки. Вважає, що можливо застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Законний представник неповнолітнього обвинуваченого ОСОБА_7 та обвинувачений ОСОБА_5 також заперечували проти продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою, просили застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.
Потерпілий ОСОБА_4 покладається на розсуд суду.
Представники служби у справах дітей та ювенальної превенції при розгляді клопотання покладалися на розсуду суду.
Заслухавши думку учасників кримінального провадження, перевіривши обґрунтованість клопотання прокурора наданими суду матеріалами, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 ст.331КПК України до спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Станом на 16 березня 2021 року розгляд кримінального провадження не закінчено з об`єктивних причин.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою статті 177 КПК України.
Під час розгляду клопотання щодо застосування запобіжного заходу суд повинен встановити, чи існують на час розгляду клопотання ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а також недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання заявленим ризикам (ч. 1 ст. 194 КПК України), чи є обґрунтованою підозра.
На час розгляду питання щодо доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою ризики, які були підставою для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно обвинуваченого не відпали.
Ч. 1 та ч. 2 ст. 492 КПК України визначені умови застосування до неповнолітнього підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу. 1. За наявності підстав, передбачених цим Кодексом, до неповнолітнього з урахуванням його вікових та психологічних особливостей, роду занять може бути застосовано один із запобіжних заходів, передбачених цим Кодексом. 2. Затримання та тримання під вартою можуть застосовуватися до неповнолітнього лише у разі, якщо він підозрюється або обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, за умови, що застосування іншого запобіжного заходу не забезпечить запобігання ризикам, зазначеним у статті 177 цього Кодексу.
Відповідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України судом встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, які підтверджуються тим, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні ряду злочинів, два з яких є тяжкими, а один пов`язаний із заподіянням тяжкої шкоди здоров`ю людини. Покарання за злочини, у яких обвинувачується ОСОБА_5 , передбачено виключно у виді позбавлення волі на строк до 8 років, судовий розгляд справи не закінчено з об`єктивних причин. Ураховуючи також, що ОСОБА_5 позов не визнає, збитки ним не відшкодовані, є підстави вважати, що ОСОБА_10 може чинити вплив на потерпілого.
Крім того, обвинувачений негативно характеризується за місцем навчання, після вчинення злочину залишив місце проживання, обвинувачується у вчиненні злочинів у стані алкогольного сп`яніння, що також свідчить про антисоціальну спрямованість. Крім того, ОСОБА_5 проживає з бабусею, яка є його опікуном і в силу свого віку не зможе забезпечити належного виконання обов`язків обвинуваченим, отже застосування більш м`якого запобіжного заходу є недоцільним.
Вирішуючи питання доцільності продовження тримання під вартою обвинуваченого, суд бере до уваги позицію Європейського суду з прав людини, викладену у п. 79 рішення у справі «Харченко проти України» від 10 лютого 2011 року, згідно якої питання про те, чи є тривалість тримання під вартою обґрунтованою має вирішуватися в кожній справі з урахуванням конкретних обставин, підстав, якими національні органи мотивували свої рішення, та належно задокументованих фактів, на які посилався заявник у своїх клопотаннях про звільнення з-під варти. Таке, що продовжується, тримання під вартою може бути виправданим у тій чи іншій справі лише за наявності специфічних ознак того, що цього вимагають істинні вимоги публічного інтересу, які, незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважують правило поваги до особистої свободи.
Враховуючи обставини та тяжкість злочинів, у скоєнні яких обвинувачується ОСОБА_5 , його майновий та сімейний стан, особу ОСОБА_5 , наявності ризиків, передбачених п.п.1,3,5 ч.1 ст. 177 КПК України, суд вважає, що тримання обвинуваченого під вартою переважає принцип поваги до особистої свободи та узгоджується з вимогами ст. 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і забезпечить виконання обвинуваченими процесуальних обов`язків.
Задовольняючи клопотання про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою, суд вважає за необхідне визначити обвинуваченому розмір застави.
У відповідності до вимог ч.4 ст. 182 КПК України, суд вважає за необхідне визначити заставу у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.
Застосовуючи щодо обвинуваченого альтернативний запобіжний захід у виді застави, суд вважає за необхідне відповідно до частини п`ятої статті 194КПК покласти на нього такі обов`язки: прибувати до суду та/або прокурора; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду або прокурора; повідомляти слідчого та/або прокурора про зміну свого місця проживання.
Відповідно ч.4 ст.202КПК України обвинувачений звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання останнього під вартою.
Керуючись ст.ст. 177, 183, 184, 193, 194, 196, 197, 199, 492 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Продовжити запобіжний захід - тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Ромни Сумської області, українцю, громадянину України, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , мешканцю АДРЕСА_2 , до 60 днів.
Строк дії ухвали про продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою визначити з урахуванням ч. 1 ст. 197 КПК України, до 15 травня 2021 року включно.
Ухвалу для виконання направити до Державної установи «Сумський слідчий ізолятор».
Визначити обвинуваченому ОСОБА_5 заставу у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 42040 гривень у національній грошовій одиниці України, яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так й іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем), визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою протягом дії ухвали.
У разі внесення застави уповноваженій службовій особі місця ув`язнення необхідно негайно звільнити ОСОБА_5 з-під варти та повідомити про це прокурора та суд.
На підставі ч. 5 ст.194КПК України покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 , у разі внесення застави, наступні обов`язки:
- прибувати до прокурора та суду на першу вимогу;
- не відлучатись з населеного пункту, в якому він проживає (с. Пустовійтівка Роменського району Сумської області), без дозволу прокурора та суду;
- повідомляти прокурора та суд про зміну свого місця проживання;
Визначити термін дії зазначених обов`язків протягом двох місяців з дня застосування.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у виді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений ОСОБА_5 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_5 , що у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також якщо обвинувачений, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до прокурора, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Сумського апеляційного суду з дня її проголошення.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95595650 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євтюшенкова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні