КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-1596/11 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
01.09.2011 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва в складі
головуючої по справі - судді ЧернявськоїЯ.А.
при секретарі судового засідання - Кошурки Є.В.
за участю позивача - ОСОБА_1 ,
за участю позивача - ОСОБА_2 ,
за участю представника позивачів - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
В травні 2011 року позивачі звернулись до суду з позовом, та просили визнати договір купівлі-продажу нерухомого майна - квартиру АДРЕСА_1 , укладений між ОСОБА_7 , з одного боку, та ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , з другого боку, зареєстрований на Універсальній Товарній біржі Фенікс за реєстровим № 714 від 08 грудня 2001 року - дійсним., а також визнати за позивачами право власності по 3\8 частки квартири АДРЕСА_1 за кожним, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_9 , 1948 р.н., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві.
В обґрунтування позовних вимог позивачі та їх представник вказували, що 08 грудня 2001 року між ОСОБА_7 та відповідачами - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , був укладений договір купівлі-продажу нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1 , який був зареєстрований на Універсальній Товарній біржі Фенікс за реєстровим №714. Згідно даного договору ОСОБА_4 , ОСОБА_5 продали, а ОСОБА_7 купила вказану квартиру. ОСОБА_7 01 квітня 2008 року склала заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Козленок С.І., р.№ 1159, в якому все належне їй на день смерті майно, заповіла своєму синові тобто батьку позивачів, ОСОБА_9 . Після смерті ОСОБА_7 , 1914р.н., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Миколаєві, відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 . ОСОБА_9 , як спадкоємець за заповітом, у встановленому законом порядку, звернувся до 5 Миколаївської державної нотаріальної контори, з заявою про прийняття спадщини, після смерті вказаного спадкодавця, але не встиг оформити спадщину у зв`язку із смертю. Позивачі по справі є спадкоємцями 1 черги за законом на спадкове майно яке відкрилося після смерті ОСОБА_9 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , прийняв спадщину після смерті своєї матері, але не встиг її оформити. Позивачі в встановленому закону порядку в шестимісячний строк прийняли вказану спадщину. На теперішній час позивачі звернулись до 5 Миколаївської державної нотаріальної контори на предмет оформлення своїх спадкових прав після смерті ОСОБА_9 , але їм було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом після смерті даного спадкодавця та рекомендовано звернутися до суду з позовом про визнання угоди дійсною та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом.
В судовому засіданні позивачі позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити.
Відповідачі по справі ОСОБА_4 , ОСОБА_10 в судове засідання не з`явились, але надали заяви, в яких заявлені позовні вимоги визнали в повному обсязі, не заперечували проти задоволення позову, просили слухати справу без їх участі.
Відповідач по справі ОСОБА_6 повідомлений своєчасно та належним чином, в судове засідання не з`явився, заперечень проти задоволення даного позову до суду не надав.
Третя особа 5 Миколаївська державна нотаріальна контора в судове засідання свого представника для участі у справі не направила, просила слухати справу без участі їх представника.
Третя особа Миколаївське КП ММБТІ в судове засідання свого представника для участі у справі не направила, просила слухати справу без участі їх представника.
Третя особа Універсальна Товарна біржа Фенікс в судове засідання свого представника для участі у справі не направила, але надала заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вислухавши пояснення позивачів, представника позивачів, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
08 грудня 2001 року між ОСОБА_7 та відповідачами - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 був укладений договір купівлі-продажу нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1 , який був зареєстрований на Універсальній Товарній біржі Фенікс за реєстровим №714. Згідно даного договору ОСОБА_4 , ОСОБА_5 продали, а ОСОБА_7 купила вказану квартиру.
Згідно з ч. 2 ст. 47, 227 ЦК УССР (в редакції 1963 року), який діяв на момент виникнення правовідносин, оскільки одна із сторін повністю виконала угоду, що вимагає нотаріального посвідчення, а інша сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд має право на вимогу сторони, що виконала угоду, визнати угоду дійсною.
Разом з тим, згідно зі ст.334 Цивільного Кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна.
ОСОБА_7 01 квітня 2008 року склала заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Козленок С.І., р.№1159, в якому все належне їй майно на день сперті, заповіла своєму сину, батьку позивачів, ОСОБА_9 . Після смерті ОСОБА_7 , 1914р.н., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Миколаєві, відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 .
Як вбачається із спадкової справи №43\2010 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 гр. ОСОБА_7 , відповідач за позовом - ОСОБА_6 , 1952р.н., який є інвалідом 2 групи по загальному захворюванню, в установленому законом порядку, в шестимісячний строк звернувся до 5 Миколаївської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті його матері, як особа, що має право на обов`язкову частку у спадщині, після смерті вищевказаного спадкодавця.
Відповідно до ч.І ст. 1241 ЦК України неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдовець) непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов`язкова частка ), тобто частка ОСОБА_6 - є 1\4 частка спірної квартири.
ОСОБА_9 , як спадкоємець за заповітом, після смерті ОСОБА_7 , 1914р.н., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , у встановленому законом порядку, звернувся до 5 Миколаївської державної нотаріальної контори, з заявою про прийняття спадку, після смерті вказаного спадкодавця, але не встиг оформити спадщину у зв`язку із смертю.
Згідно до ст.ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від померлої фізичної особи (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, які належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини та не припинились внаслідок його смерті. Ч.1 ст. 1223 ЦК України передбачено: право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Як вбачається із спадкової справи №314\2010р. до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 гр. ОСОБА_9 , заповіту ОСОБА_9 складено не було.
Відповідно до ч.2 ст. 1223, ст.. 1261 ЦК України, п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008р. №7 Про судову практику у справах про спадкування - у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця, та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.
Суд встановив, що позивачі за справою, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , є спадкоємцями 1 черги за законом на спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_9 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Інших спадкоємців першої черги за законом, що мають право на спадщину, що відкрилася після смерті вказаного спадкодавця, немає.
Керуючись cm.cm.208,210,212-213,214-215,218,224-226 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна - квартири АДРЕСА_2 , укладений між ОСОБА_7 , з одного боку, та ОСОБА_8 та ОСОБА_5 , з другого боку, зареєстрований на Універсальній Товарній біржі Фенікс за реєстровим №714 від 08 грудня 2001 року.
Визнати за ОСОБА_1 , 1973 р.н., право власності на 3\8 частки квартири, загальною площею 48.50 кв.м, житловою площею 27.00 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_9 , 1948 р.н., що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві.
Визнати за ОСОБА_2 , 1983 р.н., право власності на 3\8 частки квартири, загальною площею 48.50 кв.м, житловою площею 27.00 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_4 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_9 , 1948 р.н., що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Миколаєві.
Копію заочного рішення відправити відповідачам по даній справі.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Я.А.Чернявська
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2011 |
Оприлюднено | 19.03.2021 |
Номер документу | 95628223 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Чернявська Я. А.
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Чернявська Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні