Справа № 167/226/21
Номер провадження 2/167/155/21
У Х В А Л А
23 березня 2021 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
Позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК).
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 175 ЦПК, позовна заява повинна містити найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.
У позовній заяві, яка подана до Рожищенського районного суду Волинської області, зазначено про її подання до Луцького міськрайонного суду Волинської області. Тому, для вирішення судом питання щодо належного суду для розгляду даної справи, позивачу слід визначитися із судом та вказати про це в позовній заяві.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 177 ЦПК позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Нормами частин 2, 4 ст. 95 ЦПК передбачено, що письмовий доказ необхідно подати в оригіналі або у належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
На порушення таких приписів ОСОБА_1 до позовної заяви додано копію судового рішення, яка не засвідчена належним чином. Крім того, з фотокопії судового рішення з Єдиного реєстру судових рішень неможливо встановити осіб, відносно яких воно ухвалено. Такі відомості, з урахуванням предмету спору у даній справі, є важливими.
Суд звертає увагу, що копія рішення суду буде вважатися належним чином засвідченою у разі вчинення засвідчувального напису судом відповідно до вимог пунктів 9,10 розділу ХІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України (затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 20 серпня 2019 року).
Отже, позивачем не дотримано вказаних вимог процесуального закону. Недоліки слід виправити шляхом подачі до суду: 1) заяви, що буде оформлена відповідно до вимог ст.175 ЦПК ; 2) належним чином засвідченої копії судового рішення, яке додано до позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях, 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому, є підстави для залишення заяви без руху, з наданням заявнику строку для виправлення вищевказаних недоліків заяви.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ч. 1 ст. 185 ЦПК, суддя,-
у х в а л и в :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
Надати позивачу для виправлення недоліків позовної заяви п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог, визначених статтями 175 і 177 ЦПК, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.Б. Требик
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2021 |
Оприлюднено | 24.03.2021 |
Номер документу | 95711931 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Требик В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні