Ухвала
від 22.03.2021 по справі 926/1044/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у

22 березня 2021 року м. ЧернівціСправа № 926/1044/21

Суддя Господарського суду Чернівецької області Гурин Микола Олександрович, розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 , м. Чернівці

до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Сі Ейч Компані", м. Чернівці

відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-комерційної фірми "Зевс", м.Чернівці

відповідача 3 ОСОБА_2 , с. Берегомет Кіцманського району Чернівецької області

про визнання розміру статутного капіталу товариства та розмірів часток учасників товариства

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою вх.№ 1044 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сі Ейч Компані", Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-комерційної фірми "Зевс" та ОСОБА_2 про визначення розміру статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-комерційної фірми "Зевс" (ідентифікаційний код 14267669, місцезнаходження:58032, м. Чернівці, вул. Головна 265С) в сумі 53760,00 грн. та про визначення розміру частки ОСОБА_1 у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-комерційної фірми "Зевс" ідентифікаційний код 14267669, місцезнаходження:58032, м. Чернівці, вул. Головна 265С) в сумі 53760,00 грн., що становить 100% часток.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, позовну заяву передано судді Гурину М.О.

Так, розглянувши матеріали поданої позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до змісту позовної заяви, що надсилається (передається) до господарського суду.

Згідно частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач заявляє дві вимоги немайнового характеру.

Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, як передбачено частиною першою статті 4 названого Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року складає 2270,00 гривню.

З урахуванням викладеного, оскільки у поданій позовній заяві містяться дві вимоги немайнового характеру, тому при поданні даної позовної заяви належало подати докази сплати судового збору у сумі 4540,00 грн.

Проте, суд констатує, що позивач не додав до позову доказів сплати судового збору або документів, що підтверджують звільнення від його сплати, а також не звертався до суду з клопотанням про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Крім того, відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, а згідно з частиною 2 статті 164 цього Кодексу позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

За вищевказаним способом засвідчуватись повинна кожна сторінка документа.

Як вбачається з поданої позовної заяви, до останньої додано документи у неналежно засвідчених копіях, оскільки відповідно до вимог оформлення документів не всі документи містять вказівку "Згідно з оригіналом" та містяться копії документів неналежної якості (нечитабельні).

Зокрема, на ряді копій документів наявна відмітка "Згідно матеріалів справи", проте відсутні дані якої саме справи, що не відповідає вимогам законодавства щодо засвідчення копій. Копія постанови Західного апеляційного господарського суду від 21 вересня 2010 року та копія постанови Верховного суду (дата нечитабельна) неналежної якості (нечитабельні).

За таких обставин, подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог пункту 2 частини першої статті 164 та частини 2 статті 164 ГПК України та не додано до позову доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 174 ГПК України унормовано: "Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху."

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити)," - частина друга статті 174 ГПК України.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Також, суд звертає увагу позивача на те, що згідно частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сі Ейч Компані", Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-комерційної фірми "Зевс" та ОСОБА_2 про визнання розміру статутного капіталу товариства та розмірів часток учасників товариства, яка надійшла до Господарського суду Чернівецької області 18.03.2021 року за вх.№ 1044 залишити без руху.

2. Для усунення вищезазначених недоліків позивачу слід надати суду докази сплати судового збору в розмірі 4540,00 грн або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; належним чином засвідчені копії документів та належної якості (читабельні), а саме: договору відступлення 100% часток в статутному капіталі (корпоративних прав) Товариства з обмеженою відповідальністю Торгово-комерційна фірма "Зевс" від 19 серпня 2013 року; паспорту громадянина України для виїзду закордон ОСОБА_1 ; постанови Західного апеляційного господарського суду від 21 вересня 2010 року та постанови Верховного суду від 23 грудня 2020 року по справі №926/4729/16.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 22.03.2021 року.

Суддя М.О. Гурин

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/ .

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення22.03.2021
Оприлюднено22.03.2021
Номер документу95675117
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/1044/21

Ухвала від 15.11.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 21.05.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 06.05.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 14.04.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 01.04.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 22.03.2021

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні