Ухвала
від 19.03.2021 по справі 903/845/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

19 березня 2021 року справа №903/845/20 Суддя Господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши (без виклику представників сторін)

заяву фізичної особи ОСОБА_1 , м. Луцьк

про роз`яснення ухвали Господарського суду Волинської області від 21.01.2021р.

у справі

за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Луцьк

про неплатоспроможність

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2020 року ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із заявою від 12.11.2020р. про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.

Ухвалою суду від 16.11.2020р. відповідну заяву було прийнято до розгляду, призначено у справі підготовче судове засідання.

Ухвалою суду від 03.12.2020р., поруч з іншим, було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), введено процедуру реструктуризації боргів боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 , керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича, призначено розгляд справи в попередньому судовому засіданні.

Ухвалою суду від 21.01.2021р., котра набрала законної сили, поруч з іншим, провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 було закрито, визначено що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк вважаються погашеними, а виконавчі документи за цими вимогами визнано такими, що не підлягають виконанню.

18 березня 2021 року на адресу господарського суду від ОСОБА_1 надійшла заява від 17.03.2021р. про роз`яснення ухвали Господарського суду Волинської області від 21.01.2021р.

У зазначеному клопотанні заявник, посилаючись на лист першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) №11306 від 09.03.2021р. зазначає, що державний виконавець просить надати уточнюючу інформацію зазначену в ухвалі Господарського суду Волинської області №903/845/20 від 21.01.2021р., а саме стосовно того, по яких вимогах кредиторів та за якими виконавчими документами припиняється стягнення у зв`язку з визнанням судом виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню.

Розглянувши відповідну заяву та документи в її обґрунтування, господарський суд засвідчує наступне:

Із змісту клопотання ОСОБА_1 вбачається, що заявник просить суд надати роз`яснення резолютивної частини ухвали Господарського суду Волинської області від 21.01.2021р., зокрема, в частині визначення того щодо яких вимог кредиторів та за якими виконавчими документами припиняється стягнення у зв`язку з визнанням їх такими, що не підлягають виконанню.

Відповідно до положень статті 232 Господарського процесуального кодексу України, судовими рішеннями є ухвали, рішення, постанови, судові накази.

Відповідно до статті 245 ГПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення рішення. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

Разом з цим роз`яснення рішення, ухвали - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні його неясності. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. При цьому у вирішенні питання щодо меж, в яких суд може діяти надаючи роз`яснення рішення, ухвали, слід виходити з приписів ст.ст. 234, 238 ГПК України, якими визначено зміст рішення, ухвали.

Таким чином, роз`яснення рішення, ухвали - це викладення рішення, ухвали у більш ясній і зрозумілій формі. Тобто, роз`ясненню підлягають рішення, ухвали, якщо з тексту рішення, ухвали незрозумілі висновки, які можна неоднозначно тлумачити і які призвели до невірного прийняття рішення по суті.

Відповідно до п. 18 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 23.03.2012р. "Про судове рішення", здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, або фактично про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд відмовляє в роз`ясненні рішення.

У постанові Верховного Суду від 08.08.2018р. по справі №808/1298/15 вказано, що роз`яснено може бути рішення суду у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

При цьому суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз`яснення судового акту виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.

Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду.

Господарський процес є різновидом юридичної діяльності, яку регулюють норми господарського процесуального права, тобто встановлена нормами процесуального права форма діяльності господарських судів, яка спрямована на захист порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів суб`єктів господарювання.

Предметом господарського процесу як форми діяльності суду є господарські спори або інші справи віднесені до компетенції господарських судів Господарським процесуальним кодексом України та іншими законами. Установлений нормами господарського процесуального права порядок порушення процесу, підготовки справи до розгляду, розгляду й вирішення справ, оскарження і перегляду рішень господарського суду, а також виконання рішень господарського суду є процесуальною формою.

В господарському процесі суд, сторони, інші учасники можуть здійснювати ті дії, які передбачені господарськими процесуальними нормами. Роль і значення процесуальної форми полягає в тому, щоби забезпечити захист існуючих прав суб`єктів господарювання та гарантувати винесення законних і обґрунтованих рішень.

Господарський процес являє собою єдність процесуальних прав і обов`язків господарського суду, сторін та інших учасників процесу.

Процесуальна форма є нормативно встановленим порядком здійснення правосуддя.

Здійснення процесуальних прав і виконання процесуальних обов`язків повинно відбуватися згідно з порядком, встановленим господарським процесуальним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

У відповідності до ст. 170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема зміст питання, яке має бути розглянуте судом, та прохання заявника.

Відтак, відповідно до вищезазначених положень Господарського процесуального кодексу України, право на звернення до суду реалізується шляхом подання стороною відповідних заяв та викладення у заявах змісту вимог які сторона просить задоволити.

При цьому, суд засвідчує, що згідно положень ч.ч. 2, 3 ст. 237 ГПК України, при ухваленні рішення суд не може виходити у рішенні за межі позовних вимог.

Судом засвідчується, що в даному випадку ухвалою, постановленою за результатами проведеного 03.12.2020р. підготовчого судового засідання, було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Судом при постановленні відповідної ухвали було встановлено, а, відтак, в мотивувальній частині ухвали суду від 03.12.2020р. визначено, що рішенням Господарського суду Волинської області від 23.07.2019р. по справі №903/417/19 було постановлено стягнути солідарно із Приватного підприємства "Лімекс Інвест" (43005, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Шопена, буд. 22, оф. 183, код ЄДРПОУ 33170459), як основного боржника, та фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), як поручителя, на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м.Київ, вул. Грушевського, буд 1-Д, код ЄДРПОУ 14360570) 124 999, 97 грн. заборгованості.

Судом також було встановлено та відображено в ухвалі суду від 03.12.2020р., що відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, відносно ОСОБА_1 головним державним виконавцем Першого відділу ДВС у м. Луцьку ГТУЮ у Волинській області Старенько В.А. винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 25.09.2019р. №60142747.

У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 04 грудня 2020 року за №65542 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Суд зазначає, що ухвалою суду від 21.01.2021р., поруч з іншим, провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 було закрито на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства та з врахуванням того, що до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог будь-якими кредиторами, в тому числі і Акціонерним товариством Комерційний банк "Приватбанк".

Судом засвідчується, що суд, закриваючи провадження у справі в порядку п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, зобов`язаний при цьому застосовувати наслідки, передбачені ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Враховуючи, що ухвалою суду від 21.01.2021р. провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 було закрито, на підставі ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, судом було визначено, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк вважаються погашеними, а виконавчі документи за цими вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Керуючись ст.ст. 3, 234, 235, 245 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Заяву фізичної особи ОСОБА_1 про роз`яснення ухвали Господарського суду Волинської області від 21.01.2021р., задовольнити.

2. На підставі статті 245 Господарського процесуального кодексу України роз`яснити сторонам та учасникам судового процесу у справі №903/845/20, а також іншим особам, що на підставі ухвали Господарського суду Волинської області від 21.01.2021р., якою провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , серія та номер паспорта: НОМЕР_2 , виданий Луцьким МВ УМВС України у Волинській області, 26.02.2005р., дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) було закрито, відповідно до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, вважаються погашеними ті вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк, та, відповідно, є такими, що не підлягають виконанню всі виконавчі документи за такими вимогами.

Відповідно до ст. 235 ГПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Відповідно до ст. ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судової ухвали.

У той же час згідно підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвала підписана 19.03.2021р.

Суддя В. А. Войціховський

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення19.03.2021
Оприлюднено19.03.2021
Номер документу95641161
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/845/20

Ухвала від 19.03.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 18.02.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 21.01.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 03.12.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 16.11.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні