Рішення
від 18.03.2021 по справі 192/2001/20
СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 192/2001/20

Провадження № 2/192/216/21

РІШЕННЯ

Іменем України

18 березня 2021 року смт.Солоне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Кітова О.В.

за участю секретаря судового засідання - Біжко Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадженняу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солонянської селищної ради, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Солонняського районного суду міста Дніпропетровської області із позовною заявою, в якій просить визначити йому додатковий строк на прийняття спадщини.

У грудні 2020 року позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в подальшому подав уточнену позовну заяву та клопотання про заміну відповідача належним відповідачем. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Після смерті матері відкрилася спадщина. Позивач, згідно уточнених позовних вимог зазначає, що пропустив встановлений законодавством 6-ти місячний строк прийняття спадщини у зв`язку з тим, що не був обізнаний з процедурою вступу у спадщину. Крім того, мав на той час серйозні проблеми зі здоров`ям (онкологічне захворювання). Йому було встановлено діагноз - помірнодиференційована (G2) інвазивна мікропапілярна карцинома молочної залози (код ІСD-О-8507/3), за результатами імуногістохімічного дослідження: Люмінального В типу (ЕR+) - чутлива, (РR+) - чутлива, НЕR-2/neu (0) - статус негативний, 30 % клітин позитивних на маркер проліферативної активності Кі-67. У зв`язку з наявним онкологічним захворюванням був вимушений консультуватися у різних медичних установах, тривалий час лікуватися та йому було проведено хіміотерапію, після якої був довгий час реабілітації. Оскільки хвороба не пройшла безслідно та завдала шкоди здоров`ю, то його було направлено на МСЕК за результатами якої встановлено групу інвалідності. Так, 27.02.2020 року він проходив повторний огляд МСЕК та з 01.02.2020 року, у зв`язку з загальним захворюванням, йому встановлено 3 групу інвалідності безстроково. Зазначає, що крім того, що лікування коштувало чималих грошей, перебував у скрутному матеріальному становищі. Вважає, що чином мав поважні причини, які перешкоджали йому своєчасно вступити у право спадкування.

Ухвалою суду від 23 грудня 2020 року позовна заява залишена без руху, надано позивачу строк на усунення недоліків. 28 грудня 2020 року позивачем подано до суду позовну заяву з усунутими недоліками. Ухвалою суду від 12.01.2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Ухвалою від 09.02.2021 року замінено первісного відповідача на належного - Солонянську селищну раду. Ухвалою суду від 10.03.2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позивач у судове засідання не з`явилася, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій підтримав уточнені позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, у вирішенні справи покладається на розсуд суду.

Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Чечелівським районним у місті Дніпрі відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, яка є матір`ю позивача, що підтверджується Свідоцтвом про народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , де зазначено, що його матір`ю є ОСОБА_2 .

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на все належне їй майно.

Згідно з ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини, встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в п. 24 постанови від 30 травня 2008 року N 7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити із того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила ч. 3 ст. 1272 ЦК України про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви, а також ці обставини визнані судом поважними. (постанова Верховного Суду України від 26 вересня 2012 р. у справі № 6-85цс12).

На підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, позивачем надано медичні документи, Довідку до акта огляду МСЕК, відповідно до яких вбачається наявність у нього загального захворювання та присвоєння йому третьої групи інвалідності безстроково внаслідок онкологічного захворювання помірнодиференційованої інвазивної мікропапілярної карцинома молочної залози, а також вбачається, що ОСОБА_1 зверталася за медичною допомогою.

Згідно вимог ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно вимог ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

З огляду викладене, суд вважає, що позивач за допомогою належних та допустимих доказів довела суду ту обставину, що строк для подання заяви про прийняття спадщини ним пропущено з поважних причин.

Враховуючи хворобливий стан здоров`я позивача, що потребувало вжиття відповідних заходів реагування шляхом звернення до медичного закладу та проходження лікування, суд приходить до висновку, що пропущений позивачем строк звернення до нотаріуса із заявою не може вплинути на право позивача на спадкування майна, яке залишилось після смерті його матері.

Таким чином, доводи позивача щодо неможливості своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, розцінюються судом, як поважні причини, пов`язані з об`єктивними, істотними для позивача труднощами на вчинення такої дії, тому суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 247, 263-265 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Солонянської селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Солонянський районний суд Дніпропетровської області.

Учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;

відповідач - Солонянська селищна рада, код ЄДРПОУ 04339652, місцезнаходження: 52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, смт. Солоне, вул. Гагаріна, 7;

Повне судове рішення складено і підписано 18 березня 2021 року.

Суддя Кітов О.В.

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення18.03.2021
Оприлюднено19.03.2021
Номер документу95617366
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —192/2001/20

Рішення від 18.03.2021

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 10.03.2021

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 09.02.2021

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Кітов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні